Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik fájdalommentes halál?

Létezik fájdalommentes halál?

Figyelt kérdés

nem akarok hülyeséget csinálni,csak ezen gondolkodtam,hogy létezik e.

valaki kiugrik magas épületről,valaki felvágja az ereit,vonat elé ugrik stb,ami szörnyű dolog.

arra gondolok,hogy csak simán elalszik az ember örökre,van ilyen?


2014. dec. 1. 09:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%

"De öngyilkosságban nincs fájdalommentes halál-"


nem igaz, ott is van

2014. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Érdekes megfigyelni és elgondolkodni rajta, hogy az ember nem álmodja meg a halálát."


Én már álmodtam, hogy meghaltam. Mondjuk úgy álmodtam meg, hogy miután meghaltam ugyanolyan volt, mint ha éltem volna, de tudtam, hogy meghaltam. :)

2014. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én is álmodtam már azt, hogy meghalok. Azt álmodtam, hogy lelőttek és olyan volt, mintha mindenem lezsibbadna és sokkal könnyebb lennék, kb mintha lebegnék. Drog túladagolásban meg ne higgyétek, hogy kellemes, láttam egy ilyet buliban. A srác leült mellém és rángatózott, nem hiszem, hogy olyan hú de jó érzés lehetett neki. Kihívták hozzá a mentőt, és később tudtam meg, hogy meghalt.
2014. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

12,13 - hát igen, "tudtam, hogy meghaltam" -szóval ez nem az igazi. Meg elképzeli valki, hogy meghalt és fölötte zokognak az ismerősök (úgy kell nekik, mér' nem vigyáztak rám jobban:D)

Mégis : az igazi halálomat nem tudom megálmodni. Mert ki mondta, hogy a halálom után minden "ugyanúgy megy" mintha csak kiléptem volna az ajtón egy helyiségből.. Megint az álomból ébredést nézzük: Kipattan a szemem és nyomtalanul eltűnik az álombéli világ. Buddha szerint a felébredésnek fokozati vannak. Tehát a hétköznapi tudatállapotból feljebb lehet ébredni. A tudatos halál-átlépéssel.

Az álomba zuhanással meghalni: ez nem az.

A régiek ezt még tudták, estéli imába foglalták : Óvj meg Isten a hirtelen haláltól. És készültek a halál kapuján való tudatos átlépésre (a temető kapuk mindig eszkatologikus jelentéssel bírtak) Ars moriendi.

[link]

2014. dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szénmonoxid mérgezés...


Viszont elképesztő, hogy lefejezés után még 10-15 másodpercig él az ember (mármint a feje). Morbid.


Meg gondolom azok a halálmódok, amik izgalommal járnak, nem olyan fájdalmasak, mint amilyennek látszanak, mert az adrenalin a fájdalom jó részét csillapítja. Persze azért biztos nem kellemes. :)

2014. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Morbidul hangzik, de az atomcsapás fájdalommentes, feltéve ha a nukleáris hőenergiahullám megsemmisítési körzetében vagy.


Megsemmisülsz. De szó szerint. A másodperc ezred része alatt még hamu sem marad belőled, fel sem fogod. Volt nincs.

2014. dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

Ha egy kicsit tudományosabb szemlélettel nézzük, csak azt kell vizsgálni, hogy a fájdalomérző receptoraidból milyen gyorsan jut el az ingerület az agyadig. Aztán találni kell módot arra, hogy ennél rövidebb idő alatt az agyad akkora károsodást szenvedjen, hogy már ne tudja fogadni az ingert.


Tehát annyi az egész, hogy megfelelő sebességgel és erővel kell a fejre "támadást" végezni. Hogy kellő magasságból esel fejre, vagy a fejedre esik rá valami, esetleg más módon éri hirtelen irdatlan erőhatás, az már lényegtelen. A lényeg, hogy egy szempillantás alatt az agyad üzemképtelen állapotba kerüljön. Utána a tested többi része már tök mindegy, milyen állapotban van és meddig, mert a tudatod már nem létezik.

2014. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

az utolsó nem igaz. az ilyen próbálkozások általában rosszul sülnek el, lassú szenvedéssé vagy egy mozgásképelen évtizedes nyomorrá válik.


aki kicsit is komolyan gondolja és érdekli, esetleg ért a biológiához is, az nem a közhelyes öngyilkossági formákat próbálja.

2014. dec. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egy mozgásképtelen fej nélküli embert aligha izgat az állapota.
2014. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!