Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Túl kéne tennem magam rajta,...

Túl kéne tennem magam rajta, de mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon összetartó baráti társaságunk. Összejártunk, buliztunk nagyon jól elvoltunk. Aztán nekünk is született picink, meg még két másik baráti párnak is. Most kezdtünk újra visszafolyni a társaságba. Még mindig jó volt. Aztán jött egy új csaj, aki mindent szétzilált. Lett egy új társaság és mi teljesen kiszorultunk belőle. Nagyon rosszul esik, mert nem értem, hogy mi már miért nem kellünk, hisz a csaj és az ő járulékos dolgai előtt nagyon jól megvoltunk! Most meg mennek a Balatonra a baráti társaság és minket nem hívtak meg. Persze nem kötelességük, de ha barátok vagyunk és a baráti társaságból mindenki megy, akkor nem értem, hogy mi miért lettünk "kitaszítottak"???


Folyton csak eszem magam rajta, pedig tudom, hogy nem miattunk van ez így. Hogyan tegyem túl magam rajta? Azért elég rendesen a sárba tapostak minket ezzel.


2015. aug. 4. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Magára a feltett kérdésre nehéz válaszolni. Ha nem egyszeri esetről van szó, hanem egy folyamatról, ahogy egyre inkább kiszorultok a társaságból, akkor valahogy túl kell lépni a dolgon, és keresni más barátokat (tudom, nem olyan könnyű az). Ugyanakkor szerintem érdemes lenne felderíteni az okokat, mielőtt önként végleg kivonultok a barátaitok életéből. Úgy értelmezem, az új csaj kavarta meg a dolgokat. Próbáljátok letisztázni a barátokkkal külön-külön, hogy miért lettetek parkolópályára állítva! Az sem árt, ha az ember ilyenkor végiggondolja, ő vajon nem tett-e olyat, ami miatt már nem élvezték úgy a társaságát.
2015. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Minden lehetséges szempontból megvizsgáltam a dolgokat. Amikor rákérdeztem az egyiküket, ő azt mondta, hogy szerinte mi semmiben sem rívunk ki. Na most erre mit mondjak? Ha ő vagy ők ezt nem érzik, akkor nincs ezen már mit gondolkoznom. Csak szépen eloldalogni és túllépni rajtuk :(

2015. aug. 4. 20:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kell kérdezni, hogy titeket miért nem hívtak. Ha mondjuk nincs elég hely a szálláson, meg kell kérdezni, miért pont titeket nem hívtak. Persze az is igaz, hogy ha valamit ennyire feszegetni kell, akkor ott valami nincs jól. Lehet, a társaságon belül a többi tagok közt vannak szorosabb barátságok X Z-vel van a legjobb viszonyban, Z testvére Y, Y pedig W-vel van a legjobb viszonyban... Ez persze csak egy találgatás részemről. Úgy gondolom, adjatok időt ennek a dolognak. Maradjatok a társaság része, esetleg ti magatok szervezzétek a következő közös programot. Ha fontos nektek ez a baráti társaság, akkor tegyetek érte. Ha azt tapasztaljátok, hogy tényleg nem tartanak rátok igényt, akkor persze nincs mit tenni, mint valóban elmaradni tőlük.
2015. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb baj, hogy már nem akarok velük megbeszélni semmit! Sosem voltunk eleresztve jó barátok terén és bennük nagyon megbíztunk. 6 évig mindig rendben ment, azt hiszem, hogy ha nekik nem téma belénk rúgni, akkor nekem sem szabad ezen szomorkodni!


Köszönöm a segítő szavaidat! Legyen szép estéd!

2015. aug. 5. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy így érzel. Ne erőltessétek, ha már nem látjátok értelmét! Ha akarnak valamit, majd jelentkeznek.
2015. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!