Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogyan döntenétek a helyzet...

Ti hogyan döntenétek a helyzetemben? (Érdekbarát)

Figyelt kérdés

December elején szalagavatónk lesz, fejenként csak 8 jegy áll rendelkezésünkre. Van egy lány, akivel eléggé jóba voltunk egy darabig, azonban az utóbbi időkben vitathatóvá vált a barátságunk: állandó veszekedések, gyerekes megsértődések. Szeptember körül megbeszéltük, hogy mivel nekem összesen 3 meghívóra van szükségem a szűk rokonság miatt, ezért neki fel tudok ajánlani pár meghívót, mivel neki a 8 nem lenne elég, természetesen nagyon örült az ajánlatnak.

Durván egy hónappal ezelőtt azonban egy másik barátom is megkérdezte, hogy nem-e tudok véletlen egyetlen egy darab meghívót biztosítani neki, amibe készségesen bele is mentem. Természetesen már ez sem volt ínyére Ms.Nagyigényűnek, de szerintem még átvészelte valahogy. Persze jöttek még úgy öten, hogy tudok-e adni nekik is, de mivel ők olyan személyek, akik általában levegőnek se néznek, ezért közöltem, hogy bocsi, de az a kevés maradék a barátaimnak lesz.

Ma mondta az osztályfőnök, hogy szerdától lehet venni a jegyeket, így pár embernek beötlött, hogy nekik is kéne még: az egyik barátom megkérdezte, hogy egyet tudok-e adni. Nem ígértem meg neki, de mondtam, hogy meglátom, mit tehetek. Tehát írtam az első lánynak, hogy az egyik srácnak is adok egyet, mire ő kiakadt, hogy ezt nem hitte volna rólam. Természetesen mellre szívta, elhordodt mindennek, aztán közölte, hogy holnap kifizeti a meghívókat, én átadom, aztán befejeztük.


Emlékeim szerint konkrét mennyiséget nem ígértem neki, csak hogy amire nem lesz szükségem, azt mindet viheti. Tehát, annyiban biztos vagyok, hogy mindkét embernek, akik egy-egy meghívót kértek, adok, de azon még gondolkozom, hogy a drágalátos duzzogósnak adjak-e. Egyfelől neki ígértem a maradékot, másfelől szeretném megmutatni neki, hogy nem használhat ki bárkit bárhogyan, főleg nem ilyen módon.



2015. nov. 9. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne adj neki egyet se. Mit kepzel.
2015. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondd neki hogy nem o fejezi be, hanem te, es nem a meghivok utan hanem elotte (nem kap egyet se).
2015. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egyszer már megígérted neki,akkor nincs igazad.Neked se tetszene ha valaki valamit,amit megígért visszakérne tőled.Én a "barátnőddel értek egyet". Nekem is ez lenne a reakcióm.Senki se szereti ha szórakoznak vele.
2015. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezen gondolkozom. Csak tegnap nagyon lesokkolt a követelőző hozzáállása, mert elvárta, hogy miatta valaki másnak ne segítsek. Még ha konkrétan úgy ígértem volna meg, hogy 5 jegyet adok, akkor nehezen azt is megértem, hogy már 3 hónappal előre egyeztetett a rokonokkal/barátokkal.
2015. nov. 10. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:
biztos le van már zárva az ügy, de annyit hozzátennék, hogy ha nekem valaki azt mondaná, hogy van 8 jegye, ebből 3-at elhasznál és a maradékot nekem ígéri, akkor némi matektudás folytán én is arra számítanék, hogy öt jegyet kapok, és csalódnék, ha utána az illető mindenkinek elkezdi osztogatni...
2015. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!