Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy leckéztessem meg, illetve...

Hogy leckéztessem meg, illetve hogy tudnék hatni a barátomra?

Figyelt kérdés

Fiúbarátságról van, szó. Az úgymomd legjobb barátom, nagyon szeretem őt (jó értelemben :) ) de egy dolga fura. Nem igazán az a típus, aki észrveszi magát, ha netán sértően viselkedik. Sőt, ha a fejére olvassa valaki, hogy esetleg "bunkó" volt, akkor még cinikus is lesz, semmiért el nem ismerné. De enm rossz gyerek, nagyon előzékeny, figyelmes, sokat kaptam tőle ebben a barátságban, de rosszul esett pár dolog már tőle.

Legutóbbi:

Folyamatosan minden hétvégén együtt bulizunk, hét közben is sokat találkozunk, enni, edzeni, beszélgetni, bármi. Ha nem tudunk találkozni, akkor online írogatunk egymásra. Múlt hétvége előtt kérdeztem tőle, hogy eljönne-e egy másik közös baráttal egy filmet megnézni vasárnap. Mondta, hogy igen, de nem ígér semmit, mert régi haverokkal való találkozás is kilátásban van.

Ebben semmi rossz nincs. Viszont olyan rosszul esett, hogy pétek estére mondta, hogy a kocsiját szervizelik, azért nem tud eljönni velünk. Közben elmaradt a szerviz, folyamatos volt a kapcsolattartás, de hiába hívtuk, hogy jöjjön bulizni velünk. Nem jött. Szombaton dettó. Ráírunk kora este, na éppen akkor találkozott a régi haverokkal. Utánára megint hívtuk bulizni. Akkor sem azt mondta, hogy nics kedve, vagy soká tart a találkozó vagy bármi, hanem ilyen: nem a saját kocsimmal vagyok, akkor felajánlottam, hogy érte megyek, akkor meg: "nem is úgy vagyok öltözve" stb. Vasárapi moziba meg már nem is hívtam ezek után.

Szóval ami rosszul esett: a hétvége három napján egyik alkalolmra se jött el velünk, velem (pedig hatalmas cimbik vagyunk), nem mondta meg, hogy esetleg nincs kedve vagy fáradt, hanem gyerekes kifogásokat gyártott. Pedig hosszú hónapok óta nem múlt hétvége, hogy ne találkoztunk volna. Most nem volt fontos neki. Igazából nem baj, csak nem tudom mivel érjem el azt, hogy élje meg ő is azokat az érzelmeket, amiket kiváltott belőlem illetve belőlünk. Nem bosszú, nem harag, semmi összeveszés, de ismerem annyira, hogy úgy leperegne róla, ha szembesíteném. Pedig olyan furának tartom a viselkedését, nem illik a képbe.

Persze gondolom észrveszi lassan, hogy most én kerülöm őt és alig írok max válaszolgatok csak, ha rám ír.



2015. jún. 3. 05:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha "megleckéztetni" akarsz valakit, az játszmázás. Az pedig nem fér össze a barátsággal.

Egyébként meg lehet, hogy szerelmes a srác, és magában akart maradni. A férfiak egyébként sem szeretnek a bajaikról beszélni, hanem magukban rágódnak rajta, míg megoldást találnak.

2015. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!