Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy léptek túl azon, hogy...

Hogy léptek túl azon, hogy más feleannyi ésszel és munkával, sokkal jobb életet tud élni?

Figyelt kérdés
Én és a párom is elég sokat dolgozunk,és azt látjuk hogy hiába,egyszerűen nem jutunk egyről a kettőre. Látom az ismerős és baráti körben,hogy ahol van szülői háttér,ott minden sokkal könnyebb,kapnak induláskor egy lakást,vagy már adott hogy mit csináljon majd a suli után,mert van családi vállalkozás.Vagy aki már eleve tehetős,még a szerencse is ahhoz pártol.Nem tőlük sajnálom,csak nekünk mindenért kétszer annyit kell gürizni,és még így sem közelítjük meg azt amit szeretnénk./kertesház,egy 5 évnél fiatalabb kocsi/
2015. ápr. 21. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hja, az emberek olyan lelkesen tudják mondogatni, hogy mindenkinek joga van gyereket vállalni, meg nem számít a pénz, csak szeretet legyen... aztán azt egyik se gondolja végig, hogy se taníttatni, se az életben elindítani nem fogja tudni azt a szerencsétlent, csak kilöki pucér fenékkel 18-20 évesen, hogy bolduguljon ahogy tud..! Hát a lényeg, hogy a szülőket boldoggá tette a tény, hogy nekik gyerekük van, az meg hogy a te életed nélkülözéssel és vergődéssel fog telni, az pont nem érdekli őket.
2015. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem biztos, hogy minőségibb életet élnek. Ki tudja, mi van az álarc mögött? Lehet, hogy veszekednek, megcsalás van a háttérben, és egyáltalán nem olyan jó az élet.

Irigykedni könnyű, és általában félinformációk alapján szokás. Éld a magad életét, azt próbáld meg minden eszközzel olyan irányba terelni, amilyenbe szeretnéd. Mindennél van jobb és rosszabb, szerintem nem éri meg összehasonlítgatni.

2015. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mérem a saját életemet másokéhoz. Egy csepp irigység sincs bennem. Talán neked is a sajátodban kellene megtalálni a boldogságot, nem másokéval foglalkozni. Mikor nagyon mély ponton vagyok, végiggondolom mi mindenem van már így is, amiről sokak álmodni sem mernek. Emellett törekszek a jobbra, többre, nem érem be azzal, ami már az enyém, de nem felejtek el örülni minden már meglévő dolognak.
2015. ápr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ezen ugyanúgy lehet túllépni, mint ahogy túl lehet lépni azon is, hogy másnak alapból nagyobb a melle, kerekebb a feneke, magasabb, erősebb, jobb a szeme, ritkábban betegszik meg stb.


Felnőttként azon hőzöngeni, hogy mások gazdagabb családba születtek, biztos út a boldogtalansághoz, és ráadásul semmi értelme sincsen.

2015. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bennem se volt soha irigység,mert azt hittem hogy kemény munkával,kitartással majd elérhetem én is.De már látom hogy nem.Boldog családban élek,van két szép gyerekem,férjem.Ez a nagyobbik rész a boldogsághoz,de minden máshoz csakis az a rohadt pénz kell.Nem össze hasonlítgatom az életem a máséval,csak egyszerűen azt érzem hogy nem fogom soha elérni azt amire vágyunk.
2015. ápr. 21. 13:54
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,én is haragszom a szüleimre,mert mindig csak saját magukkal voltak elfoglalva.Apám qrv@zott,anyám meg sajnálta magát,velem meg a testvéremmel mi van,le se tojták.alig vártam hogy elköltözzek otthonról.És nem a pénz hiányzik a legjobban,hanem az hogy még jó szót se kapok tőlük.Az unokák se érdeklik őket,szóval teljesen magunkra vagyunk utalva,mert férjem családja dettó ugyanez.Szóval sokszor nagyon nehéz,pedig olyan családban élek,ami szeretettel teli...
2015. ápr. 21. 14:01
 7/7 A kérdező kommentje:
4! Bár olyan könnyű lenne,mondom ezidáig nem voltam irigy senkire semmiért.De most vagyok 41,és most elértem azt hogy irigykedem.Utálom ezt,mert nagyon rossz és tényleg nem vezet sehová,de egyszerűen most ez van.Remélem csak átmeneti,és sikerül kilábalnom belőle.
2015. ápr. 21. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!