Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Néhány napja volt a születésna...

Néhány napja volt a születésnapom, és már sokadik alkalommal mindig alkoholt kapok a barátaimtól ajándékba, de miért?

Figyelt kérdés

Amikor nem is iszom alkoholt, amúgy ezt ők is tudják. Jó ebben a nyári melegben, kéthetente megiszok egy-egy sört. De ettől függetlenül nem iszom.

A dolog nem zavarna, de én mindig próbálok olyan ajándékot kiválasztani, aminek az illető örülne. Egy-egy elejtett megjegyzésből, vagy beszélgetésből sokat meg lehet tudni, és ezek alapján veszem nekik amit szertnének.

De én mindig csak piát kapok. Annyi van, hogy lassan már kocsmát tudnék nyitni itthon.

Már annak is örülnék, ha fognának egy lapot és rajzolnának valami, házat napocskával vagy bármit, csak tudjam, hogy 2 percnél többet töltöttek el azzal, hogy kiválasszák az ajándékomat.

Hogyan tudnám megértetni velük, hogy nem szeretnék piát, anélkül, hogy megsértődnének?

(Tudom tudom: "irigylem a problémáidat, örülj, hogy kapsz valamit, stb." kérem hagyjuk a szokásos troll-köröket!)


2014. júl. 24. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

"Nem iszok alkoholt csak néha egy két sört"


...

2014. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor elérkezik a várva várt barátod szülinapja adja a készletedből neki egy üveg alkoholt.
2014. júl. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ők nem a barátaid. Ők a haverjaid remélem érted a különbség.
2014. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban, ők nem a barátaid, csak a haverjaid. Nem ismernek igazán, nem figyelnek oda a te elejtett megjegyzéseidre, nem tudnak neked mit venni, ezért kapod az "örökösmindigjólbevált" piát. Ha születésnapod előtt erőteljesebben célozgatsz az áhítatot ajándékra, az talán beválhat. De ha sokat kell utána rohangálni, esetleg még drága is, akkor szerintem ne várj sokat a "barátaidtól".
2014. júl. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
3-as vagyok ! Na célozgass, ha szerinted a barátaid akkor meg "always face to face" mond meg a szemükbe ! - Halljátok köcsögök, tudjátok, hogy nem iszok alkoholt akkor miért vesztek nekem piát, ennyire leszartok ?
2014. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves első: annak ellenére, hogy kértem, hogy a trollok kíméljenek, úgy tűnik egynek sikerült megtalálnia. De belátom, az én hibám. Hozzá kellett volna tennem, hogy a súlyos értelmi fogyatékosok se írjanak. Esetleg ha már megtanultál írni és olvasni, akkor következhetne a szövegértés elsajátítása. Vagy ha az nem megy, akkor legalább helyesen idéznél. Azt írtam, hogy kéthetente egy-egy sört, ami egy meleg nyári napon munkával eltöltött órák után nagyon jól esik, és ami véleményem szerint nem egyenértékű az alkoholizmussal. Távolról sem. De te biztos jobban tudod.


A normális embereknek köszönöm a normális válaszokat! Megfogadom a tanácsokat és az ötleteket!

2014. júl. 31. 19:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom kinek vannak értelemzési zavarai, de ha azt állítod egyáltalán nem iszol alkoholt akkor, miért írod azt, hogy de sört azt azért megiszod...



Szóval ütik egymást a szavaid.


Helyesen : Nem iszok kemény piákat, néha beverek 1-2 sört meló után de ettől függetlenül nem vagyok alkoholista.

2018. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!