Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehetne ebben a helyzetbe...

Hogy lehetne ebben a helyzetben megvigasztalni? Mit lehet tanácsolni?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, 16 éves, terhes. Erről nem kérnék kommenteket, tudom én is, ahogy ő is, hogy hülye volt. A gyereket mindenképp megtartja. A legnagyobb probléma nem is a baba, hanem a barátnőm szülei. Ugyanis nagyon mérgesek, felpofozták és kirakták a terhes gyereküket. Nem akarják többé látni sem, ezt mondták. Nevelje egyedül a gyerekét. Na szerintem amúgy le fognak nyugodni egy idő után és nyilván visszamegy a barátnőm és segítenek majd neki a nevelésben meg mindenben. De jelenleg még ez a helyzet áll. Igazából nem tudom, én mit mondhatnék neki. Ilyenkor mit tanácsolnátok neki? Mivel vigasztalnátok?
2015. febr. 13. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:

mennyi idős vagy? és mik a kilátásaitok a jövővel kapcsolatban?


most szüksége van rád, mert a szülei elhagyták...még ha lehet csak egy időre, de akkor is elhagyták...most szüksége van a támogatásodra, hogy mellette legyél...a szüleit nem tudod pótolni és ne is akard...

2015. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy értelmezem hogy nőként tetted fel a kérdést, tehát nem a párja vagy, hanem a barátnője. Ilyen esetben maximum lelkileg tudod támogatni, hogy ott állsz mellette, akármilyen lelkiállapotban is lesz.
2015. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Komolyan el kellene vele beszélgetned, hogyan akarja felnevelni a gyereket? Nem biztos, hogy a szülei vállalni fogják. Egy gyerek nem játékszer, hanem felelősség.
2015. febr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha eldöntötte, hogy vállalja a gyereket, akkor ne bizonytalanítsd el, hanem állj mellé. Hozott egy nagyon nehéz döntést, amivel egyébként felvállalta a tette következményét. Erre büszke is lehet. A neheze viszont majd ezután jön, de segítségre is számíthat, ha tudja, hol keresse. Keresse hasonló fiatalok társaságát, közösségét, nem életkortól függ, hogy jó anya lesz-e valaki vagy nem. Ha erősíted az elhatározásában és segíted, támogatod, hogy megtalálja önmagát ebben az új helyzetben, akkor meg fog állni majd a saját lábán is. Léteznek anyaotthonok is, ha a szülők kitagadnák, vannak megoldások. Ha erős marad, végig tudja csinálni és még társat is találhat majd magának a maga idejében.
2015. febr. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!