Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez nem igazságtala...

Szerintetek ez nem igazságtalan a barátnőmtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


13 éve vagyunk legjobb barátnők, de nagyon más fele vittek útjaink eddigi életünkben. Én már gimibe is egy erősebb suliba jártam, ő gyengébbe, és most ő nem is jár egyetemre, dolgozik, de nem erőlteti meg magát nagyon. Én fogorvosnak tanulok, elsőéves vagyok az egyetemen, és rendkívül megterhelő nekem, de szeretem csinálni, szeretek tanulni, és minden energiámat beleölöm, hogy fogorvos lehessek. A barátommal, akivel 1,5 éve vagyunk együtt, is voltak problémák az elején, de már hozzászokott ahhoz, hogy kevesebbet találkozunk, és támogat. Ma viszont a barátnőm a nyakamba zúdította, hogy én milyen önző vagyok, hogy vele nem foglalkozom, és hogy akkor ő ebbe belefáradt, felejtsük el egymást. Mert hogy már 3 hónapja nem találkoztunk (aláírom, de nyáron én gólyatáborban voltam, meg nyaralni, így augusztusban sem igen találkoztunk). Ezt azért kaptam meg, mert mondta, hogy kedden vagy szerdán találkozzunk, én meg mondtam neki, hogy akkor nem jó, mivel én este 6ig vagyok iskolában, és zh-k jönnek, tanulnom kell, és őneki ebből elege van. Mikor eredetileg a 4 napos hétvégére volt megbeszélve egy találkozó. Nekem ez rosszul esik. Mintha választás elé állítana, de nyilván a sulit választom, mert attól függ a jövőm. Nem találkozom senkivel, leszámítva a barátomat, vele is heti 1x, és akkor is sokszor segít nekem tanulni. Mégis mit reagálhatnék rá?


2014. okt. 19. 17:15
 1/9 anonim válasza:
41%
Akkor nem a barátnőd ha nem érti meg, hogy mennyire fontos neked a tanulás és teljesen igazad is van, ettől függ majd az egész életed. Én a helyedben megmondanám neki hogy rendben van akkor ennyi volt, és innentől szerintem próbáld elfelejteni... Azért te nem leszel önző, mert fontos a jövőd, és neked nem ő van az első helyen, mert ám vannak ennél fontosabb dolgok is :)
2014. okt. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődnek van igaza! Az orvosi kemény egyetem, sőt nagyon kemény egyetem, tudom, mert most vagyok végzős, de ált. orvosin. DE nem kell játszani a mártírt! Orvosi mellett arra van időd, amire szánsz időt! Ezek szerint neked sem a barátod, sem a barátnőd nem ér túl sokat. A barátoddal heti egyszer találkozol, ez gyakorlatilag semmi, a barátnőddel meg három hónap alatt egyszer nem tudtál találkozni? Ennyit azért nem kell tanulni. A jövőd függ az egyetemtől? LOL. A jövőd attól függ, hogy vannak e körülötted emberek akik szeretnek, nem attól, hogy mennyire tudod bemagolni XY anatómus marhaságait. Ne hanyagold el a kapcsolataidat, mert később nagyon bánni fogod. Ó és ne felejtsd el, hogy ki vagy és honnan jöttél, az orvosis csajok ugyanis úgy el szoktak szállni maguktól egyetem alatt, hogy az borzalom.
2014. okt. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Sajnálom, hogy te így gondolod, először is nem ismersz engem, marhára nem fogok elszállni magamtól, tudom pontosan, hogy honnan küzdöttem idáig fel magam, ismerőseim között nem túlságosan gyakori az egyetem... A másik meg, hogy mindenkinek más mennyiségű az, ami szükséges a tanuláshoz, és nekem nehéz belejönni, és ugyan kérlek, nem fogom elhinni neked, hogy te az első évben mindent tökéletesen letettél az asztalra 0 befektetés nélkül :) Az órarendem rossz, és én nem tudok bent a suliban tanulni, ezért kell itthon, és a magánéletemhez, a kapcsolatomhoz nem sok közöd van :) Nekünk ez így pont jó.
2014. okt. 19. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is baromi sokat tanultam, de nem hanyagoltam el a kapcsolataimat. Ó és mielőtt belekötnél, eddig mindössze két vizsgát kellett repetáznom a hat év alatt. Ami pedig a magánéletedet illeti, neked valóban jó így. Kérdés, hogy a párodnak is jó e ez. Ugyanis kettőn áll a vásár és kevés férfi szereti, ha ennyire hanyagolják. A barátnődet pedig teljesen feláldoztad Aszklépiosz oltárán.
2014. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt tökéletesen egyetértek a kettes válaszolóval! Három hónapig nem találkozni az iskola meg gólyatábor és hasonló dolgok miatt a legjobb barátnővel szerintem marha nagy önzőség és messze elmegy a barátság fogalmától.

Én már felnőtt vagyok, sokszor napi 12 órát dolgozom, együtt élek a párommal, közben a hivatalos munkámon felül még vannak hobby melóim is, mégis MINDIG szakítok időt a legjobb barátnőmre.


Másrészt ezt a nem sokan járnak egyetemre dumát szerintem ne sokaknak csillogtasd, mert iszonyat beképzelten hangzik és majd ha már néhány éve dolgozni fogsz rájössz, hogy messze nem kell ezt annyira csodaként értelmezni, mint ahogy most látod. Egyetemista vagy, okos vagy, simi a fejre és pont. Lépj tovább a való életbe, a mindennapokba. Nagyon boldog leszel barátok nélküli fogorvosként....


Harmadrészt pedig leírod a magánéleted részleteit és egy szegletéről még kérdést is teszel fel, akkor utána azért, mert valakinek a véleménye nem tetszik ne gyere azzal, hogy a magánéletedhez nincsen köze. Véleményt alkotni ugyanis csak így lehet.


Kicsit elgondolkoznék a helyedben, hogy mire jó ez az egész..

2014. okt. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Másrészt ezt a nem sokan járnak egyetemre dumát szerintem ne sokaknak csillogtasd, mert iszonyat beképzelten hangzik és majd ha már néhány éve dolgozni fogsz rájössz, hogy messze nem kell ezt annyira csodaként értelmezni, mint ahogy most látod."


Erre mondtam, hogy ne felejtse el, hogy honnan jött, de úgy látszik már kezdi is felejteni.

Az orvosi nem teszi az embert jobbá, csak ad egy tudást. Azt, hogy a tudást, mire használod, és hogyan viszonyulsz a körülötted lévő emberekhez, az számít, kedves kérdező. Persze a gólyatáborban beleverik a sok okos felsőbbéves, általában pont azok akik dupla idő alatt végzik el a képzést, hogy bizony ti vagytok az istencsászárok, és mindenki más le van szarva... De ez nem igaz. Minél régebbóta járok egyetemre annál inkább becsülöm azokat, akiknek nincs diplomájuk, mert nincsenek úgy elszállva maguktól, mint a tipikus mai egyetemisták. Mentségedre legyen mondva, nekem is nagy volt az arcom elsősként.

2014. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, "gólyatáborban beleveri a fejetekbe" akart lenni.
2014. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"nyilván a sulit választom"

hát ez elég szomorú.

2014. okt. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hmm...de csend lett,sok a tanulnivalò.
2014. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!