Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meghalt a legjobb barátom,...

Meghalt a legjobb barátom, lelki társam ma egy hónapja balesetben. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, belehalok a fájdalomba, a hiányába! Nem tudok visszatérni a hétköznapi életbe! Úgy érzem kitépett egy darabot a szívemből és magával vitte! Én már mindent megpróbáltam, de nem találok vigaszt...pedig rengeteget imádkozom Ő érte, magamért... SegítsÉG! Mit tegyek? Éjjel nappal csak sírok és sírok! Nagyon szerettem őt és nagyon hiányzik! Nem tudom feldolgozni!


Köszönök minden segítséget, választ!



2014. szept. 16. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Fordulj pszichológushoz, segít feldolgozni.
2014. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Amikor meghalt a nagymamám, aki nagyonnagyonnagyon kedves volt nekem, a gyászról olvasgattam, sokat segített:


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, keress fel egy pszichológust! De valami értelmeset, magánrendelésen. Ne kórházi pszichiátert, aki csak felír valamit, ami épp eszébe jut, és annyi.
2014. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linkeket!... és igen, kórházi pszichológusnál már voltam de nem segített. Felírt valami Fontint aztán ezzel letudta, de ez nem segített! Még a temetésre se vettem be, mert tudtam az nagyon kevés ehhez a fájdalomhoz. Megfogadom a tanácsod, köszi! Habár nem igazán tudom elképzelni, hogy segíteni tud. (Még sosem voltam igazi pszichológusnál)
2014. szept. 16. 10:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Fogd fel úgy a dolgot, hogy ha szomorú vagy akkor őt is elszomorítod. Nem ment el, veled van és veled is lesz mindég, ő sem akarja hogy boldogtalan legyél ha rá gondolsz.
2014. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

az "igai" magánpsziho meg az sztks közt annyi a különbség hogy az elsőnek fizetni is kell alkalmanként kb 10ezret.


sokkal jobban jobban jársz ha kezedbe veszed az éelted és magad próbálod megkersni azokat a módszereket amikkel javíthatsz a megértésén, elfogadásán.


például elsősorban valóban azt kellene megértened, hoyg ő nem szeretné hogy boldogtalan legyél.

másrészt pedig azt kell elfogadni, hogy egyszer mindenki meghal, érdemesebb magad fejleszteni mint másoktól függeni.

2014. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy enyhe nyugtatót nem ártana szedni napi 2x1 szemet, pl. Valeriánát, két-három hétig, és utána fokozatosan abbahagyni. Vannak lelki tanácsadó telefonos szolgálatok is, őket is hívhatod.
2014. szept. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó tanácsot, mindent kifogok próbálni!

Nehéz feldolgozni, nagyon hiányzik... :(

Becsomagoltam a szülinapi ajándékát (40 lett) és már a kedvenc tortáját sütöttem estére mikor megszólalt a telefon és közölték a rossz hírt. Egy világ dőlt össze bennem. A születésnapján halt meg. Még csak el se tudtam búcsúzni Tőle! Másnapra volt beszervezve a nagy meglepetés buli...temetés lett belőle.

Köszönöm még egyszer, hogy írtatok!

2014. szept. 17. 22:09
 9/12 anonim válasza:

Részvétem! Nekem a bátyám halt meg autóbalesetben 18éves volt. Azt az estét sosem felejtem el.


Változó, hogy az emberen mi segít. Húgomnak segített a pszichológus nekem nem. A szüleink aggódtak is ez miatt, mert nem igazán beszéltem róla senkinek. De ami igazán segített az a tánc volt, előtte is táncoltam, de utána szinte csak a tánc. Reggel felkeltem suli aztán tánc, haza csak aludni jártam. Ez jót tett, és egy idő után tudtam róla beszélni is.

Amikor pedig 18 lettem magamra tetováltattam bátyám születési dátumát.

Próbálj meg valami olyat találni ami eltereli a figyelmed és nem gondolsz rá, ami nagyon nehéz.

Szokták mondni hogy majd könnyebb lesz, ezt én sem igazán akartam elhinni de egy idő után tényleg az lesz és a jókra fogsz emlékezni. Igaz ezt is könnyes szemekkel írom, de szerintem ez mindig így is fog maradni ha bátyámról lesz szó.

2014. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

22/lány

előző

2014. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!