Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szerezzék igaz barátokat?

Hogy szerezzék igaz barátokat?

Figyelt kérdés
sok ismerősöm , haverom vAn de en igaz barátokat akarok .

2015. jún. 29. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne álmodozz.
2015. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És hol keresed öket?
2015. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazi barátot úgy lehet szerezni, ha egy haveroddal a kapcsolatod elmélyül a viszonyod.
2015. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Hány éves vagy és milyen nemű ?? :)
2015. jún. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ne akarj sok barátot, abból elég egy.

jó emberismerőnek kell lenni, hogy bárkivel bizalmas viszonyba kerülj és ne éljen vissza vele..

ha gondod van, inkább itt kérdezz névtelenül :)

a titok meg csak addig titok, amíg 1 személy tudja

2015. jún. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnos abból kevés van, az ember már akkor nagyon szerencsés ha 2-3 igaz barátja van, sok embernek egy sincs. De még lehet, sokan akarnak igaz barátot, és ha megtalálod a tied, elválaszthatatlanok lesztek, lehet hogy körbe kéne nézned az ismerőseid között.
2015. jún. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
18/f
2015. jún. 30. 10:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Az igazi barátokat nem szerezzük, hanem találjuk, de egyre inkább az az érzésem, hogy nem létezik igaz barátság.


És most nem fogok egy frusztrált mérges csalódott negatív ember módjára károgni, hanem inkább megpróbálom egy kicsit más irányból nézni.


A barátság is valahol az érdekekből gyökeredzik. És ez nem hiba, hanem emberi dolog.

Érdek az is, ha jól érzem magam valakivel, ha energiát merítek belőle.

Ráadásul azt is tapasztalom, hogy nagyon hullámzóak ezek a barátsági dolgok. Két ember van az életemben, akiket igaz barátnak gondolok, de közben mondhatnám akár azt is, hogy csalódtam bennük.


Mert nem keresnek, vagy nem olyan sűrűn, egyikük a hátam mögött mondott dolgokat, a másikuknak meg hullámzik a kedve hozzám. Van, amikor napi többtíz üzenet, heti 3-4-5 találkozás, utána meg van hogy napokig-hetekig leszar. Ezen én is bepöccenhetnék, de megfordítottam: ez előny is valahol, hiszen ezek után én is megtehetem, ha éppen kevésbé van kedvem hozzá, akkor nemet mondjak, ha ő akarna talizni.

Ha éppen jó passzban van akkor élvezem a társaságát. Ha leszar, akkor keresek más elfoglaltságot, de innentől nem kell nekem sem alkalmazkodni őhozzá.


Az meg, hogy én sokkal fontosabbnak tartom őt az életemben, mint ő az övében engem, ez meg nem az ő "hibája". Nem kötelezhetem rá hogy legyek olyan fontos neki, mint ő énnekem.

Nehéz ezt elviselni, mert én nagyon kötődöm hozzá, de meg kell tanulnunk önmagunkban és önmagunkkal jól lenni, nem pedig másoktól függeni.

Ha ez sikerül, akkor minden baráti gesztus csak plusz bónusz.

A kibeszélős? Na ővele most nagyon nagyon ritkán tartom a kapcsolatot, de érdekes, hogy semmi harag vagy ítélkező neheztelés nincs bennem, inkább csak egyfajta elengedés, közömbös érdektelenség.

De ha pl rám ír, akkor nem vagyok elutasító vele, szívélyesen elbeszélgetünk, de ennél nem adok bele többet.


Ha szeretnél barátokat, akkor először az önszeretet tedd rendbe. És innentől be fogod vonzani.

Ha pozitív vagy, akkor pozitív embereket vonzasz be és jól fognak alakulni a dolgok. És nem fogsz esengeni a barátok iránt, maximum élvezni fogod, ha valaki jól viszonyul hozzád.

2015. jún. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!