Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért az ilyen embereket...

Miért az ilyen embereket vonzom magamhoz?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mindig a lelki beteg embereket vonzom magamhoz. Amikor megismerek egy embert nyilván nem tűnik fel, de idővel rájövök, hogy mindegyik depressziós, életunt, utálja önmagát, és állandóan csak panaszkodni tud, semmiben nem látja meg a szépet. Mivel alapvetőleg empatikus vagyok, és van bennem halovány pszichológus affinitás, no meg persze barátaim, tanácsokat adok nekik, segítségükre próbálok lenni. Ám, amikor már hét napból hét napon csak a negatív gondoltok ömlenek belőlük, egy idő után, értelmetlennek látom a kapcsolatot.

Egyik ismerősöm mondta azt nekem, hogy biztos lehet egy olyan tulajdonságom, vagy valami a kisugárzásomban, ami amivel magamhoz vonzom az ilyen embereket. Ő is hasonló cipőben jár, de nem tudja megfejteni az okát.



2015. ápr. 11. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Te amolyan "kis meleg központ" lehetsz, akitől törődést, szeretetet várnak. Esetleg karizmatikus vagy, vagy szülő-típus. Talán árasztod magadból a bizalmat és megértést. Mit tudom én, nem ismerlek. De szar lehet neked.
2015. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, amúgy elég távolságtartó vagyok, másmilyen, mint amilyennek első látásra tűnök.Általában azt szokták mondani az emberek, akiket közel engedek magamhoz, hogy "pozitív csalódás" vagyok számukra... :D Szóval nem értem, de biztos oka van, csak már kicsit elegem van belőle, mert a legtöbben nem tudják megbecsüli a segítségemet, sőt, én kerülök mindig a gonosz ember szerepébe, amikor kiadom a maguk útját a sok siránkozás után, mert megmondom, hogy ne vagyok hivatásos pszichológus, mégis azzá tesznek...
2015. ápr. 11. 13:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Ok-okozat esete áll fenn
2015. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nyilván okkal csalódnak benned. Ha megvezeted őket, aztán nem sokkal utána már teljesen más képet mutatsz magadról, akkor ez érthető. Elég kétszínű dolog...
2015. ápr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem értem ebben mi lenne a kétszínű és megvezető dolog... :D Tudod, nem sok emberrel beszélgetek, nem vagyok az a típus, aki hat emberhez odamegy hetediknek beszélgetni, akkor inkább egyedül vagyok magamban. De, ha valaki odajön hozzám beszélgetni, azzal kedves vagyok. Nem értem mi ezzel a baj. Bárkinek segítek, bárkivel beszélek, ha látom, hogy ő is akar. De magamtól nem megyek oda senkihez. Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek barátaim, csak nem vagyok olyan, mint a kortársaim nagy része, hogy jópofizozok mindenkivel, aztán kibeszélek mindenkit a háta mögött, amikor nincs ott. Lehet, hogy csak 1-2 emberrel vagyok jóban, de velük igazán. Csak ezeknek a nagy részéről derül ki az, amit fent leírtam.
2015. ápr. 11. 13:59
 6/13 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom hallottál-e arról, hogy első benyomás... :D Te talán tudsz arról az emberről helyes képet alkotni, akivel két szót, vagy esetleg annyit sem beszélsz sose? Na, ezek az emberek tartanak ridegnek, mert nem beszélek velük. Ennyi. Nem értem miért kellene jópofiznom.
2015. ápr. 11. 14:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem vonzol magadhoz. Lelki problémája mindenkinek van, és tudat alatt mindenki igyekszik azt megosztani valakivel. S ha találnak egy hozzád hasonló "tyúkanyó" típusú csajt, meg is teszik.
2015. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De mi az, hogy tyúkanyó? :D Nem vagyok anyáskodó típus, csak nyilván az ember úgy épít ki barátságokat, hogy kedves a másikkal. Legalábbis felém... Csak ezeknek az embereknek azt teszi ki a barátság fogalmát, hogy ő panaszkodik, én meg hallgatom. Mert, ha nem, és azt mondom vége, én vagyok a rossz. Pedig nem hinném, hogy el kellene viselnem a sok nyafogást. Mert oké, hogy egy barátnő meghallgatja a másikat, hogyne, nem esne nehezemre, ha nem napi 24 órában csak nyafogna, hogy neki ez a baja, meg az a baja, mert pont ez az, hogy mindenkinek vannak problémái.
2015. ápr. 11. 14:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Kezdj el te is panaszkodni, ha meguntad őt hallgatni. Le fog akadni rólad, és keres mást.
2015. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Valamelyik válaszolónak amúgy feltűnt, hogy barátságokról van szó? :D Sajnálom a ti barátaitokat, szépen bánthattok velük, mondhatom.
2015. ápr. 11. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!