Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőm öngyilkos akart...

Barátnőm öngyilkos akart lenni, most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem vettem rajta észre semmit, bár tudtam, hogy az élettársával nincs minden rendben egy félrelépés miatt, de nem gondoltam, hogy ilyenre képes lenne. Bevett egy csomó gyógyszert most a pszichiátrián van. Mit tegyek most? Egész nap ezen agyalok, hogy mit tehettem volna, megakadályozhattam volna ezt?
2015. ápr. 28. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már kár rágódni rajta, inkább segíts neki, legyél mellette, és támogasd. Biztos szüksége van rád.
2015. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Éreztesd vele, hogy fontos neked és te mindig ott leszel neki, bármit megbeszélhet veled, az öngyilkosság soha sem megoldás.
2015. ápr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Első vagyok.

Fontos, hogy aki öngyilkossági kísérletet követ el, az sokszor maga sem gondolja komolyan, csupán fel akarja hívni magára a figyelmet. Még véletlenül se kezd el sajnálni, vagy éreztetni vele, hogy mennyire sajnálatra méltó, inkább próbáld meg kisegíteni a helyzetéből, tégy úgy, mintha minden rendben lenne, hogy nem állt meg a világ műküdése, hogy ha felépül, ő is ugyanúgy folytatja az életét.

2015. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

"Fontos, hogy aki öngyilkossági kísérletet követ el, az sokszor maga sem gondolja komolyan, csupán fel akarja hívni magára a figyelmet"


Minden ongyilkossagi kiserlet jelzes, lehet mogotte betegseg.

Masreszt statisztikai adat, hogy 10-30%-uk kesobb ongyilkossagban hal meg.

Sot bele is hallhatott volna.


En nem kockaztatnek, es komolyan vennem. Ok pont, hogy azert menekulnek a halalba, mert van egy problemajuk, amit nem tudnak kezelni, es ez az egyetlen megoldas. Ha fennall ez a dolog, pont azzal artasz neki, ha azt mondod, hogy folytatodik minden ugyanugy, ahogy eddig volt.

2015. ápr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!