Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy leckéztessem meg, illetve...

Hogy leckéztessem meg, illetve hogy tudnék hatni a barátomra?

Figyelt kérdés

Fiúbarátságról van, szó. Az úgymomd legjobb barátom, nagyon szeretem őt (jó értelemben :) ) de egy dolga fura. Nem igazán az a típus, aki észrveszi magát, ha netán sértően viselkedik. Sőt, ha a fejére olvassa valaki, hogy esetleg "bunkó" volt, akkor még cinikus is lesz, semmiért el nem ismerné. De enm rossz gyerek, nagyon előzékeny, figyelmes, sokat kaptam tőle ebben a barátságban, de rosszul esett pár dolog már tőle.

Legutóbbi:

Folyamatosan minden hétvégén együtt bulizunk, hét közben is sokat találkozunk, enni, edzeni, beszélgetni, bármi. Ha nem tudunk találkozni, akkor online írogatunk egymásra. Múlt hétvége előtt kérdeztem tőle, hogy eljönne-e egy másik közös baráttal egy filmet megnézni vasárnap. Mondta, hogy igen, de nem ígér semmit, mert régi haverokkal való találkozás is kilátásban van.

Ebben semmi rossz nincs. Viszont olyan rosszul esett, hogy pétek estére mondta, hogy a kocsiját szervizelik, azért nem tud eljönni velünk. Közben elmaradt a szerviz, folyamatos volt a kapcsolattartás, de hiába hívtuk, hogy jöjjön bulizni velünk. Nem jött. Szombaton dettó. Ráírunk kora este, na éppen akkor találkozott a régi haverokkal. Utánára megint hívtuk bulizni. Akkor sem azt mondta, hogy nics kedve, vagy soká tart a találkozó vagy bármi, hanem ilyen: nem a saját kocsimmal vagyok, akkor felajánlottam, hogy érte megyek, akkor meg: "nem is úgy vagyok öltözve" stb. Vasárapi moziba meg már nem is hívtam ezek után.

Szóval ami rosszul esett: a hétvége három napján egyik alkalolmra se jött el velünk, velem (pedig hatalmas cimbik vagyunk), nem mondta meg, hogy esetleg nincs kedve vagy fáradt, hanem gyerekes kifogásokat gyártott. Pedig hosszú hónapok óta nem múlt hétvége, hogy ne találkoztunk volna. Most nem volt fontos neki. Igazából nem baj, csak nem tudom mivel érjem el azt, hogy élje meg ő is azokat az érzelmeket, amiket kiváltott belőlem illetve belőlünk. Nem bosszú, nem harag, semmi összeveszés, de ismerem annyira, hogy úgy leperegne róla, ha szembesíteném. Pedig olyan furának tartom a viselkedését, nem illik a képbe.

Persze gondolom észrveszi lassan, hogy most én kerülöm őt és alig írok max válaszolgatok csak, ha rám ír.



2015. jún. 3. 05:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hasonló a problémám nekem is, csak én egy lánnyal vagyok így, és kicsit durvább a dolog.

Szerintem simán vondd kérdőre. Bár nekem nem jött be (még én lettem a szemét), de az egy másik eset, a fiúk sokkal gerincesebbek.

Lehet, hogy olyan problémája van, amitől meg akart kímélni titeket.

2015. jún. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt szeretnéd, ha haverod mindig úgy táncolna, ahogy te fütyülsz?

Miért is kéne mindig, mindenben alkalmazkodni hozzád?

A "megleckéztetésben" van egy kis bossszúvágy, ha így fogja fel, még lazítasz a haveri kapcsolatotokon.

2015. jún. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 3.baráttal nincs vmi gondja?

Megakarod szívatni a barátod ezért? Hm.

Gondolkozz kicsit,és ne gyerekeskedj.

2015. jún. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2


Szerintem félreérted a kérdezőt.

Az a baja, hogy a barátja sumákolt, ahelyett, hogy igazat mondott volna, történetesen, hogy nincs kedve stb.

Az ilyen rosszul tud esni, mármint ha annyira nem bízik benned a barátod, hogy sumákolnia kelljen.

2015. jún. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen nem aakr mindent az orrodra kötni és olyan problémája van, amit megtart magának. Van ilyen, egy BARÁTSÁGBAN azt is fel kell érni ésszel, hogy attól, mert a barátod, nem tartozik az éelte minden percéről elszámolással. Gondolom fel se merült bened, hogy egyszerűen tök fáradt volt vagy szimplán lusta és rájött egy hagyjonbékénmindenki hangulat, csak otthon feküdni volt kedve... Ha ezt meg leközölte volna, azon menne a hiszti. Komolyan, hangoztatod, hogy mekkora nagy hvaerok vagytok és egy hétvégét nem bírsz ki nélküle, aztán meg nyomod a rinyálást, hogy milyen dolog már ez. Nagyon jó barát vagy tényleg... Nem arról szól a barátság, hogy állandóana másik seggébe bújva kell lenni, néha jót tesz pár nap távolság.
2015. jún. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A "barát" és a "megleckéztetni" szavak egy kérdésben való szereplése, csak nekem ellentmondás?
2015. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vhol kicsit átérzem a helyzetedet,bár én lány vagyok és legjobb barátnőmmel volt hasonló szitu.


Igazából tudom azt,hogy rosszul érzed magad emiatt és megleckéztetni akarod,hogy érezze milyen szar is neked. De mivel mint írtad leperegne róla.Vagy pedig veszekednétek ezért felesleges.


Nekem ezek miatt ment majdnem tönkre többször is barátnőmmel a barátságunk.


Egyik eset amikor megbeszéltük,hogy találkozunk csak leviszem a kutyát sétálni és 40-45 perc múlva már nála leszek /10 percre lakunk/.


Csöngetek senki nem veszi fel a kaputelefont.Írok neki,hívom, várok 15 percet semmi. Megyek haza vmi miatt nem azon az útvonalon mentem mint jöttem. Aztán ott ül az újdonsült haverjával a padon és nagyban kacarásznak.Belém olyan ideg jött,hogy megbeszéltük átjövök és még a telefont sem volt hajlandó felvenni. Mondta jajj elfelejtette,hogy találkozunk mondom 1 órája sincs,hogy beszéltünk..

Aztán én fogtam magam és haza jöttem nem maradtam ott.De még egy olyat se mondott,hogy bocsi,maradj itt velünk vagy vmi semmi.Utána úgy voltam,hogy lenémítom a telefont és nem veszem fel én sem neki!! Aztán elég sokszor hívott nem vettem fel neki.Majd írta,hogy kísérjem ügyeletre/este éjfél fele volt/ mert rosszul van,nyilván rögtön vissza hívtam.Kicsit kamuztam,hogy a szobámba hagytam a telefont én meg a nappaliba voltam és nem láttam. Felöltöztem elkísértem. Elég gáz barát lennék ha még erre se reagáltam volna.


És mindig ez van,hiába akarom megleckéztetni történik vmi ami miatt nem tudom megtenni. Akár egy veszekedés amiből szarul jövök ki.


Úgy hogy én már beláttam felesleges ezen vitázni,meg "vissza adni" amiket ő néha csinál.

Amúgy tudom egy szét szórt lány,bár most az újdon sült haver miatt van megkattanva csak nem tudom miért.

2015. jún. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rossz szó volt a leckéztetés. Igazából nem ártani akarok neki csak szeretném elérni hogy átérezze, hogy mit érez a másik, amikor ő így viselkedik.
2015. jún. 3. 22:32
 9/11 anonim ***** válasza:

...aztán majd rátesz egy lapáttal, hogy te érezzed, mit érzett ő, amikor éreztetni akartad, mit éreztél te.

Következmény: hamarosan vége a haverkodásnak. (Az nem barátság, ha visszavágsz ahelyett, hogy megbeszélnétek a dolgokat,hanem haveri kapcsolat!)

2015. jún. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Dubitus nevű felhasználó! Kissé ellenségesnek érzem és exkatedrának a kijelentéseidet, de nem indulatozni akarok, hanem akkor kikérem a Te véleményedet:

A hangulat átéreztetésére kizárólag azért érzek késztetést, mert a sráccal ha bármikor megpróbáltam valamit megbeszélni, akkor egy "burkot font maga köré" és elröhögte vagy elvicceskedte a dolgot, illetve sosem ismerné el, ha hibázik. De pont, hogy fontos nekem, ezért keresek egy megoldást arra, hogy valahogy hathassak rá, mert nekem rosszul esett (párszor volt már ilyen) a viselkedése. De máskor is az volt, hogyha valami rosszul eső dolgot mondtam neki, korrekt megbeszélési szándékkal, akkor mindig én voltam az, aki rosszul látja, aki félreérti, túlspilázza, indok nélkül megsértődik stb stb. Nem mondom, hogy nem tévedhetek én is, de azért azt sem hinném hogy mindig 100%-ban én látok mindent rosszul.


Most per pill távolságtartó vagyok vele, mert éppen hogy azt nem akarom, hogy mindig én táncoljak úgy, ahogy ő fütyül. Mert eddig az volt, hogy:

Buli? Edzés? Kajálás? Strand? Stb.. Ha neki kedve volt és felhozta, én mindig mindenben partner voltam, maximum akkor utasítottam vissza, ha indokolt volt, de akkor el is mondtam, hogy pl nem tudok eljönni időben a munkahelyről, mert bejött egy nagy munka, vagy hasonló. De sosem viselkedtem úgy, mint egy nyeretlen kiskamasz, aki szmájlikba csomagolva elég flegma válaszokat küld és kifogásokat keres.

A múlt hétvégén sem az volt a bajom, hogy nem találkoztunk, vagy mert más dolga volt, hanem az, hogy úgy viselkedett mint egy hülyegyerek. "Nem vagyok úgy öltözve" "Nem az én kocsimmal vagyok" stb. Ráadásul péntek-szombat-vasárnap azaz 3 dologra is hívtuk, de egyik sem motiválta.

Ami azért furcsa, mert kb fél éve napi kapcsolat, 2-3 naponta tali, minden(!) hétvégén közös buli stb.

Én azt is elfogadom, hogy kell néha egy kis távolság még a közeli barátoktól is (bár pont ővele én sosem érzek így), de számomra nem érthető a flegmázás és hülyegyerekes viselkedés.

2015. jún. 4. 05:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!