Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy viselkedjek, hogy legyene...

Hogy viselkedjek, hogy legyenek barátaim?

Figyelt kérdés

Nincs egy barátom se...és nem tudom, mit tehetnék, én kedves vagyok másokkal, igaz, elég félénk vagyok, de ha valakit már jól megismertem, akkor el tudom engedni magam a társaságában és nem ülök egész végig kukán, hanem én is hozzászólok azért. Eddig azt hittem, az a baj, hogy túlságosan távolságtartó vagyok, ezért próbáltam idegenekkel is közvetlenebb lenni, bekapcsolódni a beszélgetésbe, de így se szeret senki. Az osztályban is rajtam kívül mindenkinek van legalább 1 barátja, csak nekem nincs. Mondjuk én szoktam beszélgetni pár lánnyal, de ők így együtt alkotnak egy csapatot 3-an és úgy néz ki, engem nem akarnak befogadni maguk közé...Csak arra vagyok jó nekik, hogy szünetben elhívjanak wc-re, hogy tartsam nekik az ajtót, meg néha mellém ülnek órákon, de amúgy nem nagyon beszélnek velem. Pedig én amúgy mindent megteszek szerintem, hogy közelebb kerülhessek hozzájuk, mert amikor így beszélgetnek, próbálok hozzászólni, de olyankor csomószor csak az van, hogy elkezdek beszélni és síri csönd lesz és mindenki néz rám tök flegmán, hogy teljesen az jön le az arcukról, mintha azt mondanák, hogy "Remek, már megint mit pofázik ez a szerencsétlen, nem veszi észre, hogy senki nem kíváncsi rá?...." És amikor elmondtam, amit akartam, így nem is reagálnak rá, csak tovább beszélnek arról, amiről eddig, vagy van, hogy egyszerűen meg se hallgatnak, hanem így közbeszólnak, miközben én beszélek és olyan szarul esik...Eddig bíztam abban, hogy egyszer megengedik, hogy én is a...barátnőjük lehessek, de rájöttem, hogy erre elég kicsi az esély, mivel 2 éve ez megy folyamatosan és tiszta szánalmasnak érzem magam, hogy így nyomulok rájuk, meg minden és már ők is érzékeltetik velem csomószor, hogy tűnjek el onnan, mert állandóan, amikor én ott vagyok velük, olyankor jut eszükbe megbeszélni, hogy ők 3-asban vagy 4-esben egy másik csajjal hová mennek majd hétvégén együtt vagy hogy téli szünetben elmennek majd ottalvósbulira egymáshoz, meg moziba, meg korizni, meg ilyenek. Csak más lányokkal meg nem tudok az osztályban barátkozni, mert tele van ribikkel, egyedül ők azok, akik normálisabbak.

Olyan egyedül vagyok...Szinte minden este sírok emiatt, mert úgy érzem, senkinek nem vagyok fontos. Mit csináljak, hogy végre lehessen egy barátom?...


2014. dec. 18. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

"Szinte minden este sírok emiatt, mert úgy érzem, senkinek nem vagyok fontos"

Az, hogy nincsenek barátaid, nem jelenti azt, hogy senkinek nem vagy fontos :) Van családod is, nemde? Szerintem nekik igen is fontos vagy, szóval ilyeneket ne gondolj hogy nem vagy fontos senkinek... :)

Nem csak az osztályon belül lehet ismerkedni, barátkozni... Sokféle módja van.

"de olyankor csomószor csak az van, hogy elkezdek beszélni és síri csönd lesz és mindenki néz rám tök flegmán, hogy teljesen az jön le az arcukról, mintha azt mondanák, hogy "Remek, már megint mit pofázik ez a szerencsétlen, nem veszi észre, hogy senki nem kíváncsi rá?...."

Több dologtól is függ, hogy mit reagálnak rá. Például az, hogy tetszik-e nekik amit mondasz, hogy témához kapcsolódik-e, értelmes vagy sem, stb...

De ha egyértelműen nem kíváncsiak rád és nem igazán igénylik a társaságod és te sem az övékét (csak azért, mert feltétlenül barátkozni akarsz valakikkel, nem szorulsz rá erre..) akkor szerintem ne barátkozz velük, nem lenne értelme.

De a leírtak alapján szerintem nem veled van baj, mert próbálsz közeledni ahogy írtad is, szóval nem vagy már olyan távolságtartó mint régen. De ha nem kedvelnek és még sorolhatnánk, akkor szerintem ne erőltesd.

"Hogy viselkedjek, hogy legyenek barátaim?"

Másnak semmiképp se add magad mint aki vagy, legyél önmagad, mert szerintem egy barát egyáltalán nem azért barát mert azt kedveli aki lényegében nem is te vagy! :)

Esetleg kisebb változások beleférnek (például az, hogy próbáltál nem túl távolságtartó lenni, stb...)

de a lényeg maradjon ugyanaz.

2014. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

LÉGYSZÍVES ÉLETKORT, NEMET adj meg, sokkal könnyebb lesz segítséget nyújtani. :) Előre is köszönöm, a többi segítő nevében is.


A problémád kapcsán:

Nem valószínű, h te vagy a hibás alapvetően. Ezt kell először is megértened. Bár lehetnek kisebb kommunikációs, vagy egyéb vonatkozó hibáid, ezt nem tudni ennyi leírás alapján, de leírásod alapján te egy szerény, jó lelkű illető vagy.


Azt próbáld továbbá megérteni, h a világ, a 20.században sajnos egyre elidegenedettebb, egyre inkább sajnos csak az érdekekről szól, egyre kevesebb a tiszta lelkű ember, és sajnos a gyerekek között is más iskolás kortól elmondható ez...

TEHÁT NEM FELTÉTLEN RÓLAD SZÓL AZ, AHOGYAN VISELKEDNEK VELED!


Igyekezz mind jobban megismerni önmagad, ez mindenki számára alap dolog kell legyen, és egy ÉLETHOSSZIG TARTÓ FONTOS tevékenység! Ezáltal is ki tudod szűrni, adott esetben te, vagy részben te is oka lehettél egy adott helyzetben, h nem nyitottak feléd kellőképpen, vagy pedig hogy csupán a másik ember a hibás-e ebben. Sok esetben az emberek sajnos érdekből ismerkednek csak, és érdek híján elzárkóznak az értékes, jóravaló emberektől! Iskoláskorban is igen nagy arányban jellemző, sajnos!


Emiatt akik tartalmas , és egyben jó lelkű gyerekek, emberek, azok nehezebben találnak barátot maguknak.


Semmiképp ne erőltesd magad ott, ahol pár nap alatt tapasztaltad, h nem kíváncsiak rád! Megalázó!

És ügyelj, nehogy nyiss olyanok felé, akik csak érdekből akarnak veled szóba állni! Ez esetben ki akarnak használni téged, ezt ne engedd!


(Más dolog, ha van egy semleges, kölcsönös segítség nyújtás, néha kell ilyen érdek kapcsolat is, de csak ritkán, pl te matekból tudsz segíteni Gizinek, Gizi meg neked földrajzból - ez csak egy fiktív példa, hasamra ütöttem. De az ilyen viszonyból tényleg kevés is elég! És ezen a szinten ez nyilván nem barátság.)

2014. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Az előző vagyok, tehát a kettes beíró vagyok: látom, közben megelőzött valaki a beírásával, és szerencsére, többségében pont azokat írta meg, melyeket még írni szerettem volna, de elsőre kevesebbet közöltem. Szóval az első két beírás együttvéve megfontolandó számodra, úgy vélem. A másodikat írtam én tehát.
2014. dec. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

2. válaszoló: Bocsi, hogy nem írtam a korom, csak nem akartam, hogy szánalmasnak gondoljanak, hogy ennyi idősen még egy barátom sincs :/ De amúgy 16 éves vagyok és lány :)

2014. dec. 18. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem szánalmas, sokan vannak így még rajtad kívül, idősebb korban is.

Manapság nehéz igaz barátokat találni, akiket tényleg a barátaidnak nevezhetsz :)

2014. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
56%
en is voltam igy,aztan megtalaltam azokat az embereket ,akik tenyleg megertenek es elfogadnak.nekik koszonhetoen nagyon sokat valtoztam ,azok pedig akik eddig leneztek vagy nem figyeltek ram most probalkoznak mellem kerulni..hidd el ,hogy nem te vagy a problema ,csak nem a megfelelo szemelyekhez kozeledsz :) ha szeretnel beszelni irj nyugodtan,amiben tudok segitek.17L
2014. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. dec. 19. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

nekem sincsenek barátaim :/

te hová valósi vagy?

2014. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!