Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez szánalmas...

Szerintetek ez szánalmas dolog? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz, bocsi :/ De már muszáj volt valakivel megosztani a "történetemet" :(


Szóval az a helyzet, hogy ugye már augusztus van és nemsokára suli. Nyári szünet van, de én mégis egész szünetben nem csináltam semmit, mert egyszerűen nem volt rá lehetőségem. :/ Senkivel sem tartottam a kapcsolatot, az ismerőseim azt sem tudják élek-e még egyáltalán. Teljesen bezárkóztam a házba, azon belül is a szobámba és csak unatkozok, a nap nagy részében fekszek az ágyamon. Na de nem lustaságból, mert amúgy a sport az életem, imádok mozogni. A probléma a depresszió. Hogy miért vagyok depis? Nos, tudniillik, hogy az utóbbi időben elég sok rossz dolgot éltem át, főként a családi gondok játszottak közre, ezt nem részletezném, de annyit mondhatok, hogy a szüleim minden nap veszekedtek, egymásnak is támadtak, apám sokszor el is ment itthonról annyira eldurvult a helyzet. Emiatt igyekeztem elterelni a figyelmem az ilyesmiről és inkább a tanulásba menekültem. A jegyeimet feltornáztam, de sajnos a barátságok terén nem tudtam megfelelően odatenni magam. A depresszióm miatt nem voltam képes arra, hogy együtt legyek a barátaimmal. Csak testben voltam velük, de lélekben teljesen máshol jártam, ezt észre is vették rajtam egy idő után és kifaggattak, hogy mi a baj. Én elmondtam nekik, de nem akarták megérteni és foglalkozni sem akartak velem. Sőt, még le is lettem b*szva, hogy miért fárasztom őket a gondjaimmal. Komolyan? Persze faggatózni jól esett, igaz? Ekkor jöttem rá, hogy nem igazi barátok, mert végig átvertek. Én mindig mindenben segítettem őket, akár a saját érdekeimet is feláldoztam értük, ha kellett, de ők ezt sohasem viszonozták, mert mikor én kértem volna tőlük valamit, furcsa módon mindig elterelték a szót és annyiban maradtak a dolgok. Én persze naív módon hallgattam, mert idióta voltam. A sulin kívül egyáltalán nem is tartották velem a kapcsolatot, sohasem találkoztunk. Facebookon is csak akkor kerestek, ha kellett nekik valami. Még csak meg sem kérdezték hogy vagyok, de a bajaikat bezzeg a nyakamba zúdították. Legjobb barátam nem is voltak. Talán összesen 2 ember volt az, akikről azt hittem, hogy igazi barátaim. Az elsőről kiderült, hogy a szememben jópofizott, úgy tett, mintha testvérek lennénk, de megtudtam, hogy a hátam mögött minden ocsmány pletykát ő terjesztett rólam, amik egyáltalán nem voltak valósak, de az emberek persze elhitték és egyből jött az ítélkezés. Ezért tehát véget vetettem a híres "barátságnak". Ezután az egyén lezüllött, nem volt ki ugráljon neki, akár egy kiskutya. Kár volt érte, mert 12 évig voltunk barátok, szóval elég sok időt pazaroltam el rá feleslegesen. :/ A második illető eszméletlenül jó színész volt, sok Oscar-díjas elbújhatna mellette. Tényleg azt hittem, hogy megtaláltam az életreszóló legjobb barátot, de mint mindig, tévedtem. A beszélgetés része tökéletes volt, rengeteg időt töltöttünk el így. Mindenről ugyanaz volt a véleményünk, de tényleg, mindenről. Viszont előbb-utóbb rájöttem, hogy ez az egész barátság már túl tökéletes, mert ilyen a világon nincs. Tehát elkezdtem trükközni és tesztelgetni az illetőt, hátha megmutatkozik az igazi énje. Így végül sikerült észrevenni olyan dolgokat, amik felett azelőtt átsiklottam. Kiderült, hogy mivel tudta milyen magányos vagyok és mennyire szükségem van a barátokra, kihasználta a helyzetet. Tudta, hogy nincs senkim, akinek továbbadhatnám az infókat, amiket megoszt velem, tehát egyfajta lelki szemetes lettem számára. Csak arra használt, hogy megoldjam helyette a problémákat. Viszont amikor én szerettem volna panasznapot tartani, tanácsot kérni, na akkor hirtelen egyből elfoglalt lett vagy másfelé terelte a témát. Addig voltam hasznos számára amíg nem lett párkapcsolata. Eleinte még akkor is én oldottam meg az ügyeiket, de nem nagyon használt semmit. Aztán felvett egy hobbit és új baráti köre lett, tehát emiatt nem meglepő, hogy engem egyre jobban elhanyagolt. Rájöttem, hogy csak létra voltam számára, ameddig fel nem kapaszkodott a magasabb körökbe és menőbb nem lett. Tehát emiatt nem láttam értelmét annak, hogy bármiféle közösségi portálon rajta legyek, ezért mindenhonnan töröltem magam. Így legalább nem tudnak több fájdalmat okozni, sebeket ejteni a lelkemen. Nincsenek kapcsolatok=Nincs fájdalom.


De mivel mindjárt kezdődik az suli, már egy hónap sincs hátra, ezért az új évet változtatásokkal szeretném kezdeni. Új emberként. De ehheztanácsokra lenne szükségem, hogy mégis hogyan kezdjem. Remélem tudtok segíteni!


Előre is köszi!

18/L


2015. aug. 6. 06:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Uh hát ez elég hosszúra sikeredett :D szerintem semmi szánalmas nincs az egészben talán annyi furcsaságot látok h nagyon bebeszéled magadnak h depressziós vagy + ez a trükközés dolog is fura, nekem az jön le belőle h semmi bizalmad nem volt az illető felé. Egyébként nyáriszünetben én is itthon vagyok néha megyek csak vhova akk is a kialakult baráti körrel bulizunk :) ezt a bizalom témát gyorsan tedd helyre. Legjobb barim csak hülyeségből mondta h untatom de rossz kedvemben kapott el és komolyan vettem. Részegen megbeszéltük a dolgot :D am meg ne foglalkozz h ki mit gondol rólad, egyedül is kilehet teljesedni,, nem kellenek hozzá mások :) no para csajszi, kerüld a negatív hozzáállást és javulni fog a helyzet. Ha úgy látod h mégsem javul akk nagyon rakd oda magad tanulásban, legyen egy jó munkád és építsd a karriered. + Pasizz!!!!!!
2015. aug. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia. Azt tudnám neked tanácsolni, hogy te is próbálj meg valami hobbit keresni a sporton kívül. Barátokat meg soha nem szabad görcsösen keresni, mert azok maguktól jönnek. Viszont ha nem mozdulsz ki otthonról, akkor semmi sem lesz.

A szülői veszekedés dolog az megint más téma, elhiszem hogy baromi rossz dolog, párszor én is átéltem. De, ezt a dolgot nem neked kell megoldani. Nem is tudod. Azt mondom neked, hogy amikor veszekednek, inkább sétálj egyet, de beleavatkozni nincs értelme. 18 éves vagy, elég idős ahhoz, hogy megértsd, két ember nem mindig érti meg egymást. Vagy megoldódik ez a dolog kettejük között, vagy elválnak. Tudom hogy baromi nehéz, de próbálj meg kicsit kevesebbet foglalkozni ezzel a dologgal.

Én úgy látom az írásodból hogy túl pesszimistán látod a dolgokat.

Előbb utóbb minden meg fog oldódni a maga módján, hidd el. Baromi fiatal vagy, ezek az életed egyik legszebb évei. Ne pazarold el őket a bánatra! :) Tessék kimozdulni, állj pozitívan a dolgokhoz. A barátok pedig mindig jönnek és mennek, lesz köztük majd olyan, akire tényleg számíthatsz. Egyet viszont tarts be, soha ne pedálozz senki barátságáért.

"Nincsenek kapcsolatok=Nincs fájdalom." - ezzel nem értek egyet, mert fájdalom helyett magány lesz, az meg 1000x rosszabb mint egy "barát" elvesztése.

26/F

2015. aug. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Az igaz, hogy nem nagyon tudok bízni az emberekben épp a történtek miatt :S A "trükközős" barátnőmben nagyon is megbíztam, de mivel az előző barátság is a bizalmam és naivitásom miatt jutott oda, ahova jutott, ezért akartam egyszer utánajárni a dolgoknak, hogy nehogy megismétlődjön a történelem. A pasizós üggyel kapcsolatban annyit, hogy nem vagyok egy szociális atombomba, aki csak úgy berobban az emberek életébe :/ Elég szégyenlős vagyok még mindig.. :S Olyan vagyok mint egy konzervdoboz, ki kell nyitni, mert magamtól nem nyílok. De ha sikerül kinyitni, akkor az emberekre nem a romlottság köszön vissza a dobozból :D Csak sajnos senki nem kíváncsi rám :/
2015. aug. 6. 07:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, második :) A magány tényleg alegrosszabb dolog a világon, nálam jobban senki sem tudhatja :S A szüleim a veszekedés miatt nem kíváncsiak rám, mert már "felnőtt" vagyok, nem kell babusgatni. Az öcsém 15 éves, vele bezzeg úgy bánnak, mint a kiskirállyal, rá mindig van idejük. Ne értsetek félre, imádom az öcsémet, meghalnék, ha baja esne, de nekem fele annyi figyelem nem jutott soha, mint neki. Talán ezért sem tudok alkalmazkodni normálisan az emberekhez, mert nem volt, aki megtanítson arra, hogyan is kell :/ Hozzáteszem, öcsémnek vannak barátai is dögivel, ami jó dolog :) Csak nehogy úgy járjon, mint én :S Amúgy próbálkoztam netes barátokat szerezni, de mivel nincs már semmilyen közösségi profilom, elég nehézkes lenne beszélgetni, mert általában mindenki a Facebookon ismerkedik..
2015. aug. 6. 07:22
 5/6 anonim válasza:

#2 vagyok. Sajnos az elég rossz dolog amikor az egyik különbség van a gyerekek között. Nekem nincs testvérem, de sok helyen megfigyeltem, hogy a kisebbik gyerek több figyelmet, vagy szeretet kap, mint a nagyobbik. Nem tudom ez miért van, még nem vagyok szülő, de talán az lehet a háttérben, hogy a szülők ilyenkor a nagyobb gyerek nevelése közben elkövetett hibákat a kisebbiknél próbálják kijavítani úgymond. Lehet aztán ez egy hülye feltevés, de egyenlőre így gondolom.

A netes barátkozástól én egy picit fázom, mert baromi sok a hülye, rossz indulatú ember, aki csak szórakozik.

Nem tudom, hogy szeretsz-e pl táncolni, mert ha igen, beiratkozhatnál mondjuk egy tánc tanfolyamra. Az elég jól össze tudja hozni az embereket, megtanít alkalmazkodni, barátokra és még esetleg párra is lelhetsz. Csak legyél nyitott! :)

Ha pedig ismerkedsz valakivel, nem baj ha nem nyílik ki az a "konzervdoboz" egyből, de segíts neki te is kinyitni! :)

2015. aug. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális, rendes válaszokat :)
2015. aug. 6. 08:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!