Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy fiatal szerelem mélyebb...

Egy fiatal szerelem mélyebb és erősebb, mint egy sok éve tartó barátság?

Figyelt kérdés
Van egy jó barátod, aki mindent tud rólad. A titkaidat, a rossz szokásaidat, életed ballépéseit, és te is így vagy ővele. Sok éve megosztjátok egymással a mindennapjaitokat. Aztán egyszer csak jön valaki, akibe hirtelen belezúgsz és vele akarod leélni az életedet, pedig közel sincs olyan kapcsolatod vele, mint a legjobb barátoddal. De persze ez az élet rendje. Vele ébredsz, tőle lesznek gyerekeid, és mellette töltöd el az utolsó óráidat, miközben a legjobb barátodnak is lett családja és ő is ugyanezt teszi kitudja hol a világban. Nekem ez így még annyira furcsa! Sosem voltam még szerelmes és a legjobb barátnőm sem. Persze el jön majd ennek is az ideje, mindketten tudjuk, pár év és felnőttek leszünk vagy valami olyasmi.
2014. szept. 13. 20:34
 1/8 Pandas74 ***** válasza:
Ha valoban igazi nagy szerelem,akkor igen!Nagyon realisan irtad le ami ilyenkor tortenni szokott.A Kezdetkor mindent feluliro erzes,vegul vagy megmarad,hosszutavon,-akar orokre-vagy nem .
2014. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Le tudom írni, mert egy korombeli lány szinte csak erről hall az iskolában és a tv-ben, de megérteni attól még nem tudom. Hogy lehet mindent felülírni, ami eddig velem történt? Az egész mostani életem semmivé válik ha szerelmes leszek?
2014. szept. 13. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmivé, csak belép az életedbe valami új, addig ismeretlen érzés, és az bizony sok mindent felülír :) De attól még a barátságok megmaradhatnak.

Gondolj bele, megismersz valakit, akit annyira megszeretsz majd, annyira megbízol benne, annyira közel érzed magadhoz, hogy összeköltözöl vele önszántadból, és családot alapítasz, esetleg meg is házasodsz. Ha nem lenne ez az új kapcsolat annyira hihetetlenül erős, hogy lennél képes minderre?

2014. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg szépen leírtad a kérdést. :)

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

Nem kell, hogy véget érjen a barátság, ha szerelmes leszel! Nekem 13 éve legjobb barátnőm a legjobb barátnőm, és majdnem 6 éve vagyok párkapcsolatban. A kettő nem zárja ki egymást, csak senkit sem szabad elhanyagolni. Persze az is fontos, hogy a barátnő is megértse ezt. De én sosem tartottam attól a 6 év alatt, hogy felülírná a szerelem a barátságot. Bár a párommal több mindent beszélek meg általában, de vannak olyan dolgok, amiket meg csak a barátnőmmel osztok meg.

De az is igaz, tényleg ahogy írod, hogy a szerelmével ébred az ember, tőle akar gyereket, vele akarja leélni az életét. Tehát valamivel fontosabb a szerelem, mint a barátság. De más a kettő. Pár, család mellett is lehet ápolni a barátságot.

Lehet az ember ahogy halad előre a párjával, úgy távolodik a barátnőjétől, de nem cserélődik le teljesen. Össze lehet hozni a kettőt, csak mindenkinek akarni kell. Nyilván egy friss szerelem nem és fel a sok éves barátsággal, de ha a szerelem is már több éve van, mindkettő berögzül.

2014. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

De ha belegondolunk, a párunk idővel átveszi az első helyet, és a szüleinktől is fontosabb lesz.

2014. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 16 éves vagyok. A jelenlegi világomban szinte elképzelhetetlen, hogy bárki fontosabb legyen nekem a családomnál és a barátnőmnél. Már azt is megkaptam, hogy leszbikus vagyok, amit szerintem teljesen kizárhatok, mert a szexuális érdeklődésem épp úgy felébredt mint minden más korombeli lánynál és nem melleket látok álmomban. Csak félek a hirtelen változástól.
2014. szept. 13. 21:29
 7/8 Pandas74 ***** válasza:

Nem kell felned ezektol a dolgoktol,hiszen -ahogy irod -mindez termeszetes,es a baratsag,a csaladi kapcsolatok is fenntarthatoak,foleg ha egy hasonlo normalis gondolkodasu tarsad lesz.Kicsit atalakulnak ugyan majd a dolgok korulotted,mas lesz az elsodleges,de ez szinten az elet velejaroja.Remelem ,sikerul hozza rendes part talalnod!

Vegul ,felesegem ,most 47 eves,maig megmaradt a legjobb baratnojevel a kapcsolata,nem valtozott a baratsaguk,csupan a korulmenyek miatt ritkabban talalkoznak,mindezt 26 ev hazassagban toltott ido utan!

2014. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szerelem bizony "felülír" dolgokat, de lehet valamennyire kontrollálni. Az, hogy van párkapcsolatod, nem azt jelenti hogy el kell hanyagolnod a barátnődet.


Biztos vagyok benne, hogy srácként én máshogy élem meg a dolgokat, de én sosem hagytam, és sosem fogom hagyni, hogy egy fiatal szerelem a barátaim és közém álljon. Nyílvánvalóan egyfajta prioritást élvez a barátnőm, de nem fogom a sok éves barátságaim a kútba dobni miatta.

2014. szept. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!