Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátnőm tönkretette...

Legjobb barátnőm tönkretette a kapcsolataim. Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Évekig volt a legjobb barátnőm. Most úgy érzem betelt a pohár és elegem van belőle. Mindig rivalizált velem, el akart nyomni, jobb akart lenni nálam, nem lehetett szinte rajta kivül más barátnőm. Egy éve lett egy barátom, akivel még mindig együtt vagyunk. Nagyon szeretjük egymást, hatalmas támasz nekem, egy igazi kincs. Nem egyszer próbált minket szétszedni, töbször kijelentette irritálja őt. Ez az egyetlen kapcsolat, amit nem tudott tönkre tenni. Sajnos a legtöbb barátnőmmel eltávololódtunk egymástól a folyamatos féltékenysége miatt. Úgy érzem már nem igazán tudom őket visszaszerezni. Nagyon szeretem a párom, de úgy érzem, hogy hiányoznak a csajos beszélgetések. A gimiben is mindig vele voltam, most egymáshoz sem szólunk és ezért többször érzem magam magányosnak. Mit tegyek, hogy ne legyek maganyos és legyenek barátnőim?
2015. nov. 1. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy igazi barátnő örülne a sikerednek és támogatna a párkapcsolataidban, nem tönkretenné őket. Szerintem próbálj meg ismerkedni másokkal és új barátnőket szerezni. Hidd el, akármilyen nehéz is belátni, érte nem kár.
2015. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Huhh, mintha magamat olvasnám...:D

Velem is ugyanez volt a helyzet, hogy a legjobb barátnőm mindig versengett velem, és az én önbizalmam elnyomásával szerezte a sajátját. Más barátaimra mindig féltékenykedett, és rendszerint lebénázta őket, ha pedig ez nem használt, akkor hirtelen még jobban lett velük, mint én. Aztán nekem is barátom lett, akit már nem tudott eltávolítani tőlem, így vele távolodtunk el.

Nálam a megoldás az lett, hogy olyanokkal kezdtem barátkozni, akik semlegesek voltak, vagy esetleg mellettem álltak a konfliktusunkban. A legtöbb addigi barátom kiesett, mert "rajta keresztül" voltam jóban vele. Ez is csak átmeneti megoldás volt, mert annyira nem lettek szorosak ezek a barátságok, viszont utána új környezetbe kerültem, és itt találtam barátnőket, akikkel végre normális a kapcsolatom, és helyén tudják kezelni a barátomat is.:)


De egyébként azóta viszont sokszor végiggondoltam a dolgot, tanácsokat is kaptam, hogy mit kellett volna máshogy csinálnom, és mivel te még benne vagy, lehet érdemes ezekre hallgatnod. Elképzelhető, hogy a barátnőd azért rivalizál veled mindig, mert sokkal jobbnak lát magánál, túl alacsony az önbizalma. Segíthetsz ezen, ha hangsúlyozod neki, hogy miben jó, esetleg jobb nálad. Ha jól sejtem, neki nincs barátja, így kellemetlen lehet neki, hogy te viszont találtál magadnak. Lehet, hogy hanyagolva érzi magát, és nagy szüksége lenne rád, ha szeretnéd még menteni a barátságot, akkor szánj rá egyszer egy estét/délutánt mondjuk, amikor csak rá figyelsz, mindent meghallgatsz, "egyenrangúként" segítesz neki, ahogy tudsz, érzi, hogy mellette állsz. És talán itt majd finoman elfogadhatóvá tudod tenni vele, hogy neked most nagyon sokat jelent a barátod, mert szereted. Kicsit avasd be őt ebbe a szeretetbe, hogy jobban meg tudjon érteni.


Ha már nem akarod megmenteni ezt a barátságot, akkor pedig barátkozz másokkal, menj oda olyanokhoz, akikkel ezelőtt kevesebbet beszéltél, mert esetleg nem jutott rá időd. Vagy keress teljesen új társaságot. (Érdemes lehet a barátod barátaival is megismerkednek, szerencsés esetben ott ugyanis biztosan kedvesen és tárt karokkal fogadnak)


Őszintén szólva én annyira nem bánom, hogy vége lett a barátságunknak, mert tulajdonképpen nem is az hiányzott, amilyen most lenne, hanem amilyen évekkel ezelőtt volt. Úgyhogy nem azt mondom neked, hogy remélem újra a régi lesz a viszonyotok, mert az elnyomás senkinek sem hiányzik. Inkább azt kívánom neked, hogy sikerüljön ismét barátokat találnod, és még jobbat is, mint ő:) (Vagy őt "megjavulva")

2015. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!