Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek helyesen cselekszem?

Szerintetek helyesen cselekszem?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, már nem vagyunk tinik, középiskola óta ismerjük egymást és vagyunk barátok. Az élet neki egy válást és egy gyereket hozott, nekem pedig egy férjet és két gyereket. Tehát már nem vagyunk teljesen függetlenek és felelőségmentesek.

Sajnos barátnőmmel tavasszal összevesztem nagyon, mert nem bírtam nézni, h mindig belefut az olyan kapcsokba, ahol a pasik kihasználják, megalázzák, alkalmilag keresik a társaságát (néhol még a szemébe is mondták és ennek ellenére hajtotta a dolgot, h hátha alakul több). Volt olyan időszak, hogy 2-3 havonta hazacipelt vkit, és reggel a gyerekével összefutott az esti partner. Kértem, hogy változtasson ezen, a gyerekét már megszólják az iskolában miatta, és amúgyse ezt lássa. Én megértettem azt is, h görcsösen keresi a boldogságát. De ezek olyan megalázkodásokba és kihasználásba (és utána padlóra kerülésre) fordultak át, hogy attól tartottam hirtelen haragjában vmi hülyeséget csinál magával, miszerint ő "senkinek nem kell"... ezért eleinte finoman, majd egyre nyomatékosabban próbáltam hatni rá, tanácsot adtam, amit szinte minden esetben kért, h mit csináljon v mit ne... (amit persze sosem fogadott meg és a végén látta be, h lehet, h tényleg úgy kellett volna tennie) Aztán jött a nagy összeveszés, mikor összejött avval a sráccal, akivel "járt", a legjobb barátjával ... szintén alkalmi dolog lett belőle. Ott kifakadtam, h nem igaz, h ennyire naív és h tud ilyen példával előállni a gyereke előtt? Súlyos szavak voltak, de egyszerűen tényleg idegesített és nem értettem a gondolkodását. (a mai napig sem)

Jópár hónapot nem beszéltünk, aztán ő keresett meg. nyitottunk egymás felé, tisztáztuk, h mi volt részemről ez a kitörés, amivel egyetértett és megértett. A baj az, h a helyzet nem változott semmit. Ugyanezt csinálja, fejjel a falnak. Jelenleg is alakulóban van egy kapcsolata, (szerintem a férfi nem igazán megbizható és amolyan "szájhős", egyszerűen olyan, mintha bevonzaná az ilyen típusokat) de megfogadtam, akármi is lesz, soha többé nem mondok se jót-se rosszat.

Ő persze kéri a véleményem, de tudom, ha leírnám az igazságot a körülményekről (ami katasztrófális és annyira átlátszó, hogy egy 15 éves tinilánynak máris leesne) megint én volnék a főgonosz.

Tehát most itt tartok, h hagyom, h a vesztébe rohanjon, h újra megalázzák, kihasználják, immáron sokadszorra a nőiességét, alaptémát adva evvel a közösségnek, ahol él. (sajnos már amúgyis úgy ismerik mint a "rossz pénzt", ahogy egy korábbi partnere nyilatkozott róla). Valóban ez lenne az igaz barátság, h mindenekfelett hagyom, h a vesztébe rohanjon és hagyjak rá mindent? Jól gondolom? Helyesen cselekszem?



2015. jún. 30. 06:37
 1/9 A kérdező kommentje:
(( hozzá kell tennem, hogy minden kapcsolatához (amik alkalmik lettek és az összeveszésünk előttihez is) úgy állt, hogy ő komoly alapokat, társat szeretne és nem csak egy egyéjszakás v alkalmi dolgot. Mindegyik partnerét úgy festette le, v mutatott be nekem, hogy na Ő az!" . a legszörnyűbb eset az volt, mikor négyszemközt maradtam az éppen aktuális párjával és ő elmondta, h ő nem bízik meg barátnőmben, mert " -megvan a "jóhíre", meg tulajdonképpen ez az egész nem ennyire véresen komoly, mint amilyennek ő lefestette, de barátnőm bármire kapható volt, nem is kellett sokat hajtania érte és hogy ezt mindenki tudja ott ahol élnek, hogy ilyen típus, akinek nincs sok elvárása a partner felé...-" Pl. ezt sosem mondtam el neki, de nekem ez akkor annyira rosszul esett, mintha nekem mondták volna... ezután csak próbáltam barátnőmet jobb belátásra bírni, h legyen óvatos. ))
2015. jún. 30. 06:58
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is, nem vagy rossz barátnő, ezt tudnod kell.

Amit tudtál, megtettél.

Amit ezután tehetsz,hogy újra és újra felhívod a hibákra a figyelmét a kapcsolataiban, mást nem tehetsz,és támasza vagy,ha szükséges.

Ne erőltess semmit,mert megint ellened fog fordulni.

Sajnos elég egy ilyen kapcsolat is,mint a barátnődé, már egy is mély lelki nyomokat hagy az emberben.

Sorozatban pláne.

Az önbecsülése és önbizalma egészen biztosan padlón van,ez velejárója az ilyen párkapcsolatoknak.

Öntsd bele a lelket, mást nem nagyon tehetsz.

A barátnődet véletlenül nem bántalmazták gyerekkorában a szülei?

A gyerekbántalmazottakat a legkönnyebb manipulálni, azért kérdeztem.

Azt hiszem nem ártana neki egy szakember,pszichológus sem,a gyermekkorától függetlenül is

Egy szakember sokkal jobban megtudná neki magyarázni,mit hogyan miért tesz,mi miért történt.

Szerintem hozd fel neki finoman a témát, a szakembert.

Ha pedig ráhibáztam,és tényleg gyerekbántalmazott, akkor mindenképpen el kellene mennie.

2015. jún. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, h gyerekként bántották volna, viszont középiskolában is (akit ismertem barátját) és később a férje is verte és megcsalta.
2015. jún. 30. 07:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez a középiskolai barát volt az első, akivel elveszítette a szüzességét?

Aki verte?

Ha igen,ez mély nyomokat hagyhatott benne.

Bár az ember azt gondolná, egy ilyen után biztos kerülni fogja az erőszakos palikat,hát nem.

Beszélgess vele erről a srácról, véletlenek nincsenek.

Ezért kellene szakemberhez fordulnia,az pontosan meg tudná mondani mi van,én csak találgatok.

Azért kérdezz rá finoman gyerekként bántalmazták-e?

Mert a gyerekbántalmazottakra jellemző ez,hogy felnőttként is bántalmazó kapcsolatba kerülnek.

Lényegében mégha tudat alatt is,de várják,hogy a történet máshogy végződik, mint gyerekkorukban.

Ráadásul a gyerekbántalmazottak megragadhatnak egy 2-6 éves gyerek szintjén érzelmi szinten és emberi kapcsolatok terén.

Ezért könnyű őket felnőttként manipulálni.

Középiskolai barát és gyerekbántalmazás, én ezekre gyanakszom.

Finoman szedd ki belőle, mi van.

És ne aggódj, a leírtak alapján remek barátnője vagy :)

2015. jún. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :( :( Sajnos neki az a meggyőződése sokszor, hogy teljesen józanul cselekszik és hogy én vagyok túl merev és régimódi felfogásu. És hiába magyarázom neki, hogy nem attól leszek merev és régimódi feflog. h elvárom a partneremtől, h tiszteljen és kezeljen nőként. Aztán erre neki mindig annyi a "visszavágás", hogy őt ez nem érdekli, ő amúgysem az a kis "barbibaba" csaj, ő határozott és céltudatos. És hihetetlen de olyan szavakat használ magára, ami viselkedésben teljesen mértékben eltér ettől, de ő meg van győződve arról, hogy az én felfogásommal, hozzáállásommal van a baj. :( Pl. nem értette, ha a férfi, akivel együtt volt 10-én, és 20-án még nem kereste, miért ne hívhatná fel, hogy megbeszéljen vele egy következő "randit?" Amire én azt mondtam, h nyilván ha komoly szándékai lenneének, már másnap kereste volna és fixált volna egy találkát. Vagy hogy nem találtam normális dolognak, hogy első randira miért este 9 óra utánra tette az időt a partnere, szólva, hogy ő akkor barátnőmnél is aludna, mert nem akarja a vonatát bevárni...(én próbáltam lebeszélni, h ez nem jó ötlet így elsőre szerintem, de hajtatatlan volt, h nagyon kedves srác, aminek persze ugyanez lett a vége, avval fűszerezve, h nagyon magába fordult utána, h ő nem gondolta volna, h így sül el a dolog) Ilyen és ehhez hasonló dolgokból jött az, hogy én túl merev vagyok, nem jól gondolkodok.
2015. jún. 30. 07:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy se régimódi, se merev.

Ő viszont nagyon határozott és céltudatos.

Határozottan céltudatosnak mondanám, ahogy hagyja hülyére venni magát...

Szerintem a barátnőd pont az ellenkezője, mint ami mutat magáról.

Egy érzékeny nő,aki hajszolja az elismerést, amit eddig soha nem kapott meg, hogy tartozzon vkihez.

Első randi dugás,így nehezen fog menni.

Jó,nem gyerek már,de akkor is.

Tudsz bármilyen traumáról a múltjában?

Szerintem ilyesmiben kell keresni a probléma forrását, mert nagyon nem normális a viselkedése.

Persze lehet egyszerűen nimfomán.

Nem tudom, faggasd a múltjáról,szerintem lesz ott valami "érdekes".

Bármi kérdésed van, nyugodtan dobj egy privit, esténként szoktam lenni:)

2015. jún. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenki a maga kárán tanul.

Te mindent megtettél.

2015. jún. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te minden tőled telhetőt megtettél. Úgy látszik, hogy barátnőd reménytelen eset.
2015. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is így érzem... És bár bánt a dolog, és nagyon nehéz megállni, de tényleg nem fogok most már egy hangot se szólni a dolgaiba. Csak abban reménykedem, h nem kap el semmiféle fertőzést, és nem tesz senki alá, h elvegyék a gyereket tőle. (a férje megmondta, h el fogja intézni, h a gyerek hozzá kerüljön) de őszintén szólva, szörnyű ezt az egészet mindig végignézni, ahogy beleléli magát, az aktuális partnere kihasználja pár alkalommal, heteken át nem keresi, sőt kinyomogatja a telefonokat, aztán beletelik kb 2 hónap, mire rájön, h ebből nem lesz semmi, aztán padló.
2015. jún. 30. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!