Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha legjobb barátnőd elkeseredv...

Ha legjobb barátnőd elkeseredve mesélné, hogy összejött minden és nem tudja hogyan lesz anyagilag tovább felajánlnád a vissza nem térítendő támogatásod, ha éppen elég jól állnál anyagilag?

Figyelt kérdés

40 évesek vagyunk, gyerekkori barátság, még soha nem adtam neki ajándékba pénzt.

Édesapja betegsége emésztette fel a karácsonyra félretett pénzt.

Férje, gyermeke nincsen.

Karácsonyra testvére gyermekének szeretett volna örömet okozni.

Arról beszélt nekem, hogy ő érzi, hogy a gondviselés segíteni fog.

Kívánom, hogy mások is megérezzék milyen érzés valakinek segíteni.

Mikor mondtam, hogy én már pedig most adok 20.000 Ft- ot fájdalmas sírásban tört ki, hogy nem fogadhatja el, mert soha nem tudja visszaadni.

Alig tudtam megnyugtatni, később már a megkönnyebbüléstől rázta a sírás.


2014. dec. 7. 22:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

Ha tudsz adni, és nem várod vissza, add oda szívesen. Az ilyesmit én mindig egyfajta szerencsepénznek fogom fel, vagy úgy, hogy remélem, hogy amit most odaadok, SOHA NE LEGYEN RÁ SZÜKSÉGEM. És eddig bejön. Önzetlenség.

A hétköznapi hősök bennünk laknak. Ehhez nem kell Tvrtko, vagy az, hogy karácsony legyen. Engem nagyon felvidít, ha adhatok (mert tudok adni) a hétköznapokban.


38/F

2014. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

9!


Ismerem a barátnőmet, hogy a tőle maximálisan telhetőt elköveti másokért, magát teljesen háttérbe szorítva.

Mindig számíthattam rá, mindig úgy szeretett ahogy vagyok, pedig elég különös személyiségem van. Mindig igyekezett továbbvinni a barátságunkat, nagyrészt rajta múlott, hogy megmaradtunk egymásnak.

Mostanra már megtanultam értékelni a barátságát, ő az egyetlen barátnőm.

2014. dec. 7. 23:04
 13/19 A kérdező kommentje:
11! Öröm Téged olvasni!
2014. dec. 7. 23:06
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

A testvére gyermekének?

Arról van hír, hogy a testvér tartalékait is felemésztette-e az apa betegsége?


Ha egyszer ad pénzt, máskor is elfogja sírni a bánatát, esetleg elmondja másak, és sorba állnak majd az ajtód előtt. Ha nincs neki munkája, segíts neki keresni, vagy ilyesmi.


Én nem adnék.

2014. dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
En ilyenrol csak almodok hogy egy jobaratomat egyszer kisegithetem. Amiota van penzem sose tudtam mire kolteni feleseg/baratno nincs akikre kolthetnem, magamra meg sajnalom kolteni csak nagyon ritkan. Es baratokbol is sajnos egyre jobban kezdek kifutni. Amugy visszaterve a kerdeshez jo dolog hogy adtal egy jo baratnak egy kis segitseget ez olyan szep es olyan jo is lehetett neked belul az erzes hogy segithettel egy neked fontos szemelynek irigyellek.
2014. dec. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Azt írtad, ha anyagilag jól állnánk. Hát szerintem ha ő "nem tudja, hogy lesz tovább" az elég keményen hangzik, viszont ha csak 20 ezret tudnék adni, azt nem nevezném úgy, hogy jól állok anyagilag. Máshogy is megpróbálnék segíteni.
2014. dec. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem vagyok híve a kölcsönadásnak, de kis mértékben (20 ezer még az) adnék ha jól állnék anyagilag. De csak akkor ha tényleg megbízható barát.
2014. dec. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nézőpont kérdése az, hogy mennyire állok jól, az elmúlt évekhez képest jobban.

Nem kölcsönről van itt szó, hanem ajándéknak szántam.

Leginkább édesapja betegségére ment el a pénz aki egy igazi gáláns úriember, sajnos korán megözvegyült, lánya erőn felül igyekszik beteg édesapja segítségére lenni.

Van munkája a barátnőmnek, nem munkanélküli.

Szó sincs itt kuncsorgásról, azt láttam rajta, hogy nagy szüksége lenne a segítségre, de képtelen elfogadni.


Elgondolkodtatók... lehet, hogy adhatnék még valamennyi segítséget, de hogyan tudnék még úgy pénzt küldeni, hogy ne derüljön ki, hogy tőlem van?

2014. dec. 8. 06:31
 19/19 anonim ***** válasza:
Őszinte barátságnál fel sem vetül bennem, hogy nem segítek. A barátság az ettől barátság.
2014. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!