Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Költözések miatt már nem...

Költözések miatt már nem maradt egy barátom sem. Mit lehet tenni az esetembe, ha egyszerűen mind hátat fordítanak nekem? Mindig voltak barátaim mostanra pedig senkim sem maradt. Miért?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi történt. Mindig voltak barátaim. Első körben akkor változott meg minden, mikor a lakhelyemtől 350km-re költöztem és csak havonta, 2 havonta jártam haza pár napra. A többi barátom is elköltözött, volt akivel vagy 500 km választott el. Az új városba is lettek barátok, de mivel nehéz anyagi helyzetem volt ezért a szabadidő nekem nem szórakozásból, hanem munkából álltak. CS-P-SZ-V-H este éjszakás műszakba nyomtam gyárakba, a többi nap suliba voltam, napközbe találkozgattam velük. Majd onnan is elköltöztem, de nem haza. Az új suliba nem igazán tudtam beilleszkedni, igaz, ez már csak 80 km-re volt a lakhelytől, de azokkal a barátokkal akiket itt hagytam, teljesen megszakadt a kapcsolatom, akik pedig szintén elköltöztek velük úgy ahogy megmaradt a kapcsolat, mert ők tudták, hogy nem azért hanyagolom őket mert akarom, hanem mert nehéz összehozni ilyen messziről. Tehát mikor hétvégente hazajártam onnan, és épp itthon volt a többi -2 fő fősulis barát velük találkoztam, de ennyi. Azóta az egyikkel egyszer összevesztem egy buta félreértés miatt, 2 éve nem beszéltünk. Jelenleg itthon lakom, és bejárós lettem. Fősulira csak heti 1x kell bemennem viszont munkába minden nap napi 160 km-t utazok összesen. Munkatársaim nincsennek, egyedül dolgozom. A napom abból áll, hogy elindulok reggel 6 fele és fél 9-re esek haza. Munkaába egyedül és 4 órát utazom egész nap, ismerősök nélkül. A hétvégéim szabadok de az itteni barátaimból senki nem áll már szóba velem, mert elhanyagoltam őket régebben. 2 barátom maradt. Az egyik a 350 km-re távolabb lévő városban, vele fél évente 1x talizom, a másik lány pedig 200km-re távolabb, ő havi szinten jár haza de akkor is pár napra, és leginkább a testvéreivel és családjával van, amit meg is értek.Tönkre tesz ez a dolog, hogy így elmartam magam mellől az embereket. Ez az én hibám? Mit tegyek? hogyan tudnék változatni ezen? probáltam felvenni a kapcsolatot az itt maradtakkal de egyáltalán nem kíváncsiak rám. Előre is köszönöm

2015. febr. 7. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát sokat utazol, nincs időd a barátokra, nekik se rád. Neked sincs szabad időd, ne csodálkozz ezen. Egyébként is már amúgy sincs kapcsolat az emberek közt szinte, elhidegült mindenki, frusztráltak, ingerültek stb.
2015. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az össze vissza utazás eléggé megnehezíti a dolgokat. Viszont azon ne csodálkozz,hogy régebben elhanyagoltad őket és már nem akarnak tőled semmit.


Nekem is volt egy barátnőm aki elköltözött,bár kb 20 km-re.Viszont sokat járt suliba,sokat tanult.Aztán 1,5 évre kiment külföldre de persze akárhogy akartam vele tartani a kapcsolatot nem jött össze,mert sosem ért rá,pedig én igazán kitartó voltam!! Tavaly óta itthon van és unatkozik,mert az itteni barátai eltávolodtak,hogy kint volt külföldön. Én ugyan beszélek vele,meg talizok vele ha éppen nincs programom.De azért sose leszünk újra olyan régi nagy barátnők mint régen.

Konkrétan én 2 évig semmit nem tudtam róla,de előző években sem beszéltünk sokat.Szóval 5 év alatt azét érthető,hogy eltávolodtam tőle.


Ennyi utazgatással,munkával ne számíts sok barátra.Nem rosszból mondom.


Csak tudom,hogy rohadt nehéz egy barátságot fent tartani távolról. Legjobb barátnőm költözött el 35 km-re. heti 1x össze szoktunk futni.Bár amikor én is és ő is dolgoztunk nem keveset akkor kéthetente ha találkoztunk. Most viszont úgy nézz ki a párjával eladják a lakásukat és még messzebb költöznek vagyis nekik nincs messze.De nekem tömegközlekedve rohadt messze lesz,így is 1,5 órát utazok hozzájuk.Nem tudom,hogy lesz ezek után.


Szóval nem egyszerű.

2015. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Persze, nem csodálkozom, de nem azért hanyagoltam el őket, mert bajom lett volna velük, hanem mert egyszerűen így hozta az élet, hogy el kellett költöznöm vagy később ők kerültek el... És ezért bánt ennyire a dolog.

Akkor erre semmi megoldás nincs?

2015. febr. 7. 23:12
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok.



Oké,hogy nem direkt hanyagoltad őket.De ha bele gondolsz akkor is hanyagolásnak számít.Vagy inkább nem fértek bele az életedbe.


Ez ellen nem sokat tehetsz ismerkedj új emberekkel :)


De tudom az nagyon nehéz :( nekem is nehezen megy,főleg,hogy nem nagyon vagyok közösségben.

2015. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!