Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kellene tennem ilyen...

Mit kellene tennem ilyen helyzetben? Változhat?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről lenne szó. Már általános iskola óta ő a legjobb barátnőm. A gimis éveket külön intézményben töltöttük de ez sem tudott csorbát ejteni a barátságunkon. Majd jött a felsőoktatás... Én nekem a tanulmányaim voltak a fontosak ő egy fsz képzést választott.

A dolgok itt kezdtek már kiütközni, nem értette meg hogy nekem vizsgaidőszakom van és sokkal erősebb intézménybe járok ahol igen is nehéz vizsgák vannak és a túlélésért küzd néha az ember. Neki egy nehéz vizsgája volt a 2 év alatt de a többi tárgya tényleg jelentéktelen volt.

Aztán a dolog fokozódott. Régebben egyikőnk sem az a vékony csaj volt. Mindkettőnknek volt egy kis feleslege. Én az iskola mellett nem annyira foglalkoztam vele. Viszont neki sok szabadideje volt így elkezdett sportolni egy év alatt fogyott is szépen.

Viszont amióta fogyott nagyon egoista lett.

Körülötte kell, hogy forogjon a világ, sosem hittem volna, hogy egy ember ennyit tud változni! (Félreértés ne essen nem féltékeny vagyok!!! Én tényleg örülök a sikerének és a mostani állapot sem egyik napról a másikra alakult ki hanem szépen 1-2 év alatt.)

A lényeg ami talán a legjobban bánt, hogy lenéz. Amit ő csinál az mindig tökéletes szerinte amit én az nem. Konkrétan úgy érzem néha magam mintha a lábtörlője lennék.


Szerencsére nem mindig ilyen van amikor nagyon értelmesen el tudunk beszélni elhülyéskedni :) Ilyenkor nagyon boldog vagyok. De egyre gyakrabban csak azt érzékelteti velem, hogy ő itt valaki. ( Mert én külföldön szeretnék majd élni ő pedig abban a városban ahol felnőttünk)

Nem tudom, hogy ez a dolog vezet e még valahova. Megbeszélni egyszer kb. egy éve próbáltam vele de inkább csak úgy, hogy sokat változott egy két dolgot kiemeltem ami nekem nem tetszett és megkértem, hogy gondolkodjon el, hogy szerinte jó irányba változott-e. A választ ő is tudta... de azóta csak rosszabb lett.


Ami engem igazán zavar az az, hogy szinte semmit nem képes megérteni, nem igazán támogat a céljaimban, holott én tényleg 100%-osan mellette állok mindenben! Hosszú évek óta.

És ami a legrosszabb amikor a padlóba döngöl, hogy ő milyen jó és én sehol nem vagyok hozzá képest.



Szerintetek van értelme dolgozni az ügyön és próbáljak meg változást idézni a dologban, vagy nem lesz és magamnak teszek egy nagy szívességet ha ezt a barátságát szépen lassan lezárom és hagyom elveszni.

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit kellene tennem.

Ha valaki volt hasonló helyzetben szívesen meghallgatom hogy alakult a dolog.


2015. júl. 23. 15:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem probald meg felnyitni a szemét hogy ez neked mennyire rosszul esik es hogy teged folyamatosan a porba döngöl...ha ennyit nem képes megtenni erted akkor ennyit ér mond meg neki a szemébe értelmesen..
2015. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!