Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mindenki utál, jogosan?

Mindenki utál, jogosan?

Figyelt kérdés

Mindig van véleményem, és nagyon rosszul viselem az igazságtalanságot. Amióta barátom van (3 év) asszimilálódtam a baráti körébe. Minden okés is volt, addig amíg befogtam a szám.

Szülinapi bulit rendeztünk volna, és a városkánknak van is egy erre kialakitott önkormányzati tulajdonú helye. Nem kaptuk meg, merta polgármester fia a barátunk és szeptemberben a választásokkor az egyik ellenfélnek sem adta ki (szándékosan) a helyet. Viszont, ha közeli barátoknak kiadja az szemet szúrt volna. A srác meg csak mentegetőzött, és csak a buli előtt 1 nappal szólt, hogy offos a hely, akkor is csak akkor mikor már zaklattuk, hogy mi a helyzet...Mindenki tolerálta, csak én nem. Nagyon összevesztünk és azóta kerüljük egymást.

Az egyik szerelmespár a baráti körből épp nehéz időszakot él. A csaj a lehető legdurvább módon csalta meg a szintén "közeli" barát srácot. Január óta mindenki kussol.Mindenki tudja a storyt csak a srác nem. Vizsgák...jobb a béke stb. De a csaj viszont, e tette ellenére elég nagy arccal bír (barátnőimnek irogat undormány dolgokat). Egyik nap írtam neki, hogy ha nem vesz vissza, kiderül a titka. Azóta off.

Ma meg az egyik srác kérdezősködött rólam és a barátomról. Mondtam, hogy volt egy kis vita stb. Erre elkezdett a fent említett megcsalós barátnőhöz hasonlítgatni -"ő is így kezdte"- alapon. Nagyon nagyon összevesztünk, azt mondta többet látni se akar. És közben védte a megcsalós lányt. OK.

Most depi vagyok, hogy így alakult.



2015. máj. 21. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. bocs.. őszinte leszek.. Én is kerülnélek, ha az én baráti körömbe tartoznál. Nem tartanálak megbízhatónak, plusz ki akar barátkozni valakivel, aki "mindenki tolerálta csak én nem".. Szóval időzített bomba vagy, ami bármikor robbanhat. Az emberek nagy része konfliktuskerülő, így mi valószínűleg nem (sem) lennénk barátok.
2015. máj. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem más az, hogy azért intézkedsz ilyen ügyekben, h tényleg az igazság győzedelmeskedjen, vagy te... Mert ha csak azért lépsz fel ilyen hevesen mindenkivel, hogy te legyél a valaki, és utána büszke lehess magadra, szerintem az gáz. Olyan szempontból persze jó lenne, ha lenne egy csapatkapitány úm. a baráti körben, aki tudja irányítani a dolgokat, na de ennyire?! És az sem mindegy, milyen stílusban. Szerintem a szelídség és az alázatosság is fontos. Nem mindig neked kell győztesnek lenned!
2015. máj. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van, irányítani egyáltalán nem szeretnék sose, meg mindig azt hittem, hogy majd igazat adnak nekem. (Mert egymásháta mögött mindig megy a susmus, csak face-to-face kussolnak) Pl. a polgármester fia rendszerint: -úgyis zsidó/minek hívjuk, többet iszik amennyit belead/úgyse vesszük észre ha nincs itt.

A megcsalás meg engem nagyon mélyen érint, mert apukám 13 évig csalta anyám, a szemünk előtt.

2015. máj. 22. 00:01
 4/11 A kérdező kommentje:
A megcsalásról meg én is hallgatok szépen a többiekkel együtt. De azt tudom, ha az én barátnőmről lenne szó, én biztos elmondanám neki, nagyon bánt, hogy a fiú szemébe nézünk.
2015. máj. 22. 00:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

:)

Első vagyok. Nekem az a véleményem, hogy ha két embernek gondja-baja van egymással, akkor szemtől szembe, normális hangnemben beszéljék meg. Ha ez nem megy, írásban is lehet, de tényleg normálisan...

Kívülállóként sose jutna eszembe sem igazságot tenni (főleg nem kéretlenül), sem bíráskodni, sem kavarni.


Nekem volt már bajom emberrel az életben eddig kettővel. Az egyikkel szóban megbeszéltem (face to face, ahogy te is írod), a másikkal e-mailben tárgyaltuk ki, mi is a gond. Az egyik a barátom maradt, a másikkal kitöröltük egymást az életünkből. És ennyi. Senki más nem látta kárát, nem tettünk keresztbe senkinek.


Szóval kicsit vegyél vissza, heves vagy, nagy az igazságérzeted, de ezzel magadra fogsz haragítani szinte mindenkit. Felnőtt emberek, nem szólhatunk bele egymás életébe. :)

2015. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég trágya dolog tőletek hogy még falaztok is neki.
2015. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

"Egyik nap írtam neki, hogy ha nem vesz vissza, kiderül a titka. Azóta off."


Itt esetleg mondhatod neki, hogy egy hónapot kap, hogy elmondja a pasijának mi volt.. ha nem, akkor te fogod.

2015. máj. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, trágya dolog. De nem dönthetünk más sorsáról,a fiú meg kemény vizsgák előtt áll, és nem szimpla megcsalásról van szó...szóval ez a dolog nem állna meg ott, hogy "szakítunk, szomorú vagyok, jön a másik"...hanem lenne következménye. Szóval kemény ütőkártyája van a lánynak, mivel tudja, hogy nem fogunk szólni. Csak rohadtul zavar, hogy ez mellett viselkedni se tud. Ha egy barátnőm csatlakozik a crewhoz, akkor kineveti, beszól...stb. Egyik buli után pedig facebookon írkált neki utána...Na de igen, én se vagyok egy könnyű természet de na. Határok?!

A másik meg, hogy azt sem bírom, ha olyas valaki oktat ki (utolsó srác), akinek fogalma sincs a dolgokról. Két hete kezdett dolgozni, irodába telefonálgat, otthon lakik, 1 db fél éves kapcsolaton van túl, élete a piálás. Mi a barátommal melózunk, egyetemre járunk, külön lakunk, full önellátás. És kapcsolati tanácsokat osztogat, nekünk, mert "be vagyunk fásulva" = nem iszunk péntek, szombat?


Na jó...igazából már ez is jobbat tett, hogy kiírhattam magamból a dühömet...

2015. máj. 22. 00:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó dolog az őszinteség, de nem mindenhol lehetünk őszinték, ezt nem mindenki tolerálja. Az írásod szerintem nem elég kerek ahhoz, hogy értsem a pontos történeteket, hogy kinek a szülinapja lett volna, vagy mivan, nem egészen értem, de ennyiből nekem az jön le, talán az a baj, hogy te egy minden lében kanál vagy.


Mondok egy példát. Lent a közértes csaj, nálunk mindig nagyon unatkozik és az a szórakozása, hogy minden embernek beszólogat. Amikor sokat vásárolok, beszól, hogy ne vegyek annyi kaját, mert ő nem akar ennyit dolgozni. Ha lemegyek kétszer egymás után, másodikra beszól, hogy mit képzelek, hogy kétszer jövök, nehogy harmadikra is le merjek jönni. Néha megdicséri a ruhámat, hogy milyen jól nézek ki, de olyan is volt, amikor azt mondta aludjak többet, mert úgy nézek ki mint egy zombi. Namost ez azért neki lehet hogy vicces, meg lehet hogy ő mindig őszinte, és mindenkinek a képébe vágja azt ami éppen eszébe jut,

de erre senki sem volt kíváncsi. Ez is egy ilyen kis minden lében kanál. Nincs jobb dolga, mint másokat cseszegetni, ahelyett, hogy inkább magába nézne.

2015. máj. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A baratom szulinapja lett volna, anyukaja szemelyesen ment be a polgarmesterhez (egyebkent kozeli ismerosok). A polgarmester mondta, hogy nyugi meglesz stb stb. Majd a fiaval dumaljuk meg a reszleteket. Aztan a bulinapja elottig a fia teljesen normalis volt, majd mikor kerdeztuk, hogy mikor meheteunk disziteni, na akkor nem csond...3x hivtam fel mire kibokte, hogy mi a helyzet, mikor kerdore vontam, hogy "ezt het elejen nem lehetett volna kozolni?-akkor meg talan szerveztunk volna masik helyet"- arra annyit reagalt, hogy vizsgaidoszak van, erre neki nincs ideje...-vegulis csak az egyik gyermekkori baratjarol van szo..


Amugy ez a minden leben kanal dolog kicsit durva, mert azert ha van is bennem egy vonoval, nem ilyen szinten letezem, max a legjobb baratnomnek mondok ilyeneket, hogy hogy nezel ki stb stb stb.

2015. máj. 22. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!