Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek most? Pokolian...

Mit tegyek most? Pokolian összevesztünk és nem fogunk kibékülni, legalábbis elég valószínű.

Figyelt kérdés

Szóval összevesztünk a barátnőmmel. Aki az egyetlen barátom. Az volt, hogy megmondtam neki az őszinte véleményem (annyi röviden, nagyon röviden, hogy 1. néha nagyon fel tud bosszantani, mert nem hagyja hogy segítsek, csak tovább panaszkodik 2. kinevetett, mikor én közöltem vele valamit, amit még anyámnak se mondok el 3. meg minden további...), erre ő azt mondta, hogy nem fog rám azért haragudni, mert őszinte voltam. Ezt úgy félig meddig el is hittem, de azért láttam rajta, hogy fájt neki, amiket mondtam. Aztán küldtem neki e-mailt, hogy hétfőn elmondhatom a továbbiakat is, de erre azt írta, hogy köszöni, de nem, mert nem szeretné megint azt érezni, amit akkor mikor ezeket elmondtam. És én megkérdeztem, hogy mit érzett? Erre azt írta, hogy csalódott bennem, mert azt hitte, én nem vagyok olyan ember, aki meg akarja változtatni meg hogy gratulál, amiért csak 1 évig húztam mellette... és ezen kiakadtam. Azelőtt 1 nappal még azt mondta, hogy nem haragszik rám amiért őszinte vagyok vele... azt' most megsértődik. Szerinted önző vagyok vagy mi??? Mert én már nem tudom mi van, hogy most akkor tönkrement a barátságunk (mert ez szűrődött le az e-mailjéből), és hogy ki lehet dühös kire, meg mi vaaaan?????

Adjatok tanácsot, pls!



2014. szept. 28. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyrészt mert kinevetett, egy olyan dolog miatt amit te másnak nem mersz elmondani, de benne megbíztál annyira, hogy elmondtad neki, és erre kinevet...hát neki kellene bocsánatot kérnie.


Másrészt meg ahogy nekem lejött legalábbis ez a tipikus esete annak amikor te mindenáron, persze jó szándékból, de akkor is túlzottan akartál neki segíteni, lehet, hogy egy olyan dologban amit ő maga akart megoldani saját maga, és mivel te akaratoskodtál, hogy márpedig te mégis segítesz ezért valahol jogosan sértődött meg ő is, viszont ha te belátnád, hogy : oké nem segítek neki mert nem akarja --> akkor ez az egész meg se történt volna, tehát te kérj tőle bocsánatot amiért akaratos voltál, ő meg azért amiért kinevetett, illetve ha ezek közül semelyik nem megy akkor inkább felejtsétek el egymást, lehet akkor jobban jártok.


De szerintem még menthető a helyzet, az a rész, hogy te megmondtad neki őszintén, hogy " mit érzel " az nem baj, de lehet, hogy finomabban is tálalhattad volna, valamint mond el neki, hogy nem megváltoztatni akarod, csak segíteni szerettél volna, azonban sajnos erre nem mindenki vevő, ilyenkor békén kell hagyni.


Nagyjából ennyit tudok mondani :)

2014. szept. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!