Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom börtönbe...

A legjobb barátom börtönbe került december elején, de miért nem jön tőle levél?

Figyelt kérdés
Bevonulása előtt a lelkemre kötötte, hogy kell neki a velem való kapcsolat, mert nagyon szeretjük egymást! Igazi jó barátok vagyunk tizenéve, mindent megbeszélünk egymással. Egy percig nem vonakodtam, egyből belementem a levelezésbe, hiszen nekem is nagyon fontos hogy halljak, tudjak róla, és tudom, hogy sokat jelentek neki, mindig is tartottam benne a lelket mikor élete hullámvölgybe került, és adott a szavamra teljes mértékben! Karácsonykor felhívott az desanyja, hogy bent volt a fiánál és nagyon puszil, stb.. és majd fogok kapni egy nyilatkozatot, amiben aláírásommal a kapcsolattartást engedélyezem..Ezt a levelet azóta várom, tehát 5 hónapja semmi. Beszéltem Anyjával , de ő sem tudja mi a fene ütött a fiába, állítólag senkivel nem tart kapcsolatot, csak anyjával. De miért van ez? Létezik hogy a bezártság olyan lelki sebeket ejtett rajta, hogy a kinti világ elől jobbnak látja elzárni magát, és ezáltal a barátaival is inkább kapcsolatot szakít? Ez nekem nagyon rosszul esne.

2015. máj. 10. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem már lánnyá avatták a börtönben, azért nem ír :S
2015. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy történt vele valami.

Vagy a bürokrácia? (Nem tudom, hogy megy.)

2015. máj. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd magadra a dolgot. Az emberek nagyon sokat változnak a börtönben. Nem tudom, hogy miért került oda, de gondolhatod, hogy nehéz folyamatokon megy keresztül most. Ha nincs külvilág, akkor tud befele figyelni, és lehet, hogy neki most ez a legjobb. Legyél türelmes!
2015. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Meglehet.. Tudtuk hogy nem Hawaiira megy villantós partyra. De ezért engem miért kell eldobni? Soha nem szégyellt semmit előttem, sőt... Erről is tudtunk beszélni még bevonulás előtt, mindent kiveséztünk, hogy mikre lehet számítani
2015. máj. 10. 20:57
 5/15 A kérdező kommentje:
Türelmes vagyok, de a legjobb barátomról van szó. Nekem Ő volt a mindenem, nagyon rossz nélküle. 4 évig nem fogom bírni a szótlanságot.
2015. máj. 10. 20:59
 6/15 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy depressziós. Volt 1 barátom, akit fiatalon az anyja zárt el a közösségtől (sulin kívül sehova nem engedte, bezárta) ő egy idő után nagyon befordult, magának való lett. Már velünk sem akart beszélni a suliban, mert csak érezte a különbséget, hogy mi éltük a tinik életét, ő meg kb. rab volt. Ez egy nagyon nehéz lelki teher, a bezártság és aki alapból extrovertált személyiség lenne, az talán még nehezebben is viseli, mint mondjuk egy aszoc könyvmoly. Ő végül kezelt depressziós lett, volt pszichiáternél is és most felnőttkorára, hogy elköltözött otthonról, egészen jól van. Én elképzelhetőnek tartom, hogy a barátoddal is ez van, nehezen viseli a helyzetét. Ilyenkor az ember nem tud és nem is akar nagyon másokkal foglalkozni, a legtöbb esetben a depresszió ilyen.
2015. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A helyzetét ne nehezítsd az érzelmi csalódásoddal! Lehet hogy írna ő szívesen, de tudja hogy amit írna azt cenzúráznák. Lehet hogy nem is beszélne róla szívesen. Amit megtehetsz, hogy esetleg fölhívod az intézményt ahol fogva tartják, és megkérdezed hogy folyamatban van-e olyan levél ahol te nyilatkozni tudsz hogy szeretnéd vele tartani a kapcsolatot. Akkor lehet hogy őt is személyesen meg fogják esetleg kérdezni hogy xy-nak küldjenek-e ilyen okmányt. Lehet...

Ha engedélyezik írhatsz neki olyan dolgokat amikben a lelki támogatásodról biztosítod, hogy lássa van kinn is aki még szereti. Gondolom ez bent fontos lehet. Esetleg üzenhetsz az anyukájával, hogy szereted és sok erőt kívánsz neki. Mást nem tehetsz. Szemrehányást lehet hogy nem most kéne tenni. Lehet hogy depis, vagy meg van félemlítve, vagy mélységesen szégyenli a tettét amivel bekerült , bármi is legyen az.

2015. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, ő nagyon extrovertált ember, olyan tipikus központi figura. Jó szíve van, szerették nagyon az emberek. Elég vagány pasi, mindig körülrajongták a csajok. Iszonyú pozitiv személyiség, szeret élni, szereti a kihívásokat, pörgött mindig ezerrel, utált egyedül lenni, és csak olyan igaz barátai voltak, akik szintén imádták az Életet, és csodálattal tudtak nézni a természet adta élővilágra.
2015. máj. 10. 21:13
 9/15 A kérdező kommentje:
Üzenek az anyukájával, de az mégsem ugyanaz. Nekem is már megfordult minden a fejemben, hogy miért húzta be a féket, csak gondoltam ha legalább itt felteszem a kérdést, megnyugtattok. Köszönöm a válaszokat. És még valami.. Mennyi az esélye annak, hogy szabadulása után egy teljesen más személyiséget látok majd benne?
2015. máj. 10. 21:17
 10/15 anonim ***** válasza:
Küld neki az anyukájával levelet :) Ha megmutatja a levelet, csak bevihet hozzá egy db papírt, nem tudom, hogy működik. Te nem tudsz gemenni hozzá? Miért ítélték el? Bocsi a hükye kérdésekért, csak segíteni akarok, azért tapogatozom :)
2015. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!