Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez nevezhető haverságnak vagy...

Ez nevezhető haverságnak vagy barátságnak?

Figyelt kérdés

Kb. úgy 1 és háromnegyed éve ismertem meg egy embert egy a hobbimmal amatőr szinten foglalkozó oldalról. Elkezdtünk beszélgetni, előbb ott üzenetben, később Facebookon. Vannak közös témáink, több is, nagyrészben mindig van valami téma, amikor írogatunk. És múlt nyáron, meg még ősszel is, meg azelőtti időszakban viszonylag sokat elérhető is volt, viszont ezen a nyáron alig van már fent néha, akkor is csak kb. fél órákat.

Ezenkívül azt figyeltem meg, igazából mindig én keresem őt, ő nekem nem ír magától, amikor beszélgetünk, akkor is csak néha.

A másik az élőbeli találkozás, még nem találkoztunk, ő azt mondja szívesen találkozna, ha elmennék a városába, meg tényleg, ott tudnánk is csinálni sok mindent. De engem oda nem engednek el, ő meg nem hajlandó valamiért ide hozzám eljönni, pedig neki se lenne messzebb.

18/F


2014. jún. 22. 09:02
 1/5 A kérdező kommentje:
És azt gyanítom előfordul párszor az is, hogy fent van facebookon, de úgy csinál mint aki nincs fent, nem válaszol pedig látja hogy írtam.
2014. jún. 22. 09:02
 2/5 A kérdező kommentje:
De arról már megbizonyosodtam, hogy az akinek mondja magát, az 100%, nem vagyok egy naiv ember és nem könnyű átverni, könnyen gyanút fogok, de neki hiszek egy ideje már.
2014. jún. 22. 09:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez barátságnak nem nevezhető, ha mindig csak te keresed a társaságát. Te is fogd lazára a dolgot, idővel témázni sem fogtok. Hidd el, a neten ezzel már sokan jártunk ugyanígy.
2014. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha ő nem keresi a társaságod, akkor úgysem tartott volna már sokáig, mert a végén már tudomást se venne rólad, és igaza van a #3-asnak, te is lazítsd el, és próbáld elengedni. Ha belegondolsz, hogy neki nem volt nagyon fontos ez a barátság, akkor te se foglalkozz vele, keress új barátokat, akiknek fontos vagy, és érdekled őket. Velem is volt már így, és tényleg nem volt nehéz a másikat elengedni. :)
2014. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sosem értettem az ilyen internetes "barátságokat", ahol soha nem volt személyes, fizikai érintkezés. Én így nem tudok kötődést kialakítani. Én szeretek hozzáérni a barátaimhoz, érezni az illatukat, hallani a hangjukat, látni az érzelmeket az arcukon. Én hagynám a helyedben, ráadásul szerintem sokkoló is lehet majd a találkozás, hiszen van már egy képed róla, és azokat a dolgokat nem ismered, amiket én írtam. Lehet, hogy egy teljesen más embert kapsz élőben. Én ezt nem nevezném barátságnak, de természetesen valamilyen szinten lehet értékelni az ilyen kapcsolatokat is. Amúgy valószínűleg ő is úgy vélekedik mint én, lehet ezért nem keres, hiszen ez a kapcsolat össze nem hasonlítható egy igazi emberi kapcsolattal, és nyilván nála is elsőbbséget élveznek a valódi kapcsolatok.
2014. jún. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!