Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem vagyunk már gyerekek, de...

Nem vagyunk már gyerekek, de most nem tudom, hogy mi van, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szóval barátnőmmel most érettségiztünk. Nekem sikerült minden nagyon jól, neki már kevésbe, 2 tantárgyból is megbukott. A tanárok mondták neki, hogy tanuljon, mert csak azért lehet ott az érettségin, mert sikerült neki rólam mindig lemásolni egy-két dolgot.

Tegnap volt az átadás, és szembesült vele, hogy szóbelin elcsúszott, így megbukott, mert még írásbelin is 25% alatt teljesített(angol, töri). Nagyon ki volt szegény, próbáltam vigasztalni. Erre odavágta nekem, hogy neked könnyű, mert neked sikerült, te okos vagy, de vagy a mindenben jó, bezzeg én. Engem kedveltek a tanárok, én szeretnék továbbtanulni, több dicséretet is kaptam az elnöktől. Erre nagyon berágott rám. Amikor mentünk haza, ugye mindketten kosztümben, dolgoztak az utcán munkásemberek, többen megnéztek, fütyültek, nah szóval tudjátok, hogy milyenek az ilyen emberek. Erre még jobban mérges lett, hogy engem mindenki megnéz, pedig nincs is mellem, és nem is vagyok olyan vékony akkor ő ezt nem érti, hogy miért engem néznek meg.

Őszinte legyek, ez baromi rosszul esett. Összevesztünk, végül mondta, hogy hát nem így gondolta, csak ideges meg minden. De az ember idegességében sok igazságot is mond.

Azért mert nekem nagyon picik a melleim lenéz?


2014. jún. 21. 08:11
 1/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy butaságnak hangzik, de most ezen gondolkozok, hogy tényleg így van, ennyire számít a mell méret? Eddig nem is gondoltam volna, hogy ezt gondolja rólam, érdekes volt. Meg mindig odavágta hogy híztál, de én sose mondtam neki ilyeneket, pedig nem vékony, de én őszintén megmondtam neki, hogy szerintem van 15 kg felesleg rajtad, de az egészséged miatt tegyél (mert magas a cukra) és ha lemenne pár kg akkor a cukra is beállna normálisan. De sose mondtam bántóan, nem is tudnám megbántani, meg szerintem ez nagyon gyerekes dolog a másikat a kinézete miatt csúfolni.

Most akkor összevesztünk, vagy hogyan tovább?

Én is lány vagyok.

2014. jún. 21. 08:14
 2/10 Horus magnus est ***** válasza:

Mi a kérdés?

Az, hogy összevesztetek? Ha az, akkor azt nektek kéne tudnotok.

2014. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A kérdésem az lenne, hogy most akkor hogyan tovább?

Vegyem úgy, hogy csak ideges volt, vagy tényleg ezt gondolja rólam, és a szemében én csak a kis mellű barátnő leszek?

2014. jún. 21. 09:11
 4/10 anonim ***** válasza:

MI A F..SZ???


Addig még értettem a történetet, hogy ő kövérebb, te szebb vagy, sikeresebb, okosabb (khm...vagyis csak annak tűntél)...De hogy a búbánatba jön ide a melled? Eszem megáll annyira sötét vagy. :D

2014. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Azt érzi, hogy te mindenben jobb vagy, és ez őt frusztrálja mélységesen. Ez tipikus kisebbrendűségi érzés. Lehet, hogy jól esne neki, ha megdicsérnéd olyanban, amiben van tehetsége, amiben jobb, mint te, vagy kikérnéd a véleményét.

Nem tudom, hogy azért bukott meg, mert buta (ezen nehezen lehet segíteni), vagy azért, mert például motivációhiánya van, ami fakadhat depresszióból is.

2014. jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2: válaszoló:

Engem nagyon is zavar, mert én is tudom, hogy kicsik a melleim, de ezen akadtam fent, én nekem ez fontos, és nem is gondoltam volna, hogy pont ő fogja hozzám vágni. Nekem mindig is kisebbrendűség érzésem volt miatta és most pont hogy a barátnőm mondta ezt, nagyon rosszul esett.

2014. jún. 21. 09:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Komolyan...egy 18 éves csajnak eddig terjed az intelligenciaszintje? Hogy "jajj picik a melleim"?
2014. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na igen! Mindig is mondtam, hogy hatalmas kamu, hogy a lányok hamarabb érnek! De itt az újabb bizonyíték :D


21/F

2014. jún. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Amikor mentünk haza, ugye mindketten kosztümben, dolgoztak az utcán munkásemberek, többen megnéztek, fütyültek, nah szóval tudjátok, hogy milyenek az ilyen emberek. Erre még jobban mérges lett, hogy engem mindenki megnéz, pedig nincs is mellem"


És még az is lehet, hogy nem is téged néztek a munkások, hanem a barátnőd mellét. Mindketten figyeljetek oda nagyon a külsőtökre, mert holtbiztosan nem szellemi munkából fogtok ti megélni.

2014. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem viszont veled ellentétben nagyok a melleim bibii. 25 F :) Kicsit vidulj fel!


Nem a mellméret teszi a nőt! Ne ess emiatt kétségbe, valószínűleg így is dögös vagy, ha a munkások megnéznek.

Csak kellett valami a "barátnődnek", amivel Téged is le tudott süllyeszteni az ő szintjére. Mármint olyan értelemben, hogy éreztesse veled, hogy te sem vagy mindenben jobb nála.

Ez a fajta felfogás, kisebbrendűségi érzés a barátnőd részéről szerintem hosszabb távon nem tesz túl jót majd a barátságotoknak. Ez a későbbiekben mindig elő fog jönni, és ha a jövőt kéne megjósolni, akkor valószínűleg ez fog véget vetni a barátságotoknak.

Gondolom szeptembertől mész továbbtanulni, így már nem fogsz sokat találkozni a barátnőddel. Talán nyáron kipróbálhatnád azt, amit fentebb javasolt egyik hozzászóló, hogy kikéred valamiben a tanácsát, amiben ő jó, és utána megdicséred, hogy ezzel is növeld az önbizalmát. Így legalább nem haraggal válnátok el.

2014. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!