Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyenek a "barátaim"?

Miért ilyenek a "barátaim"?

Figyelt kérdés

Szóval pár hónapja már, hogy a barátaim állandó jelleggel beszólnak meg piszkálnak valamiért. Általános iskola óta ismerjük egymást, és mindig is különböztünk kicsit, de ez sosem volt akadály. Én inkább a metált, a koncerteket, a fesztiválokat preferálom, míg ők inkább ilyen diszkópatkányok, de utóbbi időben vagy azért csesztetnek mert nem vagyok kigyúrva(holott ők sem), vagy azért mert növesztem a hajam és nem olyanra vágatom le mint amilyen minden 2. embernek van, vagy a zenei ízlésem miatt, vagy konkrétan bármit tudnak találni.

Minden jól ment addig amíg 4-en voltunk, aztán az utóbbi hónapokban hozzánkcsapódott egy amolyan "haver". Amióta ő velünk van, folyamatosan csak arra pályáz hogy lejárasson, és ebbe a barátaimat is beleviszi..volt hogy azért piszkáltak mert összejöttem egy nálam egy évvel fiatalabb lánnyal. Tudom, hogy kicsit értelmetlen ez a halom mondat amit idehánytam, de sietek és telefonról vagyok. 17/F


2015. szept. 22. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért nem kerülöd el őket messzire? Te értékes vagy, ők pedig üresek.


23f

2015. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy azért ennyi év barátság után elég nehéz csak úgy hagyni őket, de azt hiszem ideje váltani..

És az a vicces az egészben, hogy egyébként jobb napokon megállás nélkül szajkózzák, hogy mi milyen jó barátok vagyunk, meg hogy összetartunk mindig, stb..

2015. szept. 22. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátság nem egy fent-lent kapcsolat. Ha egy nap azt mondják, jó a hajad, másnap meg ollóval levágják magyar orán, akkor megbocsájtasz nekik? Jó, ez túlzó példa, de én nem hinnék olyan emberekben, akik kiközösítenének egy jöttment miatt.

Esetleg keresd fel azt, ki közülük a legkedvesebb barát számodra, s mondd el neki, hogy fáj, amit tesznek/tettek veled. Ha van esze, megérti, Ha nincs, akkor hagyd őket.

2015. szept. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha lejáratnak,meg elítélnek a külső,zenei stílus és miegymás miatt azok nem barátok!


A barátok elfogadnak amilyen vagy.Én is különbözök legjobb barátnőmtől,de van még pár barátnőféleségem velük kicsit hasonlítunk. Ők mindig a pozitívat akarják kihozni.Nem piszkálnak. Elmondják őszintén a véleményüket,hogy figyu ez a póló nem illik hozzád,szerintem vedd le.

Véleményt alkothatnak.De nem bántóan és tényleg csak a javadra váljon.


Legjobb barátnőm megmondta,hogy ha nem kezdek el kicsit nőisebben öltözködni,meg nem leszek barátságosabb nyíltabb akkor nem lesz párkapcsolatom és más barátaim sem.

Kicsit adtam a külsőmre csinosabban kezdtem öltözködni,ez adott egy önbizalmat sokan dicsértek emellett próbáltam másként viselkedni nyíltabban,barátkozósabban több ismerősöm is lett. Szóval a javamra vált amiket mondott.De ő nem sértésből mondta,hanem mert jót akart :)

Ezt kell ám mérlegelni.


Amiket leírtál ők nem a barátaid. Én 5-6 éves "baráti társaságot dobtam el" Lehet nincs most olyan sok barátom,haverom,de jobban érzem magam!!! Inkább egyedül mint olyanok akik kétszínűek és simán szarba hagynának!!!!


Bőven elég egy legjobb barátnő meg két havercsaj.Akikre számíthatok.

2015. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem barátság. A barát a belsődért szeret, azért amilyen vagy, nem paedig a felszínes dolgokét. Mi heten vagyunk barátnők ezer éve, közülünk egyetlen egy lány rocker, életvitel szempontjából is, nem csak zenei stíluséból. Soha egy rossz szót nem tettünk rá (csak mondtuk neki, hogy ne cigizzen, mert egészségtelen, de azért csesztettük - ha folytatja, az ő dolga, mi meg szomorúak leszünk :D). Attól még, hogy más dolgokat szeret, egy nagyon jó ember, épp ezért a barátnőnk. Ha a "barátaid" csesztetnek, érdemes átgondolni, hogy megéri-e még velük lógnod. Én nem tenném.
2015. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. *azért se csesztettük
2015. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!