Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van olyan, aki barátok nélkül...

Van olyan, aki barátok nélkül éli napjait, de szeretne barátra szert tenni? Mit gondolsz, miért nem oldódik meg ez a helyzet?

Figyelt kérdés
Írjatok nyugodtan, kíváncsi vagyok, kinek mi okoz gondot. Budapestről írtam, 29/F.
2014. okt. 27. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, én például így vagyok. A távolság okoz a legtöbb gondot manapság szerintem. Ha valaki többször költözik, vagy messze járt suliba, akkor később az ottani jó barátságai megszűnnek. Persze mindig van kivétel, de eddig szinte az összes barátságom a távolság miatt ment idővel gallyra. Emiatt már nehezebben is barátkozom, mert mindig megszenvedem ha elveszítek valaki olyat, akit megkedveltem.
2014. okt. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az iskolai barátok mindig elkallódtak, most meg azt sem tudom merre keresgéljek.

24n

2014. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok :)

Olyan barátaim nincsennek kikért tűzbe dobnám a kezem , néha találkozok barátnőimmel elmegyünk ide oda , néha bulizni is de ennyi. Senkre nem tudok számítani , ha "valamelyiktől kérnék egy szelet kenyeret " hagynák hogy éhen haljak.

De hogyha tőlem kérnek valamit nem mondhatok ellent. Így szokott ez lenni :-)

Meg mintha annyira nem is vágynék rá...magamnak való vagyok , csak a saját világomban érzem jól magam.

Ez van.

19/L

2014. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert nem jó emberekkel vagyok körül véve,akik csak kihasználják a másikat,kibeszélik a másikat stb.


És a környezetem egy önző nárcisztikus személlyé tett,már csak a saját érdekeimet nézem :)

2014. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szeretnék, de nehezen nyílik meg, ezt pedig senki sem díjazza.
2014. okt. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy-két barátom itt is, de az igazi barátaim az ország különböző pontjain vannak és ritkán látjuk egymást. Persze a technikának hála szinte napi kapcsolatban tudunk lenni, de az azért mégsem ugyanaz, mintha az ember személyesen beül valahová beszélgetni.


A legnagyobb oka, hogy sokan az egyetem alatt megszereztek pár barátot, akiknek "mennyiségével és minőségével" elégedett és nem kíváncsi másokra, így nem is keres úgy ismerettségeket. Zárt csoportok vannak és nem szívesen veszik be az új embereket. De ez érthető.


31n

2014. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok esetben megjelenik az a gond is, amikor az ország különböző pontjain jársz, megismersz embereket, és hiába vagytok közös nevezőn, mégis a másik fél úgy dönt, nem kér az ismeretségből, pont azért, mert nem tudnátok minden nap találkozni. Személy szerint nekem sosem okozott gondot az hogy ki hol él, ha valakivel jól kijövök, hajlandó vagyok időközönként utazni hozzá, vagy őt magát vendégül látni. De mint vidéki, általában azt tapasztalom, hogy ez csak egyirányú, mindenki csak a saját környezetében hajlandó egy ismeretségért megmozdulni. Nekem van innen is olyan ismeretségem, aki az ország túlsó felén él, mégis rengeteget beszélgetünk, tervezzük a találkozást is, mindezt úgy, hogy tudjuk nem fogunk tudni minden héten összefutni. De a barátság nem távolság függő, amennyiben mindkét fél hajlandó tenni érte. (1-es voltam ismét)
2014. okt. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én lusta önző emberekkel vagyok körülvéve. Akik nem hajlandóak mozdulni.Bárhová hívom őket,(nem minden nap),egyszerűen lusták.Vagy nem tudom.Nem élnek. Én igen,mennék,de nagyon sokszor nincs kivel.Pedig velük is úgy ismerkedtem meg,h egy oldalon rám írtak ,meg ők is mennének(legalábbis az egyik ezt hangsúlyozta) Nem Svájcba szerettem volna kirándulni menni,csak a városba egy (több) ingyenes programra,de nem,mint valami zombik. 30-as éveik elején,és ilyenek.
2014. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!