Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Összevesztem a legjobb barátom...

Összevesztem a legjobb barátommal, akit szinte már testvéremként szerettem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb 1 hónapja összevesztem a legjobb barátommal, én 20 éves vagyok ő 42 éves, egy zenei fesztiválon ismerkedtünk meg 2 éve és azóta minden nap beszélgettünk hol Skype-on hol Facebook-on, de személyesen nem nagyon, mivel nem magyar, hanem Brit. Körülbelül 1 hónapja egyik nap, kicsit sok SMS-t küldtem WhatsApp-on, és a főnökének ez nem nagyon tetszett, szólt hogy álljak le, mert ez így nem lesz jó, de csak nem álltam meg, és ráadásképpen egy olyan hölgy is telebeszélte a fejét, akit személyesen egyikünk sem ismer, és beszéltem a hölggyel kb. 2 mondatot összesen, ebből ő megállapította, hogy örült vagyok, és isten tudja miért haverom neki hitt. Gondolom az is közrejátszott hogy elvált a feleségétől kb 1 éve, és egyedül neveli a 11 éves fiát meg a 8 éves lányát, és ez a bizonyos hölgy aki közbejátszott, nos, csinos. De barátom nem akar békülni, letiltott mindenhol, az SMS-ekre nem válaszol, a telefont nem veszi fel, csak a hangposta jön be, de azt meg valószínűleg nem hallgatja le, mert már teledumáltam. Én nem bírom őt elfelejteni és annak ellenére hogy összevesztünk és látni sem akar, még mindig aggódok néha érte, hogy mi van vele, de a családja, rokonai megszakították velem a kapcsolatot. Én kicsit magamba zárkózó személyiség vagyok, és ő volt az egyetlen aki megértett és segített kimászni a depresszióból, mikor a barátnőm ott hagyott, de most úgy érzem, hogy nem is voltunk igazán barátok. Szerintetek lehet még ebből megint barátság, és ki tudnám valahogy javítani amit elrontottam? Teljesen tanácstalan vagyok és nem bírom már elviselni ezt a fájdalmat, olyan mintha elvesztettem volna a bátyámat és vele együtt az életerőmet, és az életkedvemet is. A válaszaitokat és a segítségeteket előre is köszönöm és kérlek titeket csak olyan válaszoljon, aki komolyan is gondolja, trollok kíméljenek.

2015. ápr. 30. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Más országban él, letiltott mindenhol, nő van a dologban. Szerintem próbáld elfelejteni, ne küldj neki több SMS-t ne hívd, ha tényleg a barátjának tekintett és hiányzol akár csak egy kicsit is neki, megkeres ő. De tudod egy ilyen dolog után a barátság nem szokott csak úgy helyre állni, vagy ha helyre is áll lesz olyan mint volt. Ezt saját bőrömön tapasztaltam. Keress más barátokat, tudom, hogy nehéz de csak próbáld meg. Biztos van olyan dolog ami érdekel, keress olyan embereket akikkel pl. van közös hobbitok (HOBBITOK és véletlenül se trollok :P ).
2015. ápr. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, de valahogy akárhogy próbálkozok, nem megy, egyszerűen semmihez sincs kedvem, akármivel próbálkozok nem megy, az osztályban én vagyok az, aki ki van tagadva csak mert "más" vagyok mint ők, ez a másság meg az, hogy Marilyn Manson-t hallgatok és hogyha felbasszák az agyamat akkor az illetővel rögtön elkezdek veszekedni angolul. Szerintük ez fura hogy néha már reakcióból angolul beszélek. Jó, ennek oka az is hogy a nyarakat kint töltöttem haveromnál, s megszoktam a nyelvet, s ez nem jön be az osztálynak. Egyetlen egy lány barátom van jelenleg, ő segít valamennyire átvészelni ezt, azzal, hogy próbál a helyébe lépni, de ez nem ugyanaz. Szerinte adjak neki egy kis időt, mert akkor talán helyre jön minden. Csak az a gond, hogy minél többet várok, annál nehezebb ezt elviselni. A szüleim azok leszarják mi van, apámmal és nevelőanyámmal élek, de számukra csak teher vagyok, hogy apámat idézzem egy "be csúszott hiba". Ők nem is szerették hogy britekkel beszélgetek, mivel apám félig német származású és (kissé) rasszista, főleg a britekkel szemben. Van 4 kisebb féltestvérem, s a családban mindenki idegen nyelvként a németet beszéli, én is tanultam 13 évig, de nekem az a nyelv nem megy, angolt komolyabban kb 6 hónapja tanulom, de már most jól beszélem, s ez a szüleimnek nem tetszik. Néha úgy érzem, hogy tényleg nincs senki aki megértene, s az életem felesleges.
2015. máj. 1. 00:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze a kisebb testvéreimet sem érdekli, hogy mi van velem. Mondjuk úgy, én vagyok a család fekete báránya.
2015. máj. 1. 00:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Megértelek, nekem sem ment soha túl jól a beilleszkedés, mert a külsőm és a jellemem nem egyeztethető össze. Mindenki egy csodás, kedves embernek nézett, aztán mikor megszólaltam egyből el is ment a kedvük, nem mintha olyan beszédes lettem volna. Apukád kicsit megértem, nekem is elég sok Német felmenőm van, rosszul esne ha egyszer a gyermekem majd elutasítaná a nyelvet. Én értem a dolgot, próbálj azzal az osztálytársaddal barátkozni, ne hagyd, hogy ez az egész mizéria kihatással legyen a mindennapi életedre, a kedvedre. Ha így állsz az összes dologhoz körülötted csak neked lesz rosszabb. Nekem is néha nehezemre esik felkelni is, de muszáj, csak gondolj arra minden reggel, hogy ez a nap talán más lesz és még ha este rá is jössz, hogy ugyanolyan szar volt mint a tegnapi, még ott a tudat, hogy megpróbáltad és igenis akarsz változtatni és erős vagy.
2015. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget, probalkozok, ma pl. egyik regi altalanos iskolas lany osztalytarsam hazajott Los Angales-bol 2 ev utan, hogy meglatogassa a szabadidejeben a szuleit, lejott falunapra, persze en nem tudtam, hogy kint el, azt hittem Szekesfehervaron lakik, csak ott tudtam meg a falunapon, es magaval hozta a baratjat meg annak a hugat es a hugaval is vele volt a baratja. Persze Amerikaik, es nagyon rendesek, jot buliztunk es most is naluk vagyok az itteni lakasukban, mert kedvem mar nem volt haza menni. Komolyan meg a "magyar" (itt pl lalipop-ra meg notar mary-re es az ilyen akarmikre gondoltam.) zenere is tudtak tancolni... meg minden marhasagban benne voltak, persze a buli vegere en voltam a legjozanabb szoval en kaptam meg a kocsisofor szerepet. Majd lehet nyaron kimegyek hozzajuk, de most amig itt vannak elvagyok veluk egy kicsit. Az ekezetekert bocsi, amerikai laptopon nem surun lehet talalni ekeztes maganhangzokat. :D
2015. máj. 1. 23:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Na látod. :D Így mindjárt jobb. Fel a fejjel és légy jókedvű! Sok sikert a továbbiakban.
2015. máj. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mar most kisse jobban vagyok, az amcsik feldobtak a hangulatomat, porgok mint ocsem, mikor telezabalja magat energia itallal. Bocsi megint az ekezetekert, meg maradnak ezen a hetvegen es en meg mindig itt vagyok volt osztalytarsamnal. Igazan tudom irigyelni, hogy neki osszejott az elet, legszívesebben en is ki mennek Los Angeles-be, tuti jobb mint itt az orszag deli vegeben egy picurka kis faluban. :D
2015. máj. 2. 23:01
 8/8 anonim válasza:

Tudom, hogy nem sokat segít, de ha megérted, hátha: "A barátság egy aranyfonál, amely hogyha elszakad, össze lehet ugyan kötni, de a csomó megmarad."

Remélem segítettem

Sok sikert :-)

2015. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!