Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lányok, titeket nem idegesít...

Lányok, titeket nem idegesít amikor a fiúk lenéznek titeket, amiért nem dokgoztok annyit mint ők?

Figyelt kérdés

22/L vagyok, presszóban dolgozom, műszakom kétnaponta 15-20 óra. A fiúk szerint egész nap csak sétálgatok, italt bontok/töltök és ezt ők nem tartják munkának. Bezzeg ők fát pakolnak, betonoznak, hóban-koszban-esőben.

Engem nagyon zavar hogy a legtöbb pasi azt gondolja, hogy egy nőnek ugyanolyan fizikumú munkát kéne végeznie ahhoz hogy elismerjék. Mintha ugyanolyan erősek lennénk mint ők.

Veletek volt már ilyen? Miért van ez? Fiúk is válaszolhatnak, de ne legyen sárdobálás, jó?



2014. okt. 9. 19:51
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Itt most szó sincs feminizmusról! Természetesen én is úgy gondolom hogy azok a nagyszájú hős emancipuncik akik szerint a nő nemhogy egyenlő, hanem még több is a férfiaknál, na az olyan az tényleg menjen bányába vagy betonozni!!

De én nem vagyok feminista, sőt inkább konzervatív, engem ne oltogassanak, hisz a munkámat maximálisan elvégzem. Engem sért hogy magukhoz mérik az erőmet.

Bár lehet hogy ez inkább nekik ciki, hogy egy törékeny kis nővel emlegetik magukat egy szinten...

2014. okt. 9. 20:12
 12/22 anonim ***** válasza:
#10 azt kihagytad a felsorolásodból, hogy: "pedig a se**ét kinyalom otthon!" :D
2014. okt. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem, mert szerencsére engem többnyire normális emberek vesznek körül, akik nem ilyen primitívek.

Ha valaki mégis ilyen lenne a környezetemben, azt pedig egyszerűen ignorálom, mert nem tudom komolyan venni. Így nem is idegesít.

2014. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%

A "munkás tuskókat" nem kéne ennyire lenézni, mert ha tetszik, ha nem, nagyon sok mindent köszönhetünk nekik. Pl a cipődet, ruhádat, műszaki vackaidat, az utat amin az autód- amit szintén ők szerelnek össze -gurul, a keréken, amit ők készítenek és javítanak. Soroljam még? Ők is vannak annyira értékesek, mint a logisztikus főmunkatárs vagy mint a HR asszisztens. A 6. Hr asszisztens.


Nem tudom 7-es, hogy jártál-e már varroda közelében...de...manapság már ott is 8-12 órát melóznak és nem keresik gennyesre magukat. Arról nem is beszélve milyen kellemes, amikor a felettesed vagy kollégád úgy üvölt veled, hogy az egész bazi nagy terem a gépek zaja mellett is visszahangzik a pofájától.

Cipőgyár dettó ugyanilyen, én legalábbis nem melóztam még normális varrodában, vagy cipőgyárban. Mindenhol van egy ügyeletes idegbeteg sikítószellem...aki általában a főnök vagy a mester(nő), így a visszapofázás sem kifizetődő.


10-es: mi a francért nem rakod helyre "életed urát"? Azért mert az életed ura?


Kedves kérdező: engem baromira idegesít. Főleg mikor kis irodai vakarcsoktól hallom (nő vagy pasi, tök mindegy), akik a 8 órás munkaidőből 2 órát kávé-cigiszüneteznek és 3 órát neteznek. Maradék időben kis meló, telefonálgatás, körömreszelés és persze panaszkodás, hogy jaaaaaj de milyen fááárasztóóóó ez az irodai munka...na persze.


Minden munkának meg van a nehézsége. Vagy a kollégák miatt, vagy maga a munka természete miatt. De példálózni meg sipogni, hogy "jaj én ilyen sokat melózok, te meg csak annyit" ez valahogy mindig kiakaszt, függetlenül attól milyen nemű a sipogó.

2014. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
14-es, nincs semmi lenéznivaló a fizikai munkásokban! Igazad van, de egyáltalán nem erről szól a kérdés! Arról van szó hogy a férfiak rendszerint lenézik a nőket amiért nem velük azonos fizikumú munkát végeznek!
2014. okt. 9. 20:49
 16/22 anonim ***** válasza:
28%
Én nem fizikai munkát végzek, de a presszókban, boltokban stb. dolgozó idióta libákat én is lenézem. Életükben nem tanultak semmit, annyi műveltség nincs bennük, hogyha Jó napot kívánok!-kal köszönök arra talán nem egy helló a megfelelő válasz. Kiszolgálni meg kb. úgy szolgálnak ki mintha a fogukat húznák. Ennél mind egy fizikai mind pedig egy normális egyetemet igénylő munka komolyabb feladat.
2014. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

16-os nem kéne általánosítani. Te mondjuk mit dolgozol? És mennyire végzed becsületesen a munkádat?


Azokat akik szájukat húzzák és a kapanyél kilóg a szájukból, azokat én is lenézem, de ilyet láttam már orvosban, önkormányzati ügyintézőben, recepciósban, takárban is. Szóval ne legyünk már ennyire nagyképűek.


Ne térjünk már el a témától! Férfi-nő különbségekről beszélünk, nem értelmiségi-fizikai munkás témáról!

2014. okt. 9. 21:18
 18/22 A kérdező kommentje:
*tanárban
2014. okt. 9. 21:19
 19/22 anonim ***** válasza:
Mire keresed igazabol a valaszt?
2014. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A kérdésed ez volt: "titeket nem idegesít amikor a fiúk lenéznek titeket, amiért nem dokgoztok annyit mint ők?"


A válaszom pedig ez: "Kedves kérdező: engem baromira idegesít."


Közben kiírtam magamból a saját véleményemet is más válaszolók válaszáról. Bocsi :)

2014. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!