Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha lenne egy lelki beteg,...

Ha lenne egy lelki beteg, csendes és félénk ember a közeletekben, akit ézrevennétek a "többiekkel" ellentétben, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Legyen az a személy nő,férfi,lány vagy fiú,ronda vagy gyönyörű.Számítana egyáltalán a külső? Ha látnátok rajta,hogy egy segítő kéz megváltoztathatná. Vennétek a fáradságot és barátkozni kezdenétek vele? Mit tennétek,hogy ha apránként is de egyszer kinyíljon az ajtó? Lehetne ebből egy mély barátság?

Nekem valahogy annyira szépnek tűnne az ilyen.Egy személy ,aki segítséget kér,és egy másik személy ,aki segítséget nyújtana. Ha az egyik elfogadná a másik kezét,hogy aztán a sok figyelmet,törődést viszonozva nyitottságot,barátságot adjon.

Van ilyen "adok-kapok" barátság ,ami nem a hátsó szándékon működik?



2015. júl. 20. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem kínszenvedés a vele történő kommunikáció.
2015. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én segítenék,mert elég empatikus embernek gondolom magam.

Egyetlen esetben nem,ha ismerném az illetőt és nagyon rossz véleménnyel lennék róla valamiért.Akkor hagynám a fenébe.

2015. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Segítettem már hasonló embereknek és ezután is fogok :) Persze attól függ hogy áll az illető a dologhoz

Én egyszerűen nem bírom nézni azt, hogy valaki csak ül,áll stb. magában nem beszélget senkivel, mert nem tud vagy nem mer. Tényleg ha valakiről észreveszem hogy magányos odamegyek hozzá. pl. Suliba jött új lány meg két fiú. Nem ismertek senkit. Én voltam az első aki odament hozzájuk, és "kibontakoztak mellettem" :D. Haverokkal megismertettem őket, tisztáztuk hogy ne legyenek feszültek, beszéljenek nyugodtan. Eleinte alig mertek megszólalni de utána nagyon beilleszkedtek :D

Vagy mondjuk találkozok bárkivel aki ilyen problémával kűzd nem az az első gondolatom hogy "úú de nyomi nincsnek barátai kis magányos görcs" ,hanem az hogy beszélgetek vele.

Nem tudom miért ez nálam ilyen ösztönös dolog. Talán azért mert én is ilyen voltam, talán véletlen. Nem tudom de jó érzés amikor egy olyan embert aki eddig alig szólalt meg, úgy látsz hogy önfeledten szórakozik másokkal :D Ilyen pillanatokért érdemes élni :D

2015. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mivel én is lelki problémás, csendes és félénk vagyok olyan szinten, hogy nem merek barátkozni, nem merek először szólni az emberekhez, ha nem muszáj. Úgyhogy a páromon, az egyetlen barátomon és a családomon kívül alapból ritkán beszélgetek emberekkel, olyan gyáva alak vagyok. Ez van. :)
2015. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, segítenék neki, csak utána nehogy kihasználjon, vagy rám kösse magát. Történt már ilyen velem, aztán már cselédnek éreztem magam, mert viszonzást soha nem kaptam, csak mindig én segítsek, én adjak, segítsek.
2015. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 eznemlényeges ***** válasza:
egy csendes ember miért lelkibeteg? én is csendes vagyok, és igen működik. Így szereztem a legjobb barátomat, bár inkább ő szerzett meg engem. Ugyan ez a helyzet volt, és igen működött. És az a csendes ember nem fog segítséget kérni, mivel csendes. Mostmár nyitottab vagyok, bár még most is zárózott. Az én véleményem hogy ha megmersz szólítani csendes emberként egy másik csendes embert, nagyn jől kijöttök. És ez működik, hiszen megértitek egymást, pl.: ha kiúnyoltak, mert szinte biztos hogy őt is gúnyolták ezért.
2015. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!