Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti szoktatok másokat becézgetn...

Ti szoktatok másokat becézgetni vagy inkább csak akiket szerettek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 28. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább csak közelieket :) Sokan visszaélnek azzal, ha becézgetik a másikat, s nem közeli ismerős vagy rokon, pl.: Babi(kám!), Mari(kám!), főleg nők között van ez a kétes megszólítás :)
2015. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy becézgetésnek számít, de nekem a szüleim erdélyiek, és mindenkinek nemtől és kortól függetlenül azt szokták mondani, hogy "fiam" :) Ez rám is átragadt, én is kezdem mostanában mondogatni.
2015. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szoktam, de csak a olyan 3-4. találkozásnál. addig úgy szólítom, ahogy bemutatkozott :) utána már megvan az első benyomás, szóval ha jófejnek tart, akkor már lehet szivatni XD
2015. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Senkit nem szoktam becézni, mindenkit a rendes nevén szólítok, vagy ahogy ő kéri.
2015. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem becézem azokat akiket szeretek, pont azzal érzem, hogy megtisztelem őket, ha úgy szólítom őket ahogy szeretik, tehát általában a nevükön, vagy ahogy a többség.

Pl. ha valakit mindenki Istvánnak szólít akkor én nem fogom "lepityuzni. Családban is van István, akit meg mindenki Istinek hív, így Ő nekem is Isti. Viszont van egy kivétel, a '-ka', '-ke' képző, amit nem szívesen használok, ha nem kedvelem az illetőt.

Pl. mindenki úgy hívja és emlegeti, hogy Editke. Én csak azt mondom, hogy Edit, és így is szólítom, mert annyira nem kedvelem, hogy nem jön a számra a kicsinyítő képző.

Hátuk mögött szoktam "becézni" azokat akiket nem szeretek, de azt inkább nem írom le hogy hogyan, mert nem tudnám elküldeni a válaszomat. :-)

Ha a kérdésed arra irányul, hogy: Tündérbogaram, drágám stb. ezeket néha poénból, ha valaki hülyeséget mond és azzal kezdem: Édesem, tündérem tudod, hogy mekkora hülyeséget mondtál?"

Amin kiakadtam épp ma; Meglátott a lépcsőházban egy idősebb nő, aki már régen látott, és azt mondta: "Jaaj itt van a kicsi lány".

Ezzel csak az a probléma, hogy közel 40 éves leszek, ráadásul már akkor is felnőtt voltam mikor megismert, szóval még azt sem mondhatom, hogy számára én kicsi lány vagyok. Szóval azért nem árt vigyázni a becézgetésekkel.

2015. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

először mindenkit a teljes nevén szólítok. Pl: Mária

Ha ő a Mariskát vagy Marcsát szereti jobban, úgyis szólni fog. Kapásból nem becézek senkit, mert a családban olyan nevek vannak, amiket nem is könnyű becézni ezért nem szoktuk (Koppány, Dezső, Csanád)

2015. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Egy kolléganőm volt, aki Marika-ként mutatkozott be, őt az első perctől így hívom. De egyébként csak akkor becézgetek, ha valaki tényleg közel áll hozzám. De akkor sem úgy, hogy a neve után teszek egy ka-ke ragot, hanem mindenkinek valami sajátos és kedves megszólítást kap.
2015. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válaszolóval teljesen egyetértek :)

Ha például egy lány barátnőm szimpatikus nekem, huncutkodik stb., akkor pl. kedvességből mondom ki a teljes keresztnevét annak ellenére, hogy mindenki becézi, pl.: Annamária, Beáta, Orsolya, stb. :)

2015. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőmmel szoktuk becézgetni egymást hülyeségből. Más közelálló barátokat csak egymás között, nyilvánosan keresztnéven, vagy keresztnév hivatalos becézett formáján (pl Kati).

A húgomat "Húg"-nak hívom, sőt, a párom és a barátaim is így hívják már, mert úgy ráragadt. Tetszik neki.

Engem szinte senki nem szólít teljes néven, ahhoz túl hosszú. Általában egyedi beceneveket kapok.

2015. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Senkit nem szoktam, maximum a páromat.


A kedvesség nem a nyáladzó becenevekben rejlik, tehát mindenkit úgy szólítok, ahogyan ő szereti, de én nem aggatok rájuk újabb neveket. :)


Attól is herótom van, ha engem becéznek, pl. van pár anyáskodó öreg kolléganő, akik amúgy különösebben nem szeretnek, de szemtől szembe mindig jönnek az "édes ...-em" megszólítások (a pontok helyén a keresztnevemmel) és ettől a falra tudok mászni. Neki nem vagyok sem édes, sem az övé, szólítson már normálisan, a nevemen. Az ilyesmit max. anyámnak nézem el.

2015. jún. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!