Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kedvesemnek (aki 35 éves)...

Kedvesemnek (aki 35 éves) nincsenek barátnői, barátai, erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szabadidejét állandóan anyukája és öccse társaságában tölti, ha nem velem van. Előttem csak egy pasija volt, de nem éltek együtt, és nem tartott sokáig.

Dolgozik, majd hazamegy, szinte sehová nem járt, míg engem meg nem ismert. Ha ment is valahová, akkor családtagjaival tette.

Pedig szeret emberek között lenni, könnyen beszélget bárkivel, de ennek ellenére nincs egy barátnője sem. Ismerősei vannak persze (kollégák, volt osztálytársak, stb.) de velük sem jár össze szabadidőben.

Valahogy hiányzik nekem az fajta csajos gondolkodás belőle, amit a barátnők által ismer meg egy nő. (miként kell öltözni, mi a divat, eljárnak tornázni, szépítkezni, stb.) Én mint férfi nem kívánom helyettesíteni ezt a szerepet. :-)


Amúgy nagyon kedves, értelmes nő, sőt, okos. És persze vonzó jelenség!


Számomra kellemetlen, mikor barátokkal fiús programokat csinálunk csajmentesen. Akkor én szórakozom, ő otthon ül...



2014. dec. 9. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

valószínűleg nem vágyik társaságra, és ez neki így tökéletes.

ugyanilyen vagyok :p

n26

2014. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem hiányoznak neki a barátnők, mert a legtöbb csak érdekből barátkozna velük. Nagyon ritka az igazi barát, és ő ezt tudja. A divatot enélkül is követheti. De valószínűleg nem akar divatbaba lenni. Szépítkezni is tud egyedül, ehhez nem kell barátnő.

Te megszoktad a fiús programokat, de mit nyersz vele?

2014. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolatteremtési problémái lehetnek, hiszen párkapcsolata is alig volt, barátnői pedig nincsenek. A legfontosabb pedig az anyukája, legalábbis ebből nekem úgy tűnik. A felületes beszélgetés és az intim kapcsolat kialakítása két külön dolog. Vannak alapvetően introvertált emberek, de nekik is vannak barátaik, csak éppen kevesebb.

Egyébként amit írsz a csajos gondolkodásról, azzal kicsit vitatkoznék, alapvetően nem ezek miatt van szükség barátnőkre. Persze a közös programok miatt is, de a barátnőkkel jól meg lehet beszélni a problémákat. Valóban elég izoláltnak tűnik a barátnőd.

2014. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell mindenben komoly problémát keresni. Lehet egyszerűen ő így érzi jól magát; csak a legtöbb emberben benne van az az a gondolkodás, hogy aki nem szokványosan él, nem követi a nagy többséget, azzal biztos baj van.


Nekem is folyton mondja anyukám, hogy biztos elrontott valamit, mert csak néhány barátom van és nem járok el gyakran itthonról. Szerinte nem normális, hogy nem járok bulizni, meg nincs hatalmas haveri köröm. Nekem viszont ez a normális, így érzem jól magam. Vannak ismerőseim, csak azért nem tud róluk, mert egyszerűen nem érdekelnek annyira, hogy túlzottan foglalkozzam velük. Ilyen fajta ember vagyok, ennyi.


Neked is biztos ezért nehéz megértened a barátnődet. Ő introvertáltabb alkat, lehet, neki elég ennyi társaság, amennyi most van neki. Szerintem ha kényszerítenéd, hogy ő is szórakozzon, amikor te eljársz, az neki épp ellenkezőleg csapódna le. Attól, hogy otthon ülni neked nem szórakoztató, neki még lehet az.

2014. dec. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!


Valahogy én is ezeket gondolom (sajnos).

Ahogy mondják, lakva ismerjük megy egymást. Ezért számomra is egyre furcsább ez a jelenség.

Persze én sem ennyire leegyszerűsítve gondoltam a barátnők szerepére, csak nem akartam részletesen leírni, hiszen akinek van, az érti mire céloztam.


Kedves második!


Igenis vannak érdek nélküli, valódi barátságok!

Nekem van néhány haverom és van két igazi barátom. Egyikkel születésünk óta barátok vagyunk, akár testvéri viszonynak is beillik. Általunk családjaink is jól ismerik egymást. Náluk én, nálunk barátom számít kvázi-családtagnak. :-) Másik barátommal 10 éve ismerjük egymást. (persze őt is ismeri családom és engem is az övé)

Mindkettővel teljesen érdekmentes a kapcsolatunk! Nincs benne anyagiasság vagy üzleti viszony. Teljes mértékben számíthatunk egymásra! Egy szóra ugrunk, ha kellünk a másiknak!


Hozzátenném, nővéremnek is vannak ilyen barátnői.

Ezen barátságok persze pókhálóként összekapcsolódnak a környezetünkben. Értem ez alatt, hogy pl. nővérem barátnőjének húga az én barátom (nem intim értelemben), stb...

Nem kamaszok vagyunk már, én közel negyven vagyok. (elvált, két gyerek apja) Ezáltal, a születés óta tartó barátságok is kifejezetten hosszúaknak mondhatóak.


A gondom, hogy kedvesem még ritkán sem találkozik régi barátokkal. Számomra is fórcsa, hogy csak anyukája és öccse jelent számára társaságot, max. keresztszülei és szűk rokonsága, akikkel ünnepnapokon találkoznak csak.

Én rokonaim egy részével is aktívabban tartom a kapcsolatot.

2014. dec. 9. 11:54
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, jó neked, hogy ilyen barátaid vannak.


De sajnos ez nem mindenkinek adatik meg különböző okokból. Akár a távolság is közbe szólhat.

2014. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30 éves leszek, mindig voltak barátnőim, de már elegem lett belőlük. Az egyik egy idegroncs volt, a másik betegesen irigy, féltékeny, stb... volt amilyek az összes pasimmal kikezdett és még sorolhatnám... kell a francnak többet barátnő, elvagyok a párommal az ő barátaival és a családommal, nem kell púp a hátamra többé.
2014. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha egy kapcsolatban nincs probléma, akkor gyorsan gyártani kell egyet!
2014. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
No, az a katasztrófa, amikor már a nőket is kezdik emiatt lenézni. Mi, "férfiak" már megszoktuk. Legalább a csajokkal ne csináljátok! Nincs abban semmi rossz, hogy nem megy a csordaszellem után!
2014. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Noha az ember társas lény, magányra mindenkinek szüksége van. Kinek többre, kinek kevesebbre. Az igazi egyéniségek általában nagyon jól elvannak magukban, vagy egy-két rokon, esetleg élettárs társaságában. Nem látok ebben semmi rendkívülit.
2014. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!