Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy ismerősöm, aki tavassz...

Van egy ismerősöm, aki tavasszal megharagudott rám, de még mindig nem bocsátott meg - mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Nem is az a baj, hogy nem vagyunk abban a jó kapcsolatban, amiben voltunk, hanem, mert haragot és fájdalmat érez és Ő jó ember és a jó emberek nem érdemlik ezt. Előbb kellett volna gondolkodnom, tudom, de igazából már nem az a cél, hogy újra jóban legyünk, hanem csak azt szeretném elérni, hogy elmúljon benne a fájdalom.


Nagyon régóta jóban voltunk; nem egy legjobb barátnő kapcsolat, de nagyon jóban voltunk.

Évekig panasz nem volt rám és mélységesen tiszteletben tartottam. Aztán minden összejött az életemben és eléggé magamba zuhantam, így a viselkedésem mindenki felé megváltozott, felé is.

Egy időben sok hülyeséget tettem (néha, vagy talán sokszor, nem is vele kapcsolatban pontosan, de Ő is érintett volt a dologban), de mindig elnézte nekem, főleg, hogy ezzel nem is mérgesítettem fel, csak néha már kellemetlen volt. Aztán kezdtem kilábalni az egészből és békességben éltünk tovább - ő az ő életét, én az enyémet, de bármi volt, ő is számíthatott rám és én is rá.


Aztán csináltam valamit (nem részletezném, mit, nem szégyenből, csak szeretnék anonim maradni, plusz így is hosszú, amit írok) magam miatt. Egy jó döntésnek tűnt akkor, de egy nagyon ronda lépés volt felé. Ez pedig egy mély haragot váltott ki belőle. Ez volt az első, hogy kihúztam nála ténylegesen a gyufát és kihoztam a sodrából.

És azok után, amit értem tett, hogy ezzel háláltam meg, az kiölt belőle minden jó érzést irántam. Megérdemeltem.


Rengeteget láttam kisírt szemekkel ezek után, illetve nagyon rossz hangulatokban és nem is az volt a fő cél, hogy megbocsásson, hanem, hogy ne legyen ilyen állapotban. Többször írtam bocsánatkérő levelet, szóban bocsánatot kértem, de se ez, se az idő múlása nem segített.


Leültünk átbeszélni és mondott pár dolgot, amivel jóvá tudnám tenni. Az elkövetkezendő három hónapban végig ezen voltam, minden egyes elhangzott dologba maximum energiát fektettem bele és mindent kiválóan teljesítettem. Minden egyes kérését


És így telt el 3 hónap, majd úgy hozta a sors, hogy újra beszéltünk. Kiderült, hogy semmi sem segített azok közül, amit megvalósítottam, ugyanúgy benne van még a fájdalom és nem bocsátott meg azért, amit tettem. A megbocsátás már rég nem érdekelt, nem érdemeltem meg, viszont rossz volt, hogy a fájdalma kicsit se enyhült.


Utána jött még egy lépés, amivel végérvényesen kimutatta, hogy nem bocsátott meg és azóta nem keresett és én sem őt. Úgy voltam vele, azzal nem oldok meg semmit, ha folyton írogatok, inkább most az ellenkezőjére van szüksége; eltűnnöm az életéből.


Azóta eltelt lassan 3 hónap, ez idő alatt egyszer sem beszéltünk, nem kerestem Őt; viszont folyton furdalt a lelkiismeretem, azért, amit vele tettem.

Én hosszú távra, talán örökre tervezem, hogy eltűnök az életéből, de minden nap egyre nehezebb a tudattal élni, hogy még haragszik rám és, hogy még érzi a fájdalmat, amit én okoztam.

Ezen idő alatt többször beleképzeltem magam az ő helyzetébe, hogy milyen rossz volt neki, amit miattam kellett átélnie.

Írtam erről verseket, több levelet neki, de semmit se küldtem el, hogy ne zavarjam meg a nyugalmát.


Már odáig fajult, hogy minden nap munka közben arról fantáziálok, hogy bejön a munkahelyemre és azt mondja, hogy már nem érez fájdalmat és túl van rajta és nagyon rossz utána felfogni, hogy ez nem a valóság.


Szeretnék valamit tenni, hogy végérvényesen megszűnjön benne a fájdalom és minden rossz érzés, mert tényleg nem a rosszat érdemli, hanem a jót.


Nem tudom, mit lehetne tenni... Sőt egyáltalán tennem kéne e most valamit, cselekednem vagy a hallgatás a legjobb gyógyír a gondra.


Ti már kerültetek olyan helyzetbe, hogy valakinek fájdalmat okoztatok és hosszú ideig nem akart elmúlni az illetőnek a fájdalom, de valahogy megbékélt vagy sikerült megbékítenetek?



2014. szept. 10. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mit tettél, de ha tényleg ennyire a lelkébe gázoltál, akkor akár évek is eltelhetnek, mire enyhülni tud a fájdalma.
2014. szept. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne, hogyha hagynád. Rengetegszer bocsánatot kértél, előben, levélben, tettekkel, leültél vele megbeszélni, mindent próbáltál úgy tenni, hogy neki jó legyen, ennél többet már nem tehetsz. Értem én, hogy szánod-bánod, de már késő, a múltat nem tudod megváltoztatni.


Amit én tennék: én írnék neki egy utolsó levelet, amiben leírok mindent így, ahogy most itt tetted, nagyon sajnálom még egyszer, ez volt az utolsó, többet nem zaklatom, de ha majd egyszer úgy érzi, hogy képes megbocsátani, akkor örülnék, ha felkeresne.


És aztán majd az idő begyógyítja a sebet, és ha barátok nem is lehettek újra, azért jó ismerősök még biztosan.

2014. szept. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyszer májusban írtam neki egy összegző bocsánatkérő levelet, ugyanezeket megírtam (csak ez még akkor volt amikor még beszéltünk). Megírtam benne mindent, hogy nem akarom, hogy szenvedjen, hogy nem a fájdalmat érdemli, hogy nem bírom ezt az egészet és könyörögve kérem, mondja még mit tehetek, hogy enyhüljön benne a bánat.

Erre azt írta, semmi baj nincs, nyugodjak meg, a héten beszélni fogunk.

Minden nap utána kérdeztem, hogy ráér e, de sajnos nem ért rá, utána egy hét után inkább hagytam szegényt.

Utána valamivel találkoztunk egy másik ügyben és akkor szóba elegyedtünk, de még mélyen fájt neki, amit tettem és nem tudta kimondani, hogy jobban van és utána meg, az utolsó kérése teljesítésénèl, azon a napon, beszélgetésünknél kiderült, ez örök bánat és sértettség lesz benne (egy beszélgetés során, vele és pár közös ismerőssel).

Azóta, pedig 3 hónapja nem írtam, nem hívtam, a kérdésben kiírtak miatt.


Vagy érdemes lenne mégis keresni egy utolsó bocsànatkéréssel? Nem lenne ez már neki annyi levèl után egy közhely? Meg nem rontanék inkább többett azzal, ha 3 hónap hallgatás után újra feltűnök?

2014. szept. 10. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy neked könnyítene-e a lelkeden, hogyha megírnád neki ezeket újból. Mert ha igen, ettől jobban éreznéd magad, akkor szerintem veszteni valód ezek után már nincs vele. Akkor elmondhatnád neki, hogy tudod, hogy 3 hónapja nem beszéltetek, de téged annyira bánt ez az eset, hogy még mindig sokat gondolsz rá, és még egyszer nagyon sajnálod.


Mondjuk ha 3 hónap sértődöttség után én ilyen levelet kapnék, azért elgondolkoznék rajta, hogy mennyire nagyon bánthatja mégis ez a dolog a másikat, ha még mindig rágódik rajta. Én ettől egy kicsit biztosan megenyhülnék.


Persze te ismered az illetőt, de szerintem a helyzeten egy újabb levél már nem ronthatna. Aztán a te lelkiismereted is megnyugodna, hogy tényleg megtettél mindent.


De kérd ki mások véleményét is, kíváncsi lennék én is, hogy, más hogy látja a dolgot.

2014. szept. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, vagy valami, de jó lenne, ha leírnád, (privátban, ha úgy akarod) hogy mit is tettél. Úgy sokkal pontosabb képet kapnék a dologról, és jobban át tudnám érezni a helyzetet. Ha nem akarod, akkor nem kell, de jó lenne, szeretnék megpróbálni segíteni :)
2014. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!