Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi értelme van a felszínes,...

Mi értelme van a felszínes, felületes barátságoknak?

Figyelt kérdés
Pl. van olyan ember, aki évtizedeken át erre építette a barátságait, ma pedig jó ha egy-két barátja van. Miért és mi értelme volt akkor régen? Milyen ember csinál ilyet?
2015. szept. 3. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az extrovertált emberek ilyenek. Igénylik a nagy baráti kört, de senkivel sem igazán mély a kapcsolatuk. Ez haver, az is haver, dobjunk be egy sört, menjünk buliba, aztán igyunk még valamit, és ennyi.
2015. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert más kategória a felszínes "haver", akivel jól el lehet ütni együtt az időt és jókat lehet röhögni, de nincs mély kapcsolat, és más az, akivel tényleg szoros a viszony, de ilyen ritkán van egyszerre 2-3-nál több az ember életében. Nem hiszem, hogy rossz ember lenne az, akinek nem kizárólag mély kapcsolatai vannak.

30-as nő vagyok, nekem is van több "barátnőm" a szomszédok és a kolléganők közül, akikkel szívesen elbeszélgetek erről-arról, meg tudjuk egymást nevettetni, de tudom, hogy ha munkahelyet váltok vagy elköltözünk, nem fog megmaradni a kapcsolat, és ezt nem bánom egyáltalán. Ők sem. És van összesen talán kettő olyan barátnőm, akikkel más sok mindent kiállt a barátságunk, akikkel igazán közel vagyunk egymáshoz, és szívesen beszélgetek velük olyan dolgokról, amiről az első kategóriába tartozó ismerőseimmel nem. Miért baj ez?

2015. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%

Ember nem csinál ilyet. Emberi testel nem biztos, ember vagy még....

Nincsen felszines barátság.

Nem kérdeznél ilyet ha ismernéd szót.

2015. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pl. ha a sulin kívül elmentek a haverokkal bulizni, az felszínes barátság. Ha van egy titkom, azt velük nem osztanám meg.
2015. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Én nem tudnék elmenni ide-oda úgy egy emberrel, hogy nem szimpatikus, nem KEDVELEM, nincs meg egy minimális "baráti" környezet. Munkahely más, ott rá lennék kényszerülve, hogy váltsak néhány szót, vagy ne legyek tapló velük szemben.


Nem értem én sem, miért jobb 10 haver, mint 2-3 "barát", ha még nem is a legjobbak?


Egyáltalán ezek az emberek nem is igénylik, hogy legyenek olyan barátaik, akikre támaszkodhatnak és akiket ő is segíthet, ha baj van? Nem akarnak senkihez kötődni? Mi értelme van akkor így?


Nem értem én sem egyszerűen. Valaki magyarázza már el, hogy miért jó ez.

2015. szept. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Pusztán jó időtöltés, mert amúgy unalmas lenne az élet?


Erre tudok gondolni.

2015. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 I.B.T. ***** válasza:
pénz
2015. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem tudnék elmenni ide-oda úgy egy emberrel, hogy nem szimpatikus, nem KEDVELEM, nincs meg egy minimális "baráti" környezet."


Számtalan ember van, aki szimpatikus, kedvelem, de ettől még nem a barátom a szó mély értelmében. Neked nincsenek ilyenek? Kizárólag a 2-3 közeli barátoddal szoktál szót váltani?

2015. szept. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!