Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom elfelejteni, hogy az egyik legjobb barátnőmet nem érdekelte, amikor kórházban voltam?

Figyelt kérdés

Áprilisban és májusban nagyon beteg voltam, egy hetet töltöttem kórházban(műtét, stb.), további kettőt otthon, egy hetet mentem suliba(vagyis kirándulni), majd a gyógyszermellékhatások miatt még egy hetet otthon voltam.


Mindenki nagyon segítőkészen állt hozzám, sokan írtak, hívtak, rengetegen beugrottak hozzám a kórházban(mivel nagyon rosszul voltam nem maradtak sokáig), kivéve a legjobb barátaim, ők tovább is maradtak.


Az egyik nagyon jó barátnőm viszont nem keresett, pedig tudta mi bajom van, amikor beszéltünk telefonon (én hívtam, de nem ez miatt), akkor érdeklődött pár szót, meg mondta, hogy majd eljön hozzánk, de nem jött. Miután jobban lettem megint keresett, találkoztunk is többször azóta, a napokban is fogunk. Egy suliba járunk, ha meglát mindig oda jön, a találkozásokat is sokszor ő kezdeményezi, szóval nem mondhatom, hogy nem érdekelem.


Viszont nagyon rosszul esett, ahogyan viselkedett. Olyanok is kerestek, (hoztak sütit, hívtak, stb.) akikkel sokkal kevésbé ismerjük jól egymást. Hiába próbálkozom, egyszerűen ezt az egészet nem tudom elfelejteni, mert fordított esetben én biztos, hogy meg látogattam volna őt a kórházban, vagy minimum utána otthon (hiszen sokszor volt már nálunk).


Nektek ez rosszul esne? Mit tegyek, ha nem tudok túllépni ezen? Tényleg rosszul esik, mert úgy érzem hiába vagyunk nagyon sok éve barátok, ha a bajban nem számíthatok rá.


17/L


2014. júl. 1. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok barátok, és nem is érdekled, hiába szokott ő keresni a suliban. Egyszerűen csak jó társaságnak tart, jókat tud veled dumálni, röhögni, de ennyi.

Sajnálom.

Mikor beteg voltál, nem keresett ,hisz nem voltál toppon, tehát nem igen lehetett veled röhögni, nagyokat dumálni, bulizni, pasizni, shoppingolni...

2014. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tanulási szakasz az életben, amikor az ember (lánya) kezd rájönni, hogy a dolgok nem kiegyenlítettek, nem szimmetrikusak, sőt esetenként nem is olyanok, mint amilyennek látszanak a felszínen. Nem tudjuk mindig, azonnal tökéletesen helyesen megítélni az embereket, nagyon sok információt kell összegyűjteni, nagyon sokféle élethelyzetben kell megfigyelni őket ahhoz, hogy közelítőleg is helytálló képpel rendelkezzünk. És még akkor is, pláne az idő múlásával kijöhetnek addig nem ismert tulajdonságok. Úgyhogy ezt és a hasonlókat fel kell dolgozni mindenkinek saját magában, és minden emberről ki kell tudni alakítani egy megfelelő képet, hogy ki milyen élethelyzetben lehet partner, társ, segítő stb. Az ember hajlamos skszor azt hinni, hogy ha őneki szimpatikus valaki, akkor ő is szimpatikus a másiknak, ez tévedés !! Amikor meg mélyebb érzelmeket viszünk be egy kapcsolatba, akkor nem tudunk tárgyilagosan ítélni. Az általad leírt kapcsolat nyilvánvalóan nem kiegyenlített, ő nem azt és nem annyira érzi irántad, mint amit te őiránta. Biztosan szimpatikus vagy neki, de a kapcsolat az ő számára nem annyira mély. Készülj fel, hogy majd párkapcsolati téren milyen nehézségeid lesznek a jövőben !
2014. júl. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van...

Csak tényleg fura, mert kb. 10 éves korom óta ismerem, és ezt leszámítva mindig mindent meg tudok vele beszélni, mindenben kiáll és támogat, és tényleg aranyos, megértő lány..


DE nekem ez nem olyan amin csak úgy át tudok siklani. Bár mondjuk én kevésbé jobb barátaimat is keresném ha betegek, úgy ahogyan engem is kerestek olyanok, akikkel nem is igazán barátok, inkább csak 'haverok' vagyunk.

2014. júl. 1. 23:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg valószínűleg neki nem vagyok ennyire fontos, csak nem értem miért keres többször, mint én őt. És tényleg fura, mert ezen kívül nagyon sok mindenben számíthattam már rá, amikor családi problémáim voltak (haláleset, stb.) mindig ott volt szó nélkül, szóval bennem vele kapcsolatban most nagyon sok minden 'összeomlott'.
2014. júl. 1. 23:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia kérdezhetek valamit? Milyen a kapcsolatod ezzel a lánnyal most?

Mert dettó ugyanez a helyzet velem, 2 hétig voltam kórházban, a legjobb barátnőm ígérgette hogy jön(azt sem egyből) aztán mindig közbejött neki valami fontosabb, vásárolgatás stb.

.

Pedig én már az első nap rohantam volna hozzá ha tudom hogy kórházban van és fel sem tudom fogni mért csinálta ezt, idáig semmi baj nem volt köztünk.

17/l

2016. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!