Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon úgy néz ki, hogy...

Nagyon úgy néz ki, hogy meglpott egy gyerekkori barátom. Most mi legyen?

Figyelt kérdés

EDDIGI kapcsolatunk a fiú-lány barátság mintapéldája is lehetne.


Egy lánnyal, R-el 7 éves korunk óta ismerjük egymást, általánosban egy osztályba is jártunk. Most mindketten 30 évesek vagyunk.


2 éve van saját lakásom a közeli megyeszékhelye, ahol élek. R. sokszor járt már itt és 2 hetente itt is szokott aludni, ha este nem éri el az utolsó buszt.


Olyan 1 éve elkezdtek eltünedezni kis értékű dolgok. Pl fogrék, kanál, 1-2 ezer forint.


Eleinte azt gondoltam, hogy áá biztos elkevertem ezeket valahova, a pénzt meg elköltöttem/kirántottam a tárcámból és nem emlékeztem rá. Így nem is foglalkoztam vele.


Azonban 3 hete is itt aludni R., nekem előbb el kellett mennem dolgozni, ő még 2 órát volt a lakásban.


Hazajövök: eltűnt egy fogrém, két koktél kanál, valamint egy elég drága naptej.


Kicsit kezdtem gyanakodni, de le sokkolt a tudaot, hogy egy gyerekkori barátom lophatott meg, akiben teljesen megbíztam, és beengedtem a lakásban. Érdemes megjegyezni, hogy R. nettó 210 ezret keres, míg én mindössze 79-et.


Mondtam neki, hogy "képzeld lehet járt valaki a lakásban, eltűnt ez-az" Akkor jött azzal, hogy "jajjj tee tudod milyen szórakozott vagy, tuti elkeverted őket"


Kezdtem gyanút fogni.


Azt füllentettem egy pár nappal későbbi telefonbeszélgetésünk során, hogy kihívtam a rendőrséget és átnézték a lakást, újlenyomatot vettek, stb. R. hangja ekkora megakadt is zavart lett.


Jövő hét szerdán ismét nálam aludt, mert nem tudott az utolsó busszal hazamenni. Előtte szándékosan körbefotóztam mindent, pl. az evőeszközök tárolására használt fiókot. Nem volt ott a két koktélkanál.


R.-el este kedélyesen elbeszélgettünk, tetettem, mintha nem gyanakodnék rá. Akkor nem tűnt idegesnek. Reggel azzal jött, hogy "te bolond, itt a két kanál a fiókban"


És tényleg ott volt. Csak az előző nap reggel készült képen bizony nem volt ott.


Nost mit gondoltok? Ez most megvisel lelkileg, vele minden csajos dolgot meg tudtam beszélni, sokat segített abban is, hogy a mostani barátnőmmel összejöjjek.


R. jó anyagi körülmények között él, míg én nettó 79-ből.


Részletesen visszagondolva, kb 15 ezer forintom tűnt el így egy év alatt.


Miért lopott amúgy kis értékű dolgokat és a fizetéséhez képest csekély értékű készpénzt?


Mi legyen most? 23 éves barátságot zárjak le?



2015. júl. 3. 19:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Az írás minőségéért bocsi, de 12 óráztam és kivagyok eléggé.
2015. júl. 3. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell lezárni, de innentől kezdve nálad aludnia sem. Intézzétek úgy, hogy elérje az utolsó buszt. Beszélgetni, együtt elmenni ide-oda simán lehet. Vagy szembesíteni vele, megmutatni a fotókat bizonyítékként. De akkor félő, hogy ő fogja megszakítani a kapcsolatot. Tehát én azt javaslom, hogy lazíts annyit a kapcsolatotokon, hogy ne engedd be a lakásodba.
2015. júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha ilyen kis erteku dolgokat lop, talan kleptomanias lehet. Megis mi szuksege lenne ket kanalra? Valszeg siman tudna venni 100 darabot is. Inkabb azt kene kideritened, hogy ez valami betegsegre utalhat-e. Esetleg mas ismerosoktol kerdezoskodni, hogy toluk is tuntek-e el dolgok.
2015. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az a gyanum a csaj kleptomanias. Ez meg egy kenyszerbetegseg. Ki az a hulye,aki elviszi mas fogkremet,es megcsak be sem vallja... Szerintem probalj errol beszelni vele,mert ez sztem nem megbocsathatatlan bun amit tett.
2015. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Följelented, és bezáratod elmebeteg bűnözők közé!!!

https://www.youtube.com/watch?v=nGjNR6F1mWE

2015. júl. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen beszélj vele,mert valami nincs rendben nálla...

De barátságot ezért kutba dobni NAGYON buta lennél!

2015. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem innentől kezdve ne aludjon nálad. Találj ki valami indokot rá, hogy miért nem aludhat ott. Közben azért beszélgessetek mondjuk egy kávézóban vagy miközben várjátok a buszt. Ezek után ne engedd be akkor sem, ha 23 éve ismeritek egymást. Bizony vannak emberek(?!), akiknek semmi sem szent, és a jóindulattal csúnyán visszaélnek. Úgy tudom egyébként, hogy a kleptomániások nem teszik vissza önként az ellopott tárgyakat, mert rettenetesen ragaszkodnak hozzájuk. Szerintem ő nem beteg, egyszerűen csak visszaélt a bizalmaddal és csak kihasznál Téged. Ilyen barátságot nem butaság megszakítani sem, szerintem.
2015. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2015. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 avanti ragazzi válasza:
Kamerázd be a házat
2015. júl. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi történt??
2016. febr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!