Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha "leri. Ncozzák"...

Mit tegyek, ha "leri. Ncozzák" a lányomat?

Figyelt kérdés

A lányom gimis, de az egész az általános iskolára nyúlik vissza. Anno az osztályban a lányok között két klikk alakult, a "mi vagyunk a legszebbek" és a "mi mindenkit leoltunk" társaság. Az én lányom egyikhez sem társult, és egy másik kislánnyal kimaradt ezekből a körökből. Ők ketten aztán barátnők lettek, de inkább egyfajta kényszerbarátság volt ez, egy egymásba kapaszkodás. Ahogy vége lett az általánosnak, véget ért a barátság is. Külön középiskola, más barátok. Szerencsére az én kislányom a középsuliban szuper közösséget talált, nagyon jól érzi magát.

VISZONT: az általános iskolai csajok mai napig zaklatják. Az utcán lesajnálják, éjszaka felhívják telefonon brahiból és beleröhögnek, leri...cozzák. Szülőként mit tehetnék? Miért nem tudják ezek a lányok elfelejteni, mikor nem is egy városban tanulnak már? Az én gyerekem nagyon őszinte, megbeszéltük már a helyzetet, szerencsére eddig jól is kezeli, de nyilván bántja. Semmi oka nincs, hogy így beszéljenek róla, nem olyan típus. Miért van az, hogy néhány gyerek, - és valljuk be, ők azok, akikkel otthon a kutya sem foglalkozik - ilyenekkel zaklathatja a másikat? Mi a helyes ilyenkor? Észre sem venni ezeket a dolgokat, de miért az engedjen mindig, aki már rég elfelejtette őket és semmilyen megjegyzést nem tesz rájuk? MIt gondoltok?

Ja, a lányom nem egy "hamvában hótt" típus. Divatosan öltözik, mostmár szuper társasága van, szórakozik, barátja van.


2014. júl. 23. 08:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Magunkban is keresem a hibát, de őszintén szólva nem találom. Az én kislányom nem provokál, átlagos fiatal, nem visszahúzódó, de nem is harsány. Nagyon élvezi az életet. Azt beszéltük, ha továbbra is folytatódik, beszélek a szülőkkel. Csak az a baj, hogy itt a szülők a saját bajukkal sem tudnak megküzdeni, mind válófélen, csalja, veri a másikat, mit is várhatnék tőlük. Nagyjából 4 lányról és a szüleiről van itt szó. Néha utálom ezt a széteső világot!
2014. júl. 23. 09:06
 12/16 anonim ***** válasza:

Ne keresd magatokban a hibát. A kamaszok tipikusan ok nélkül néznek ki maguknak valakit, és nem azért, mert "hiba" van a másikban. Nagyon sajnálom a lányodat, mert 10 évvel ezelőtt én is átestem ilyenen, és tudom, hogy nagyon rossz érzés tud lenni.

Nálunk is az segített, hogy anyukám beszélt a szülőkkel. Attól, hogy párkapcsolati problémáik vannak, talán érdekli őket annyira a gyerekük, hogy néhány percben elbeszélgetnek velük. Sokszor ez is csodát tud tenni. Ha a szülőkkel való beszélgetés nem hatásos, akkor magukkal a lányokkal beszélnék. Vagy megkérném a férjemet, hogy (kedvesen) beszéljen velük, a kamaszlányok gyakran "beijednek", ha egy felnőtt férfi vonja felelősségre őket.

2014. júl. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

El kell tudni zárkózni ezektől a fiataloktól.

A telefont éjszaka minek veszi fel a lányod nekik? Ha meg ismeretlen számról hívják, egyáltalán minek veszi fel?

Le kell némítani a telefont, és pont.


A közösségi oldalról meg nem kell kijelentkezni, le kell tiltani ezeket a lányokat. Így se üzenni, se az idővonalra írni nem tudnak.

Probléma megoldva.


Mivel más városba tanulnak, gondolom személyesen nem igen találkoznak. Ha meg összefutnának, az kb 3 mp amíg elmegy a lányod mellettük.


Miért nem a megoldásokat keresitek siránkozás helyett. Ilyen gyökér kamaszok mindig, mindenhol lesznek, hiszen sokan ilyenek. Nem tudod őket megváltoztatni, nem a te dolgod. El kell határolódni tőlük, ennyit tehetsz.

2014. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ki az a Lery Nkoza ? "leri. Ncozzák"

nem lehet normalisan leirni?! bocs az angolert.

2014. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én helyében,ha az utcán belém kötnének valahogy leoltanám őket,és a telefont odaadnám valamelyik szülőmnek és ő majd elbeszélget velük amikor felhívják őt.
2014. júl. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14!

Az adott szó fennakad a trágárság szűrőn, igy nem jelenhet meg, rajtad kívül senkinek nem okozott nehézséget kilogikazni, higy ugyan mit akart írni a kerdezo.....

2014. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!