Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aki megválogatja a barátait,...

Aki megválogatja a barátait, annak már csak a magány marad?

Figyelt kérdés

Érdekes helyzetbe kerültem, kifogytam a barátokból :)

Sajnos sikerült találnom egy olyan "legjobb barátnőt", aki megpróbált mindenhol ellehetetleníteni, és hát a közös barátok között sikerrel is járt.

Saját bevallása szerint is irigy volt mindig rám, a hátam mögött addig kavart míg vagy szétszakított minket a többiekkel, vagy elérte hogy bebizonyítsák, nem számíthatok rájuk. Elvből is szelektálom azokat akiktől nem azt kapom vissza, amit adok: diszkréció, odafigyelés, támogatás anyagilag és lelkileg, és persze közös programok. Nyilván ha valaki valamelyiket nem hajlandó "megadni" az ő dolga, csak akkor legalább ne várja el visszafelé :D

Sajnos rossz helyen kezdtem a gyomlálást és az a vicc, hogy nem tudom, mi vakított el vele kapcsolatban. Az biztos, bebizonyította, hogy igaz: a barátok azok az ellenségek, akik még nem támadtak meg.

Ez életemben gyakorlatilag a második ilyen alkalom, és még egyszer előfordult, hogy nőnemű ismerős csak miattam befejezte a hobbiját, és szó nélkül letiltott mindenhonnan, én meg csak néztem, hogy mi baja...

Valamiért meg voltam győződve róla, hogy azért 20 éves kor felett az emberek elhagyják az ilyen gyerekes játszmáikat, de sajnos tévedtem.

E miatt már nem is merek senkinél kezdeményezni. A nők irigyek és hisztisek, a férfiak könnyen befolyásolhatók (nyilván tisztelet a kivételnek, én csak a saját tapasztalataimból tudok kiindulni).

Más is tapasztalt már ilyet, vagy csak én nyúlok bele mindig a jóba?


2015. ápr. 8. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem te vagy az egyedüli. Mindig azokban csalódok a legnagyobbat, azok szúrnak hátba akikről nem is gondoltam volna. Már néha úgy érzem hogy biztos velem van a baj hogy ilyeneket vonzok magamhoz

21/L

2015. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt érzem én is :( Egyszerűen elkeserítő a helyzet.

A legszebb az egészben, hogy ahogy elnézem, ahol nincs probléma ott kreálnak mindig maguknak :D

Mint az említett barátnőm, aki ebben az esetben csak irigy volt a sikereimre az élet bizonyos területein. Egyszerűen nem tudtam anélkül mesélni a napomról hogy ne legyek egoista és dicsekvő csak attól ha megemlítettem, hogy éppen mit csináltam. Ne adj' Isten még örültem is neki, hogy elértem valamit, amit régóta szerettem volna :)

Olyat még nem találtam, aki velem együtt örült volna bárminek.

2015. ápr. 8. 16:23
 3/5 A kérdező kommentje:
A lényeget lefelejtettem: így végül én is azt hittem, hogy tényleg velem van a baj, csak később jöttem rá, hogy dehogy. Legalábbis ebben nem.
2015. ápr. 8. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet véletlen is.

Meg aztán a barátság talán nem feltétlenül kapok-veszek,lehet olyan barátod is,akinek csak te tudsz adni,és azt kapod tőle,hogy adhatsz neki.És attól érzed jól magad.

Persze,hogy mindenki tapasztal ilyet,ilyenek vagyunk.Biztos mi is okozunk problémát a barátainknak,csak azt nem vesszük észre.

2015. ápr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Igen, ez a "mindig adok" fajta vagyok, csakhogy ha sosem kapok vissza semmit - és nem muszáj pénzben mérni -, akkor azt egy idő után kihasználásnak hívják, én pedig az ügyeletes hülye szerepét nem vagyok hajlandó betölteni.

Ugyanez a "barátnő" többször lépett le azután hogy kipróbáltam, mi van akkor, ha nem adok semmit (nem hívom meg saját pénzen ide-oda, nem én keresem elsőnek, nem én kezdeményezek mindig). Kár volt már elsőre hagyni, hogy visszakönyörögje magát.

Azóta visszafogom magam, de jelenleg itthon vagyok, így nehezebb ismerkedni :(

2015. ápr. 17. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!