Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Amióta "jó" tanuló lettem...

Amióta "jó" tanuló lettem miért cikiznek az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Kezdjük az elejéről.

Ugyebár amikor felkerültem felsőbe (5.) akkor nem tanultam semmit és meg is buktam matekból (80%-al átmentem a pótvizsgán de mindenkinek azt mondtam hogy éppen hogy) de rengeteg barátom volt mindenki szeretett.Én voltam az osztály "rossz" fiúja aki beszólt mindenkinek stb.

Ez a dolog 6.-ba is folytatódott akkor szintén megbuktam matekból.....(Na ekkor volt a baj mivel megint azt mondtam mindenkinek hogy 60%-al éppen hogy átmentem de a tanár elmondta hogy "Bezzeg a pótvizsgán hibátlanul tudtad!")Már mindegy volt akkor mert 7.-elején elkezdtek cikizni hogy Matekmatikus stb.

7.-be elkezdtem tanulni és nagyon jó jegyeket kaptam (4,5)

de még jobban el kezdtek cikizni hogy milyen stréber lettem.Meg több barátomat elvesztettem hogy megváltoztam stb. Ami igaz is mert nem szeretném elveszíteni az álmaimat de így egy kínzás az iskola.Régen tök szerettem most meg már félve megyek be hogy milyen megjegyzéseket fognak tenni.Most 8.-os vagyok ami eléggé fontos a tovább tanulás szempontjából és most nagyon kell tanulni de ezek a megjegyzések egyre durvábbak és bántóbbak.Mit csináljak hogy abba hagyják? Valaki aki volt ilyen helyzetbe megírhatná hogy élte túl. (14/F)

A válaszokat köszönöm!



2015. szept. 5. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez most komoly?...

Amúgy voltam hasonló helyzetben az általánosban. Aztán elkezdtem boxolni, és szépen lassan megerősödtem....aztán (tán az utolsó előtti héten) a felhatalmazott s*ggarc odajött hozzám, hogy cseszegessen...Én mélyen a szemébe néztem és ezzel a mondattal rövidre zártam a beszélgetést: "Figyelj tesó, ha most neked mennék mindketten tudjuk mi történne, mivel nem hiszem, hogy az utóbbi fél évben te bármennyit is edzettél volna erre...szóval megköszönném ha eltakarodnál innen!"


Lássák rajtad, hogy nem hagyod magad, hogy veled nem lehet szórakozni...

2015. szept. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tanulás nem szégyen (ez elég sablon szöveg, de tényleg nem az) és azok, akik emiatt hagytak ott téged, azok nem barátok. Én elég sok hülye/rosszindulatú emberrel jártam egy osztályban, de ez nálunk például sosem volt mérvadó. Attól, hogy tanulsz, simán lehetsz jó fej, ez a két dolog nem zárja ki egymást.

Nem vagyok túl tapasztalt, így nem is akarok tanácsokat adni, viszont ha véletlen engem találnak meg valamivel (nem gyakori dolog szerencsére), akkor visszaszólok azonnal valamit, ami odaillik de mégis beoltós valamilyen szinten, így tudatom lényegében, hogy próbálkozzanak mással. Ezt nem feltétlen ajánlom, ezt csak akkor jó használni, ha hamar tudsz reagálni a beszólásokra és hamar eszedbe jut ilyenkor válasz is, de ilyenkor az sem mindegy például, hogy milyen hangsúllyal vagy arcmimikával mondod a választ. Nekem ez idáig bevált.

Sokan mondják, hogy ne érdekeljen és elfelejtik mert látják rajtad, szerintem ez hülyeség, ha hagyod magad jobban fogják csinálni mert látják, hogy könnyű célpont vagy ilyen-olyan tekintetben.

Remélem javulni fog a helyzeted, szerencsére én még nem éltem át ezt, így nem is tudok konkrét tanácsokat mondani, annyit tudtam segíteni, hogy elmondtam én mit szoktam hasonló szituációkban.

2015. szept. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

-Welcome to Hungary!

-Oh no, please Germany, Germany!!!

2015. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ezt az évet lazán kibírod velük... aztán elmész egy jó iskolába :) ott abszolút nem szégyen, ha jól tanulsz, sőt inkább elvárás. :)
2015. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
akik elhagytak azok nem is a barátaid!ne törődj velük és tanulj mert ez egy nagyon fontos év!gondolj arra ha basztatnak hogy azért tanulsz hogy elhúzz onnan egy jobb suliba
2015. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Azért cikiznek valakit, mert tanul???

Próbálj velük valahogy beszélni, nem kell halál komolyan, elég, ha egyszerűen vázolod a helyzetet, és talán felfogják. Vagy ha azt gondolják rólad, hogy te mennyire imádsz tanulni, akkor rombold le ezt a kialakult véleményt. NE azzal, hogy akkor most nem tanulsz és rossz jegyet szerzel, hanem például ha arról beszélnek, hogy fárasztó a tanulás, akkor mondd el, hogy igen, neked is az. Vagy beszélj egy tanárral, szülőkkel.

Egyébként pár év múlva, kétségbeesetten rájönnek, hogy ha annak idején követték volna a példádat, és cikizés helyett ők is tanultak volna, akkor most egy biztosabb, stabil jövő felé néznének, ahol lennének lehetőségeik.

2015. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!