Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » ''Barátom'' segített külföldre...

''Barátom'' segített külföldre kijutnom, munkát találnom viszont a fizetésembol bizonyos százalékot le kell neki tennem. Kérdésem az hogy segitsegert kérhet e el tőlem pénzt és hogy lehet e az ilyen embert barátnak nevezni? -20 F-

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem barát.

Ne adj neki pénzt.

2015. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nem barát...
2015. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mit kell kifizetned? Amit rád költött és azt visszafizetni vagy adni neki csak úgy az éterbe havi 20%-ot?
2015. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pontosan az az indok,hogy vegyem ugy mintha cég által jöttem volna...bár nem irtam semmit alá vagy ilyesmi csak ugy le kell adnom..ő barátnak mondja magát de arra lennék kiváncsi hogy mi a megfelelő kifejezés erre a szitura?

haszonleső?mert egy barát nem tesz ilyet vagy?

2015. jún. 10. 14:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen minden, csak nem barát.

Gondolom nem fizetett helyetted semmit, akkor meg mit kéne fizetned? Ne adj neki egy fillért sem! Ez nem barát, hanem valami szemét haszonleső...

2015. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha mi mindenkitől pénzt kértünk volna akinek segítettünk kijönni dolgozni.... jó is volna :) Az ilyen nem barát, mi olyanoknak is segítettünk akit nem is ismertünk, csak ajánlották. Állj a lábadra minél hamarabb és szakítsd meg a "barátságot"!
2015. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 *Nekomimi* ***** válasza:

Ő biztosan nem barát, esetleg csak egy ismerős.

A kettő nem egy és ugyanaz.


Kérni kérhet pénzt, viszont én magamból indulok is, hogy ha nem is kérne, én adnék neki pár százalékot az első-második fizumból, mivel a mai munkanélküli világban hatalmas segítség az, amit ő adott nekem.

2015. jún. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

O nem a barátod.


Anyagilag tamogatott? Vagy az elejeben szallast adott ingyen? Mert akkor valamennyit adnek neki.


De, ha csak infokat adott, es utana mindent te ertel el, akkor mehet egy garas nelkul.

Szerintem.

2015. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!

az illetőt régóta ismerem csak nem gondoltam hogy haszon céljábol segitett,es az dühít hogy barátnak nevezi magát.egyébként nem segített anyagilag csak adminisztrációs ügyekben.

2015. jún. 11. 00:02
 10/12 anonim válasza:

Hogy lehet-e az ilyen embert barátnak nevezni?


(rossz)Lányoknál az ilyen "barátot" talán stricinek is hívják?


Én is egyetértek a többi hozzászólóval: nem barát az ilyen. Jómagam ilyen körülmények, illetve ex-ismerős ilyen kérésére az első 3 havi fizetésemből adtam volna neki bizonyos százalékot, hangsúlyozva hogy tekintse ajándéknak. Ha nem fogadja el a 3 hónapi korlátot egy se jár neki. Egyet se kap.


Fejvadászcégeknél valóban előfordulhat, hogy ha próbaidőt túléli a levadászott munkatárs, akkor 3 havi (esetenként egy évi) fizetést kifizet a munkahely a fejvadász cégnek, aki szerezte az új munkatársat. Én egy multinál tapasztaltam meg a 12 havi mértékű sikerdíjat (amit a fejvadásznak fizetett ki a cég). Ennek is megvolt az oka: nehéz a terep, nagyon drága új embert kiképezi ezért akit lehet meg akarunk tartani. Lényegében bármi áron.


Barátnak ezek után én se nevezném.

2015. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!