Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kezeljem ezt a helyzetet,...

Hogy kezeljem ezt a helyzetet, hogy mondjam meg neki? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, hosszas egyeztetés után meglátogat és elmegyünk majd bulizni. Jóban vagyunk, csak vannak dolgok, amiket nem tudok kezelni.

Ez eddig tök jó és hétköznapi dolog.


Eddig soha nem fizetett semmit, a belépőjét is én fizettem mindenhol, mondván én választottam a bulit, ő csak eljön velem. 1x volt hogy taxival mentünk, akkor azt ő állta. Semmi több.


A buliban mindig meghívom egy italra ha már sorba állok kérek neki is, ő nem viszonozza ezt, inkább nem iszik, és megvárja hogy én kérjek.

Volt hogy megkért kérjek ki vmit, majd ő fizet, persze ez elmaradt, mert sokan álltak a pultnál ő meg inkább kiment a mosdóba amíg vártam és fizethettem.


Most feljön hozzám, de nem vonattal, hanem pont errefelé jön egy ismerősünk és ő hozza fel kocsival, amúgy nem jönne.

Kicsit messze fogja kirakni, így majd tömeggel is kel mennünk. Neki ugye nincs BKV jegye és ahogy ismerem nem is fog venni magának előre.

Hogy mondjam meg neki, illetve az automata előtt hogy kérjem el tőle azt a 700 Ft-ot hogy fizesse ki a jegyét oda-vissza?

plusz még ugye a bulibelépő, kaja előtte, lehet mozizni is elmegyünk, ez meg az.


Arra gondoltam 1 jegyet viszek neki, hogy azzal hozzánkig el tudjon jönni, aztán ha megyünk valahova vetetek vele jegyet.

Csak ismerem, játszani fogja a hülyét, hogy nem tudja hogy működik, nyomkodjam én.. Mindent nem tudok én se állni. Én hívtam meg, de attól még nem hinném, hogy nekem kellene mindent fizetni.

Szerintetek?


2014. dec. 15. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
A meghívás vagy minden általad szervezett programra szól, vagy előre meg kell beszélni az anyagiakat. Ha ez elmaradt, talán még tudod egyeztetni a költségeket, de ez egyáltalán nem biztos. Jó szórakozást.
2014. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Csodálom, hogy barátnődnek nevezed (gondolom te is lány vagy, tehát baráti kapcsolatról beszélünk) és jóban vagytok.

Ha én a helyedben lennék, egyszerűen másokkal barátkoznék, vele meg nem törődnék többé. Ha fölhív és megkérdezi, mikor jöhet el hozzád, megmondanám: "Ha fizeted a költségeidet és nem engem pumpolsz."

2014. dec. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csak megbeszéltük, hogy feljön.

Már mondtam neki, hogy villamossal jövök elé, majd együtt vissza. Ebből gondolhatja, hogy jegy is kell. Annál a megállónál nincs automata azt hiszem, így viszek neki egy jegyet, de ha később is menni akar valahova, akkor mondanom kell, hogy vegyen magának. Nekem ugye van, és jobb ha ő is vesz, nehogy megbüntessék.

2014. dec. 15. 11:09
 4/13 A kérdező kommentje:

igen lány vagyok. osztálytársak voltunk, innen a barátság.

Nincs egy épkézláb barátom se :(

nem tartom magam idiótának, rossz embernek vagy ilyesminek, mégse találok olyan csajszit, akivel normálisan meg lehet beszélni a pasis dolgokat, elmenni szórakozni, vásárolgatni, stb...

ő legalább jön, még ha ilyeneket nem is fizet semmit, és várja az ingyen fuvart.

2014. dec. 15. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ő is kihasznál téged, vedd már észre. Az ilyen nem barát. Ha meg ezt eltűröd és játszod a csicskát meg a pénzautomatát, akkor ne is panaszkodj.
2014. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy nem akarom játszani a pénztárcát tovább! Elég volt, és már én is látom, hogy ennek nincs értelme.

De megbántani se akarom, mert nem vagyok bunkó és nem is akarok az lenni. Ami volt az volt, de most már jó lenne ha legalább a saját költségeit ő állná.

Ezt szeretném a tudtára hozni, nem bunkó módon.

2014. dec. 15. 11:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szarik rád és kihasznál, akkor minek akarsz finomkodni?

Mondd meg neki szépen, hogy figyelj XY, ez már nagyon gáz, hogy mindent én fizetek meg csinálok helyetted, nem vagyok az anyád, inkább hanyagoljuk egymást egy kicsit.

2014. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én lehet, gonosz vagyok, de én azt csinálnám, hogyha pl elmegyünk pizzázni, megveszem magamnak az enyémet és ha látom rajta, hogy várná a sült galambot, megkérdezzem, hogy na most hova üljünk? Moziban detto, megveszem magamnak a jegyet, majd megvárom még ő is magának. Ha kifogásokat hoz fel, beülök egyedül.

Ha a BKV-nál játsza a hülyét, mond neki, hogy adja oda (ELŐRE) a pénzt és megveszed. Ha erre sem hajlandó, otthagyot. Ez nem barát, ne neked legyen bűntudatod, amiért kihasznál.

2014. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én lehet, gonosz vagyok, de én azt csinálnám, hogyha pl elmegyünk pizzázni, megveszem magamnak az enyémet és ha látom rajta, hogy várná a sült galambot, megkérdezzem, hogy na most hova üljünk? Moziban detto, megveszem magamnak a jegyet, majd megvárom még ő is magának. Ha kifogásokat hoz fel, beülök egyedül.

Ha a BKV-nál játsza a hülyét, mond neki, hogy adja oda (ELŐRE) a pénzt és megveszed. Ha erre sem hajlandó, otthagyod. Ez nem barát, ne neked legyen bűntudatod, amiért kihasznál.

2014. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, a telefon 2x küldte el.
2014. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!