Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak annak nincs ideje a...

Csak annak nincs ideje a másikra soha, aki nem is akar rá időt szakítani?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy gondolom, hogy igen. Nézzünk egy példát. Amikor egy pasi randira hív egy lányt, akkor - ha a lányt nem érdekli a srác, mindenféle kifogással fog jönni. Például tanulni kell (aminek azért szokott is valóságalapja lenni). Viszont ha ugyanez a csaj szerelmes egy másik fiúba, és az hívja el randizni, akkor valamennyi időt ha törik, ha szakad, fog rá szánni - egyszerűen azért, mert ilyen a női nem. Hallottam, olyanról is, hogy egy lány törött lábbal (gondolom járógipsz) ment el a randira. Ha csak ezt az egy példát nézzük, akkor beláthatjuk, hogy csak annak nincs ideje a másikra, aki nem is akar rá időt szakítani.
2014. okt. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hosszúhajú ***** válasza:
93%
én is így gondolom. sok ismerősöm van, aki mindig mondja, hogy nem ér rá, pedig karnyújtásnyira lakik tőlem. Anyám vidéken él, de minden másnap be tud kukkantani hozzám. - na ők azok az emberek, akiknek igazán fontos vagy.
2014. okt. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Ez hülyeség! Egyetem + munka mellet, hogyan is lenne bármi másra időm? Az már más kérdés, hogy ilyen helyzetben nem kell belemenni egy komoly kapcsolatba, de mi van akkor, ha már ezelőtt benne voltunk? Ezért csak nem szakít senki. Át kell vészelni, de a kérdésre a válasz: Nem, ez szerintem butaság, aki ezt gondolja az még soha nem volt elhavazva és magára utalva...
2014. okt. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hosszúhajú ***** válasza:
92%

3-as.

de volt ilyen fősuli alatt államvizsga és szigorlat előtt két perccel, és nyelvvizsga előtt egy perccel, mikor apám kórházba került. hirtelen ráértem.

2014. okt. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaz is meg nem is.

En is ugy gondolom, hogy mindenkinek arra van ideje, amire idot szakit.

Ugyanakkor például most én nagyon el vagyok havazva a munkámmal, általában regeel 10tol ejfeleig dolgozom.

Van egy fiú akivel talalkozgatom, de egyszeruen nem tudok ra idot szakítani, hiaba szeretnem.

2014. okt. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Nem.

Aki napi 12-14 órát dolgozik, hajnali négykor kel, hattól az irodában van, majd legkorábban este hatkor, de inkább hét/nyolckor ér haza (két-két és fél órás utazással naponta) - mint én -, annak ténylegesen nem sok mindenre van ideje, illetve energiája.

Hét közben időm nincsen, hétvégén meg sokszor zombiként fetrengek otthon.


Nyilván ennek ellenére igyekszem találkozni a barátaimmal, de mivel ők leginkább fél öt- ötre teszik a találkozókat hétköznap, így érthető, hogy nekem ez esélytelen, hiszen akkor én még nagyban dolgozom. Most lehet erre mondani, hogy akár ki is rúgathatnám magam, de valamiért inkább nem teszem...


29/N

2014. okt. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Részben igaz, részben nem.


Tegyük fel, hogy egész héten este 8-kor érsz haza a melóból, akármennyire is akarnád, emellett legfeljebb csak este 8 után tudsz a másikra időt szakítani.

Szóval azért vannak bizonyos fizikai korlátok.


De ha ezeket az egyértelmű fizikai (illetve felelősség miatti) korlátokat leszámítjuk, akkor igaz. (Nyilván ha valamelyik szerettem neadjisten kórházba kerülne, tojnék magasról a munkahelyre, akár elengednek, akár nem, ott lennék mellette. Ellenben egy sima haveri találkozóért nem kockáztatnám a munkahelyemet, és nem azért, mert ne lenne fontos számomra az adott ember.)

De azt, hogy amire akarsz időt szakítani, arra tudsz is, nem a kötelező alfoglaltságokkal kapcsolatban szokták emlegetni. Hanem hogy az ember saját szabadidejéből amire akar áldozni, - amennyire fizikailag az lehetséges - arra tud is. Ez pedig nagyon is igaz.

Amikor valaki már hetek óta halogatja a találkozót, és érdekes módon mindig "más dolga van", az már több, mint gyanús. Főleg, ha eközben másra meg érdekes módon van ideje.

2014. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gabesz74 válasza:
45%
Tudod van egy nagyon régi mondás, biztosan hallottad már te is, hogy a koldusnak és a milliomosnak is 24 órából áll a napja, szóval a lényeg az amit az előttem szólók is megírtak, hogy arra van időd amire fontosnak tortod, hogy legyen időd! Sok sikert! 40F
2014. okt. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!