Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti szóvá tennétek, vagy...

Ti szóvá tennétek, vagy hagynátok a fenébe?

Figyelt kérdés

21 / F vagyok.Van egy gyerekkori barátom, már lassan 10. éve lesz, hogy barátok vagyunk. Szinte testvérek vagyunk, vagy csak voltunk.

Nekem volt egy 1,5 éves kapcsolatom, soha nem hanyagoltam el, akármi volt, mindig ott voltam. Ezt követően nekem vége lett a kapcsolatomnak, szóval egyedül maradtam.

Ő összejött egy lánnyal, első nagy szerelem meg minden, 21 éves ő is. Már 2 éve együtt vannak körülbelül. Mióta összejöttek, nem hogy nem hív sehova, még nekem kell hívnom hogy legalább találkozzunk.


Ez így telik már lassan 3 - 4hónapja mióta hazaköltöztem . Eljutottunk arra a pontra, hogy már inkább fizetem a köröket, ha elmegyünk sörözni, vagy bármi, csak ne legyek egyedül, és legalább 2 órára találkozzunk hogy bandázzunk.


Ha nem írok neki, nem keres, szóval már elegem volt belőle egy ideje, de nem tudom szóvá tegyem e, vagy inkább hagyjam a francba, felejtsem el aztán cső. Mondtam már neki, hogy kifordult magából a csaj miatt, de mintha a falra hánynám..


Ma telt be a pohár. Hívtam volna hogy mennyünk el este igyunk meg egy sört.. Válasz: Fáradt vagyok, hulla vagyok.. szóval a kertelés ment.. Oké, megértem. Mit csinálsz este?? Megyek a barátnőmmel ide-oda..


Itt ledobta a szíjat, szóval szerintem hagyom a francba, viszont azért jólesne neki elmondani amit gondolok. Szerintetek én vagyok a túl hisztis, vagy ez tényleg nem normális 10 év barátság után?


Azt még hozzá tenném, hogy legutóbb elhívtam magamhoz, mert rendeltem kaját, aztán maradt is, szóval eljött kajálni, következő a szitu:

-Este merre??

-Szerintem otthon leszek, döglök, alszok, fáradt vagyok..

(telefoncsörgés)

-Csá, helyzet??..... Este?? Persze mehetünk..

-Na mizu?

-Semmi, Zoli volt, hogy megyünk e motorozni este..


Oké köszi..


2015. ápr. 18. 17:56
 1/8 anonim válasza:
Nálam is ehhez hasonló a helyzet...Hát nem tudom szerintem nem vagy hisztis. Egyébként ilyenkor nem kell erőltetni, hagyd. 3-4 hónap ilyenkor még meg van bolondulva a szerelemtől
2015. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
húú előző bocs rosszul értelmeztem ilyenkor nem tudom már 2 éve. Szerintem kérdezd meg hogy akartok e még találkozni vagy ahogy mondtam hagy, hogy lecsengjen ez az egész
2015. ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Üdv a klubban!
2015. ápr. 18. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp se stresszeld magad miatta.(tapasztalat...) ne keresd. Elöbb utobb fel fog neki tünni. Vagy ha nem akkor ennyi volt a barátságotok. És amugy lehet hogy ha lecseng a rozsaszin köd akkor más lesz.

Én csaj vagyok de ugyanez a szitu volt.

Kiakadtam,elküldtem a francba, minden volt, persze igy ö is megbántodot.Aztán rájöttem hogy kár balhézni. Majd keres ha ugy van.

és azota is barátnök vagyunk, és ha nem beszélünk 1 évig, de utána talizunk akkor ugyanolyan mintha egy napja beszéltünk volna.

28/L

2015. ápr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én elmondtam neki hogy köszönöm nekem ebből nem kell, aztán innentől engem nem érdekel : )Köszi a válaszod !
2015. ápr. 18. 18:52
 6/8 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele ha akar majd megkeres
2015. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már rájöttem, hogy az emberi kapcsolatokba nem érdemes sok energiát fektetni, csak akkor, ha a másik félen is látod, hogy akarja a dolgot. Teljesen lutri. Lásd a te példádat, 10 év barátság után is lehet változás.

Én megkérdezném tőle, hogy mit gondol a kettőtök közötti kapcsolatról, és őszintén beszélnék vele erről. Csak sajnos sok emberben annyi tartás sincs, hogy legalább annyit mondjanak, hogy bocsi, de inkább ne keressük egymás társaságát.

Én általában mindig el szoktam mondani másoknak a használati útmutatót magamhoz, velem így lehet egyről a kettőre jutni. Most is van egy lány, akit már régebb óta ismerek. Mostanában szokatlanul sokszor keresi a társaságom, írtam neki, hogy nyugodtan megmondhatja őszintén, hogy mit szeretne tőlem, mert most nekem gőzöm nincs, hogy mihez tartsam magam.

Vagy van egy srác, aki azt mondta, hogy ő nem tekint rám barátként, haverként, sokkal inkább vitapartner vagyok a számára, mert komolyabb témákról tök jókat tudunk vitázni, viszont neki nem vagyok több. Én pedig barátomnak éreztem őt. De nem sértődtem meg. Ehhez tartom magam. Szerintem sokkal egyszerűbb az, ha közöljük a másikkal a szándékainkat, mert sok felesleges energiabefektetéstől megóvnánk ezzel a másikat, magunkat. És az teljesen rendben van, és nem kell megsértődni azon, ha valaki örömet lel abban, hogy a másikkal beszélgethet, de a másik fél nem így érez. Valahol mindenki a saját boldogságát keresi.

2015. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bendzsi jól írta :)


Barátság két emberen múlik,hiszen ha példákat nézzük ahhoz fáradt volt,hogy beüljön veled egy sörre,de a barátnőjével elmegy ide-oda? Most heti 1x nem tudna veled elmenni vhová?


Szóval ezeket értelmezni.


Utoljára egy beszélgetést megejtenék.


De ha már 2 éve ez a szitu akkor nem valószínű,hogy ez változna.


Az emberek meg változnak. Nekem 2 éve van egy legjobb barátnőm,de mindketten a két év alatt rengeteget változtunk,közel sem olyan a viszonyunk mint az első fél évben volt.


10 év meg aztán rengeteg idő.Neki a barátnője a legfontosabb amivel nincs is baj,csak közben a legjobb barátainkat sem kéne teljes hanyagságba tenni!


Mint írtam,beszélgess el vele. Aztán ha még arra se hajlandó akkor tényleg nincs több kérdő jel,menni kell az életedből,mert ennek semmi értelme!

2015. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!