Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg nem úgy viselkedek...

Tényleg nem úgy viselkedek legjobb barátnőmmel mint kéne?

Figyelt kérdés

Most októberben lesz 1 éve,hogy ismerem.

Barátnőmmel több vitánk is volt az utóbbi időben,miszerint én nem teszek semmit a barátságunk érdekében.

Mindig azt mondja,hogy a barátságunk elején sokkal jobb voltam vele,most meg már nem is viselkedek úgy mintha legjobb barátnők lennénk.

Nem nagyon értem,hogy miért mondja.


Ő beköltözött a barátjához Pestre. Dolgozik.Én is dolgozok.Neki legtöbbször hétköznap van szabadnapja. Nekem meg a munka időm hétfőtől -péntekig van.Neki annyiból rossz,hogy Pesten nem ismer senkit,senkivel nem tud menni sehová.


Ő elvárja,hogy amikor hétköznap szabadnapos akkor menjünk bulizni,meg menjek fel hozzá Pestre,hogy együtt legyünk.Amikor meg mondom,hogy nem tudok felmenni.Akkor egyből ideges lesz és elhord mindennek.


Tegnap is ebből volt vitánk.Én hamarabb végeztem a másod számú munkahelyemen.Haza kellett utaznom és fél órát sétálni ki az első számú melóhelyre vagyis központba,mivel papírokat kellett ki vinnem és elhoznom másikat. Eleve beteg vagyok(megfázás) tegnap meg is jött.Görcsölt a hasam.Minden bajom volt és ezek után mivel tegnap szabadnapos volt a barátnőm azt mondta ha mindennel végeztem utazzak fel Pestre,mert unatkozik.Nem volt kedvem utazgatni fáradt is voltam.Igaz,hogy heti 1x max 2x találkozunk. De nem volt erőm járkálni egyszerűen.

Végül este felmentem,bár kár volt.Megint csak elhordott mindennek,hogy nem vagyok igazi barátnő,hogy nem megyek fel hozzá.Meg,hogy nem addig szól a barátság míg 5 percre lakunk egymástól.


Ja és én mindig írok neki vagy hívom,érdeklődök felőle,szóval nem mondhatja,hogy leszarom,mert nem.

Csak miatta bevállaltam,hogy vmelyik szerdán mentünk bulizni,hajnalba értem haza 3 órát aludtam mentem dolgozni.Igaz csak irodai meló.De akkor is munkahely,dolgozni kell!


Persze neki az irodai munka,nem számít munkának,mert ő olyan,hogy fizikailag kell hulla lenni az az igazi munka.


Ha megkér vmire akkor teljesítem.Meg tényleg most volt az első alkalom,hogy nem mentem be amikor annyira akarta.


Meg már mondtam neki,hogy ő is lejöhetne ide hozzám nem csak mindig én menjek utazgassak azzal a lassú Hévvel 45 percet..


2014. okt. 1. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 6 éve ismerem a legjobb barátnőmet, aki most Németországban bébiszitterkedik. Hetente 2-3 alkalommal chatelünk egy kicsit, és kész. Amúgy mindenki éli a maga életét, és ez tök jó. Amikor majd hazajön karácsonyra, az olyan lesz, mintha el se ment volna.


Ennyi a történet, levonhatod belőle a tanulságot.

2014. okt. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom kössetek kompromisszumot.Beszéljétek meg.Mondd el neki szépen, hogy nem ott dől el a barátságotok hogy hányszor találkoztok egy héten.Mondd neki azt hogy nagyon szeretnél vele lenni és időt tölteni, azonban ezt önhibádon kívül nem tudod teljesíteni a munkád és egyéb dolgaid miatt-Hidd el meg fogja érteni már ha igaz barátod.Rád is gondolnia kéne nemcsak magára hogy neki jó legyen és szórakosztasd.


Semmi baj nem származhat abból ha ritkábban találkoztok és ezt neki is mondd el.Ennek a barátnődnek nincsenek más barátai/ismerősei rajtad kívül?

2014. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy neki az a munka nem számít munkának amit én csinálok.És azzal jön,hogy én nem lehetek fáradt annyira,mert én nem dolgoztam ki magam stb

Irodai,adminisztrációs munkám van, inkább agyilag fáraszt le,bár azért fizikailag ülni órákig sem kellemes.


Hát a mi barátságunk azért eddig nagyon szoros volt,napi szintes kapcsolatban voltunk,minden nap találkoztunk vagy minden másnap, 5 percre laktunk egymástól.Bármikor össze futhattunk tényleg.Még ha dolgoztunk akkor is. Csak aztán lett barátja.Aztán beköltözött.Míg nem dolgoztunk addig ugyan úgy beszéltünk minden nap én felmentem egész napra Pestre,de volt,hogy ő is lejött bár csak a szülei miatt,meg néhány ruháért.De akkor is együtt voltunk.

Aztán szeptembertől én is ő is dolgozik.

Szóval ahhoz képest,hogy egy hónapja napi szinten tudtunk mindent egymásról,minden nap láttuk egymást.Ahhoz képest ez a heti 1 -2 alkalom kevés. Beszélgetni se nagyon tudunk és szerintem ez okozza a vitákat.Esténként amikor végez akkor hív fel (korlátlanul hívhat) de nem tudunk sokáig beszélni,mert jön a barátja és akkor gyorsan lerak.Utána már viberen se tudok írni,mert nem válaszol vagy nagy nehezen...

Napközben mivel dolgozunk azért nem tudunk irkálni. Szerintem itt kezdődtek a dolgok hogy túl hirtelen lett a napi szintes kapcsolatból ez ami most van.

Hát ő nem pesti nyáron költözött fel,szóval nem ismer senkit ott,melóhelyen megismerkedett egy lánnyal,de hát ő se akkor szabadnapos amikor a barátnőm,szóval nem sok mindent tud vele kezdeni.

Most szerencsére szombati napra esik a szabadnapja.Így többet lehetünk együtt remélhetőleg és megtudom vele beszélni normálisan a dolgokat.Na meg,hogy ne csak mindig én menjek hanem ő is jöjjön.

Én mindig megpróbálom szépen kezelni a dolgokat,csak hát ő..eléggé túl gondol mindent..aztán ha nemet mondok már abba is hátsó szándékot látja,hogy biztos nem vagyok igazi barátnő.Saját maga kreálja a dolgokat,meg húzza fel magát..

2014. okt. 1. 21:47
 4/6 A kérdező kommentje:
elég sok haverja meg barátja van állítólag,de napközben senki nem fog ráérni,mindenki dolgozik!!
2014. okt. 1. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:
A varázsszó erre az hogy szépen beszéljétek meg és értesd meg vele magad akkor nem lesz gond :)
2014. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ő olyan típus,hogy mindig az igazát hasszolja.Nehéz vele beszélni :D De most szombaton szépen leülök vele és megbeszélek mindent,mivel az 1 hónap alatt erre nem volt lehetőségünk mindig történt vmi és igazándiból sose tudtunk pár órát csak ketten eltölteni,hogy mindent alaposan átbeszéljünk.Hogyan is legyenek ezek után a találkozók vagy osszuk meg,hogy ki mikor jöjjön,ne csak mindig egyikünk stb...
2014. okt. 2. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!