Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A pénz fontosabb a barátságnál?

A pénz fontosabb a barátságnál?

Figyelt kérdés
A linkre kattints légyszíves: http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__6..
2014. nov. 5. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy aranyszabály:

Ha nem adsz kölsön a barátodnak, elveszíted a barátod.

Ha adsz neki kölcsön, elveszíted a pénzedet és a barátodat is.

2014. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én aranyszabályom; Annyit adj kölcsön maximum a barátodnak, amennyut megér kideríteni, hogy valóban a barátod-e.
2014. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint családon belül üzletelni, jó nem sül ki belőle.
2014. nov. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé undorító!


Én is voltam már hasonló szituban.

Nekem ha jól megy, akkor nem éreztetem azzal aki szegény, és úgy próbálok neki segíteni, hogy ne hozzam kínos helyzetbe. Meghívom egy italra, ebédelni, stb.


És ugye így vagyok a baráttokkal is.

Aztán ha ilyenkor kér kölcsön valaki, akkor azt mondom, hogy tartsa csak meg, így nekem nem kell ilyenre figyelnem a másiknak sem okozok kellemetlenséget.


Viszont sajnos a fordítottját az utóbbi 1,5 évben 2-szer is tapasztaltam. Kértem költsön (mindkét esetben 5000 Ft-ról volt szó). Vagyis nem kértem, csak nagyon rossz helyzetben voltam, nem mertem senkitől kérni és egy "barát" észrevette és mondta, hogy szívesen ad kölcsön.


Én tiltakoztam, mert inkább éhen haltam volna, minthogy valakinek tartozzak.

De nagyon erősködött. Mondtam, hogy de nem szeretném, mert nem tudom, hogy mikor tudom megadni. Mondta, hogy nem fontos, akár évekig is vár, nem hiányzik neki a pénz.


Aztán eltelt pár hét kérdezte, hogy mikor tudom megadni a pénzt. Mondtam neki, hogy most nem tudom, mert alig van rezsire is. Majd volt 1-2 ilyen e-mail váltás, így gyorsan kölcsön kértem mástól, hogy meg tudjam adni ezt a tartozást. A másik történet is hasonló volt.


Azóta nagyságrendekkel többet tudnék visszaadni neki, és meg is tettem volna bármilyen formában, hogy akkor "segített", de így??????????????



Röviden: a pénz NEM tud barátságot tönkretenni, mert amit a pénz tönkre tud tenni az SOSEM VOLT BARÁTSÁG!


Amire jó egy ilyen helyzet, hogy megtudd, ki az IGAZ barátod.

2014. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Van egy barátom. A legjobb. Tartozott nekem 1,5 évig 90 valahányezerrel. Mindig mondta, hogy sajnálja, de nem tudja megadni. Egyszer elhívtam, hogy jöjjön velem TV-t venni, mert jobban ért hozzá. A kasszánál árulta el, hogy meg tudja adni a pénzem most, és kifizette a 135 ezer forintos tv-m. Ezzel könnyet csalt a szembe, mert volt volt olyan, hogy 10 ezer forint miatt bujkáltak előlem, meg kerültek...

2014. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze utana ugyeltem ra, hogy a kulonbozetet kozosen koltsuk el, de az egy masik story :)
2014. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálam nem...én a legjobb barátomnak simán adok...több mint egy évig tartozott közben megint adtam neki...nem volt nagy összeg...a végére kiegyeztünk egy 10-esben...tehát pár ezres tételek voltak csak...nem hiányzott annyira és köztünk a pénz nem okoz gondot...ha nekem kell ő is ad...pl múltkor nem volt nálam és kellett volna kérés nélkül adott...mondtam elmegyek bankba felvenni, de inkább adott majd visszaadom valamikor...végül nem kellett és visszaadtam neki aznap...meg befizettem online neki és legközelebb megadta...ja és azt nagyon utálom amikor kérdezgetik a barátaim, hogy "de biztos nem gond, hogy te fizetsz?"...van egy barátom aki megszokta kérdezni amikor meghívom valamire...mert vele úgy megy, hogy egyszer én, egyszer ő fizet...és amikor nem úgy áll akkor fizetem helyette...nálam még nem okozott barátságban gondot a pénz...inkább csak kellemetlen helyzetet...amikor volt osztálytársamhoz mentem volna (ő volt nálunk és látta, hogy egész jó körülmények közt élünk) akkor mondta, hogy ők nem olyan gazdagok mint mi...mintha szégyellte volna, hogy nekik nincs annyi mindenük mint nekünk...na ez nagyon rosszul esett...mintha érdekelne a pénz, mintha a barátság függene attól mennyi pénze van...


nem sok embert nevezek barátnak, de a barátaimmal nem problémáztam még soha pénzen...a többieknek meg nem adok...azaz kisebb összegeket lehet néha néha adok de azokat úgy, hogy azokra alapból keresztet vetek...

2014. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!