Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy kezelnétek ezt a...

Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy hölgy ismerősöm (barátnak nem mondanám). Én 30 éves vagyok, ő közel 40.

Nekem van férjem, gyerekünk és hamarosan megszületik a második baba is. Neki se férje, se családja, teljesen egyedül van. Van egy szeretője évek óta, aki házas és bizonyos időközönként tűnik csak fel az életében. Tehát még azt sem mondanám egy stabill pontnak.

Én pont a helyzetére való teintettel nagyon keveset beszélek és beszéltem mindig arról, hogy mi férjemmel hova megyünk, mit csinálunk, stb. amolyan alapvető dolgokat, hogy mi van velünk.

Ha találkoztunk az általában abból állt, hogy 1 mondatban összefoglaltam, hogy velünk minden rendben, onanntól 4-5 órán át azt hallgattam hogy neki milyen szinten van romokban az élete, hogy ő senkinek nem kell, senkire nem számíthat. Egy ilyen alkalommal, még nekem is "támadt", hogy nekem bezzeg semmi okom panaszra, mert nekem évek óta van férjem, gyerekem, ott vannak a szüleim és amúgyis, nekem habostorta az életem.

Nekem ez azért esett rosszul, mert igaz, amit mondott, de már marha idegesítő, hogy megbeszélünk egy találkát, pl hogy 13 órára itt lesz, idejön már délre és egészen este 7 ig legalább ki sem lehet robbantani. Hiába jön meg férjem, látja, hogy altatnám a gyerkőcöt v csinálnám a dolgom. Neki a válasza az rá, hogy "csináld nyugodtan, én mondom közben".

Pont ezért már nagyon rég nem hívtam át, ő párszor hívott, de igyekeztem valami kedves és valós indokkal hárítani, hogy átjöjjön. (tudom nem szép dolog, de pont azért, mert állandóan eljátsza ezt, minden egyes alkalommal, hogy csak "átugrik pár órára mert amúgyis van találkája még" és itt ül estig, ez nem valami szimpatikus.) Pár napja le is töröltem a FB.-ról, igazából meg sem lepett, hogy nem érdeklődött hogylétem felől a 9 hónap alatt. (nyilván ha jött volna, azt mondta volna, hogy minek kérdezze, tőlem van aki kérdezze , bezzeg tőle nincs) Csak attól tartok, hogy felhív és kioszt, hogy mekkora bunkó vagyok, h így letöröltem.

Szerintetek hogy kéne kezelnem egy ilyen helyzetet? Felvegyem a telefont, ha ír válaszoljak? Vagy tegyek úgy, mintha nem vettem volna észre?



2015. aug. 24. 07:13
 1/4 A kérdező kommentje:
*férjem szerint ott rontottam el, hogy mikor találkoztunk és túlságosan segítőkész voltam vele és az első időkben mindig minden hívását felvettem és órákon át hallgattam akár telefonon, hogy pl megcsalták, átverték, stb. Tehát éppen az aktuális problémáját, míg én szóhoz sem jutottam, ezért fajult el ilyen szinten ez az egész.
2015. aug. 24. 07:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Sürgősen zárd le ezt a kapcsolatot, egyenesen és félreérthetetlenül, ha jót akarsz magadnak és a családodnak.
2015. aug. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, azon vagyok.

Férjem a legelejétől nem szimpatizált vele, nem szereti, mert idegesíti, hogy nem veszi észre magát (főleg hogy egyszer előfordult, hogy emiatt a hölgy miatt késtem el egy közös találkánkról -akkor még nem voltunk házasok férjemmel-, mert már a bejárati ajtóban álltunk, ő még mindig mondta a dolgait - aztán végül szóltam neki, hogy nekem most már tényleg mennem kell, induljon, had készüljek- .) Ő megmondta, hogy amíg ő dolgozik, az nem zavarja, ha itt van, de azért este 7-kor már igazán hazamehetne a francba, őt nem érdekli, hogy várják e vagy sem.

2015. aug. 24. 07:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, barátnőd erősen nevelési hiányosságokkal küzd, nem csoda, hogy itt tart még az élete, ahol.

Ő csak arra használt Téged, hogy kiöntse önző módon a lelkét, Veled egyáltalán nem törődve, meg a környezeteddel.

Ezek olyan jelek részedről, amivel a kapcsolat megszűnését szeretnéd, nem hinném, hogy ezek után felhív, bár nem tűnik túl tapintatosnak, elképzelhető, hogy mégis.

Ha felhív, és kérdőre von, akkor ne légy szívbajos, mond el neki, mi a bajod vele.

2015. aug. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!