Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 15 éves barátságunk megszakadn...

15 éves barátságunk megszakadni látszik, eltávolodtunk egymástól, csúnyákat mond rám a hátam mögött, normális ez így?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban ismertem meg az eddig legjobb barátnőmnek vélt személyt. Az évek során annak ellenére hogy különböző területeken tanultunk tovább, és dolgoztunk megmaradt a barátságunk.


Mindketten férjhez mentünk, rengeteg munkával nekünk sikerült megteremteni egy biztos egzisztenciát, sokat dolgozunk, képezzük magunkat stb. Ezzel szemben a barátnőm férje nem dolgozok, ő is közalkalmazott. Az anyagi különbségek miatt egyre kevesebb a beszédtémánk, közös programunk. A minap visszahallottam, hogy én milyen karrierista, pénzéhez nő vagyok, stb.


Ez nekem nagyon rosszul esett, sosem éreztettem ezt vele, pont ő volt az aki a megjegyzéseket tette az anyagi helyzetünkre: "persze, mert ti megtehetitek", "igen mert nektek jólfizető munkahelyetek van", "bezzeg nektek jól megy".


Hozzáteszem hasonló családi háttérrel indultunk, mi mégis előrébb jutottunk sok munkával, mégis irigyli tőlünk.


Mi a véleményetek? Természetes ha emiatt megszakad a barátságunk?

Nagyon szerettem időt tölteni vele, de az utóbbi időben nem találtuk meg a közös hangot.



2015. szept. 15. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem keress, te se rohanj utána! Várj egy picit, higgadj le! Van, amikor az emberek/barátok úgy mond "kinövik" egymást, velem is megesett már. Gondold át azért, hogy csak az anyagiak állnak a barátság útjába, ő esetleg megkeseredett, mert a férje állástalan, nem rád irigy, hanem a saját körülményei miatt ideges. Attól is függ, hogy mit mondott a szemedbe. Sokan szeretnek kavarni, és lehet nem úgy adták át neked, mint amint hallották (ha volt egyáltalán mit hallani).
2015. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű,hogy ebbe belerokkan a barátságotok,de benne van a pakliban ez is.

Szerintem tartsatok jó hosszú szünetet és majd meglátod mi lesz.

Ezek a dolgok az évek során csak halmozódnak és egyszer csak ár nem bír többet nyelni.Nincs igaza,de ő ezt nem érzi és a saját problémái felemésztik.

Próbáld te átérezni az ő helyzetét,talán tényleg jobb lesz nektek egymás nélkül,legalábbis egyenlőre.

Volt már példa arra is,hogy jó barátnők anyagi értelemben is nyújtottak egymásnak segítséget.Például szerezhetnél neki egy jobb munkát ha erre van lehetőséged.

2015. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én segítenék, és meg is szoktam őt hívni enni pl ha megyünk vásárolni. De azt tudni kell, hogy ő pedagógus és ha fél órát értekezleten kell túlóráznia, fel van háborodva.

Velem előfordult hogy szabadnap vagy pénz nélkül éjjeleken át dolgoztam.

Ördögi kör...

A szünet valóban lehet hogy jót tenne.

2015. szept. 15. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak azon lehet segíteni aki hagyja.


Ha például orvos lenne óriási ívben elkerülném mert hiányzik belőle az elhivatottság bármi iránt és ez nem csak,hogy rossz,de veszélyes is lehet másokra nézve.

2015. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Közben derült ki még pár dolog az ő véleményéről és úgy érzem a irigység menthetetlenné teszi a mi kapcsolatunkat. :(
2015. szept. 17. 08:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi sem tart örökké,jobb elválni mint állandóan veszekedni.
2015. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából egy senki vagyok, de sok irigy barátnőmtől, barátomtól megszabadultam.
2015. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!