Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért utálom a legjobb barátnő...

Miért utálom a legjobb barátnőmet? 14/l

Figyelt kérdés
Hatosztályos gimibe járok, most vagyok nyolcadikos. Van egy lány az osztályban, aki nagyon hasonlít hozzám, értelmes és nem igazán bulizós, múlt évben a legjobb barátnők voltunk. Ebben az évben volt egy elég komoly zűr a családom körül kb. decemberben. Akkor egy kicsit eltávolodtam tőle, azt hittem, hogy emiatt. Most azonban, amikor már ez az egész egy kicsit lecsillapodott, még jobban elkezdtem utálni. Úgy érzem, hogy tökéletes: okos, szorgalmas, jól sportol és még az alakja se rossz. Én nem nézek ki kívülről olyan jól, mint ő, viszont emiatt idegbajt kapok, ha valamelyik dolgozata jobb lesz, mint az enyém, mert úgy érzem, nem bírnám elviselni, ha még a tanulásban is jobb lenne (én osztályelső vagyok, ő 2.). Tudom, hogy esz a sárga irigység, de egyszerűen nem tudok felülkerekedni rajta. A hibáit és rossz tulajdonságait védekezésképpen felnagyítom, de ezek miatt csak még jobban utálom. Ráadásul látom rajta, hogy ő meg nem érti, miért nem vagyunk barátok, néha szerintem még sír is, ha egy nem veszem figyelembe. Próbálok nem bunkó lenni, de ő már azt is nehezen viseli, ha csak átnézek rajta. Szerintetek tudnék valahogy változtatni magamon vagy a kapcsolatunkon?

2015. ápr. 13. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Te egy irigy, rosszindulatú lány vagy. Jobb neki a barátságod nélkül...be kéne látnia. Még hogy a legjobb barátnődnek hívod a kérdés címében...
2015. ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fogsz tudni változtatni magadon, mert van önreflexiód és nagyon jól átlátod, hogy miért problémás a hozzáállásod.

Viszont ehhez valószínűleg idő kell.

2015. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez ösztönből jön neked

Nehezen tűröd a vetélytársat.

Probáld meg elkülöníteni a

barátságotokat a versengéstől.

2015. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Pontosan ugyanebben a szituációban voltam eddig, csak 13/l vagyok. Egy idő után megtanultam hogy nem feltétlen kell mindenben jobb legyek mint ő. Te is biztos ügyes, és szép vagy. Ráadásul te vagy az 1. tanuló. Nincs okod féltékenykedni.
2016. nov. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!