Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az Angliába kikerült magyarok...

Az Angliába kikerült magyarok miért ilyen lekezelőek az itthon maradtakkal?

Figyelt kérdés
Csak néhány egykori barátom kint van a határon kívül. És már csak akkor kommentelnek, ha ki kell oktatniuk. Amúgy nem tudom mire fel ennyire menők.
2015. máj. 24. 16:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
59%

Ezt a KÉRDÉST rosszul tetted fel .

Nagyon félre érthető és totál fals válaszok születtek, születnek .

Izrael megjegyzem arab, semmi köze Ázsiához .

2015. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem írtál te ott több dolgot is ki, ami fajgyűlöletre utalhatott, azt pedig jó érzésű emberek sehol sem tolerálják! :)
2015. máj. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
36%

Hát mert ők már Nyugatiak, nagybetűs Nyugati világszemlélettel, ahol mindennek, mindenkinek jogai vannak és ha valaki nem úgy lát valamit, ahogy szerintük kéne, akkor rasszistanácifasisztaneadnervölgyiállat, ezt egy egyszerű kelet-európai barbár magyar nem értheti.


Mielőtt még valaki rám fogná, hogy irigykedem, elmondom, hogy én is éltem kint, többek között Angliában is, jelenleg itthon is elég jól megélek, úgyhogy nincs mire irigykednek.


Egyszerűen csak vannak olyan emberek, akik kimennek a mágikus nyugatra és azt hiszik, hogy ettől már illatosabbat szarnak és onnantól kezdve fikáznak mindent, ami magyar és minden adandó alkalommal elmondják, hogy bezzeg Angliában/Németországban/Amerikában/stb. országban mennyivel jobban működik az adott dolog és az emberek is mennyivel jobbak. Nem kell foglalkozni velük, ennyi.

2015. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
45%

Egyet kell értenem a 13-as válaszolóval. Egyébként a kérdésed teljesen jogos, Izrael tudtommal azért indulhat, mert tagja valami európai média közösségnek, tehát média szempontból hozzánk tartozik. Megjegyzem az ő számuk egész jó volt idén, a ripacskodást leszámítva, de anélkül ezen a versenyen nehéz érvényesülni.

Amúgy meg, ki megy ki úgy általában külföldre itthonról? Akik itthon ellehetetlenültek, vagy senkik voltak, vagy alapból vonzotta őket a liberális nyugati világ meg a pénz, egy kis rész kalandvágyból, egy kis rész pedig tudásvágyból megy ki. De többségében olyanok mennek ki, akik itthon senkik voltak. Na az ilyen nulla kimegy külföldre, ott csinálja a kulimunkát, ami az angolnak, németnek, svájcinak derogál, de a jobb életszínvonal miatt egész jól él. Megveheti magának a legújabb Iphonet, márkás ruhákban járhat, amikről eddig álmodni sem mert stb. és mivel az ilyen embernek a pénz az istene meg van győződve arról, hogy ez a kánaán és Magyarország valami barbár föld, ahol öt elnyomták, és arról is meg van róla győződve, hogy ő valami hatalmas király lett a pénzte által, pedig éppen olyan nulla mint otthon, csak van Iphone-ja. Na és ilyenkor jön az anyaország szidása és a beszólogatás. Én azt szoktam csinálni, hogy az ilyen ismerőseimet az első ilyen megmozdulásuk után letiltom. Ki nem sz.rja le az ő véleményét? Legyen boldog kint Angliában, habár megjegyzem nem kis frusztrációra vall, hogy ezek a hazátlan senkik onnan kintről is a saját (egykori) hazájukat szidják.

2015. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Korábban írtam neked kérdező, hogy jóérzésű emberek nem tolerálják a fajgyűlöletet, de látod itt akadsz társakra, és kaphatsz pozitív választ is, még ha nem is a kérdésedre válaszolnak! :D


Off: az előző nagyon le van maradva, ha nem tűnt volna fel innét mindenki akinek van egy kis esze és tud az menekül. Én inkább azt kérdeztem volna a helyedben meg, hogy kik maradnak itthon. Azok, akik félnek, betegek, vagy olyan kötöttségük van, hogy nem bírnak külföldre menni! Esetleg max. azok, akik itthon maradva is tehetősek, kifejezetten jól élnek.

2015. máj. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

"Korábban írtam neked kérdező,"


Írtál, igen másik profilról. :-D Na igen, itt egy tipikus liberális senki.

A kérdező kérdésében egyébként semmi rasszista nem volt. Mit keres Izrael egy ilyen játékon. Mit keres Ausztrália egy ilyen játékon? Egyik sem Európában van, de más-más okokból részt vehetnek ők is. Ezeket az okokat kellett volna leírni egy kultúrált embernek. Persze a magadfajta frusztrált libsi, mindenben rasszizmust lát, egy olyan kérdésbe is, ami egyébként teljesen jogos.

2015. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16os: neked elgurult a gyógyszered. A 7est, 10est és 12es válaszokat írtam én. És megnyugodhatsz egy regem van, sőt nem vagyok liberális, viszont fajgyűlölő sem. A kérdező viszont nem fejtette ki, hogy mi a problémája azzal, h Izrael miért szerepel azon a sz@ron, továbbá azt sem, hogy csak annyi kérdést írt-e ki. A kérdése pedig az volt, hogy miért kapott ilyen válaszokat, már pedig, ha fajgyűlöletet próbál kelteni, akkor viselje az arra negatív válaszokat is. Ennyi.
2015. máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"És megnyugodhatsz egy regem van,"


Benéztem jogos, bocs.


Amúgy meg ha már fajgyűlölet. Izraelnek pont eme pont miatt nem biztos hogy helye van egy ilyen rendezvényen. Hiszen, mint tudjuk az ő teljes vallásuk meglepően hasonlatos azon ideológiákhoz amik alapján őket annó ki akarták írtani, és az ország mostani szerepvállalásai, a palesztinok totális elnyomása is megkérdőjelezik azt, hogy annak az országnak helye van e egy európai szellemiségű vetélkedőn. Izrael nagyon szeret az áldozat szerepében tetszelegni, de ők is bőven követnek el olyan dolgokat, amik több, mint vérlázítóak.

2015. máj. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
18: te sem tudsz sokat Izrael népéről az már fix, sem a múltat illetően, sem a vallást illetően, sem pedig a jelenben. Max. csak ilyen-olyan forrásokból összeszedtél neked nem tetsző velük kapcsolatos anyagokat, aztán az igazság már nem is érdekel, max. csak amit te magad annak találsz. Mindez utal arra is, hogyha nem így lenne eszedbe sem jutna általánosítani. De a fajgyűlölőkre jellemző vonás az általánosítás!
2015. máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"aztán az igazság már nem is érdekel,"


Az igazság érdekel, de számomra nem az az igazság, amit az izraeli propaganda próbál leerőszakolni a torkunkon. Voltak kint ismerőseim. Liberális mentalitású emberek, tehát elfogultak sem voltak. Botrányos dolgokról számoltak be, amikor visszatértek.

2015. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!